Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volna hasznos Magyarorsz...

Miért volna hasznos Magyarország számára egy erős orosz nagyhatalom?

Figyelt kérdés

Szovjetunió széthullása óta Oroszország csak árnyéka önmagának. Akkoriban sem volt egy kellemes hely, de mégiscsak nagyhatalom volt. Mint azt mindenki tudja, a háború azért tört ki, mert Putyin újra nagyhatalommá szeretné tenni Oroszországot, ami viszont a nyugati hatalmaknak nyilvánvalóan szúrja a szemét. Hogy miért káros egy diktatrikus nagyhatalom létrejötte az valószínű mindenkinek nyilvánvaló, engem viszont az érdekelne, hogy milyen hasznunk lehetne abból, ha ez mégis megtörténne?


Főleg az oroszpártiakat kérdezem, mire számítanak, mit profitálunk abból, ha Putyin nagyhatalommá teszi Oroszországot, és kvázi közvetlen szomszédaink lesznek?


2022. dec. 28. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

#28

"A szovjeteknek akkor mi voltunk ?"

Megszállt ország, de nem tudom, ez hogy jön ide.


"Ha gyarmat lennénk, akkor a gyarmat nem beszélhetne úgy a gyarmattartóval mint egy kutyával"

És valóban nem beszél úgy, sőt, csontig benyal.


"Ott a gyarmattartó dönti el ki vezesse a helyőrséget"

És valóban a gyarmattartó dönti el.


#29 Nézz utána, mit takar az "új világrend" kifejezés! Éppen ez alakul az orrunk előtt.


#30 Ezek szerint jól sejtettem, valóban fogalmad sincs, mi az a gyarmat. Elsősorban az anyagi kizsákmányolásról szól.

2022. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
55%

"És valóban nem beszél úgy, sőt, csontig benyal."


Az állandó vétóval, meg Brüsszel elleni hergeléssel nyal be csontig? Meg azzal, hogy blokkolják Svédország és Finnország NATO csatlakozását?


"És valóban a gyarmattartó dönti el."


Tehát a magyar választópolgárok saját maguk gyarmattartói. 🤣🤣


"Nézz utána, mit takar az "új világrend" kifejezés! Éppen ez alakul az orrunk előtt."


Persze, klauszvábgenyó meg a gyíkemberek.



"Ezek szerint jól sejtettem, valóban fogalmad sincs, mi az a gyarmat. Elsősorban az anyagi kizsákmányolásról szól."


Milyen anyagi kizsákmányolás? Amióta EU tagok vagyunk, az Unió lapátolta a pénzt ide. Gyakorlatilag Magyarország egy pénznyelője az Uniónak. Tipikus gyarmat az, akihez állandóan hozzávágták az ingyenpénzt....🤦‍♂️

2022. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
61%

"Az állandó vétóval, meg Brüsszel elleni hergeléssel nyal be csontig? Meg azzal, hogy blokkolják Svédország és Finnország NATO csatlakozását?"

Azzal, hogy minden oroszellenes szankciót megszavaznak még úgy is, hogy azokkal mi még jobban szívunk, mint Oroszország.


"Tehát a magyar választópolgárok saját maguk gyarmattartói."

A magyar választópolgárok arra szavaznak, akire mondják nekik. És ki tudja megmondani nekik? A média. És az milyen tulajdonban van?


"Persze, klauszvábgenyó meg a gyíkemberek."

Nem tudok róla, hogy klaus schwab gyíkember lenne, mindenesetre ő konkrétan elmondta, hogy nekünk rabszolgáknak nem lehet magántulajdonunk az új világrendben.


"Milyen anyagi kizsákmányolás? Amióta EU tagok vagyunk, az Unió lapátolta a pénzt ide. Gyakorlatilag Magyarország egy pénznyelője az Uniónak. Tipikus gyarmat az, akihez állandóan hozzávágták az ingyenpénzt....🤦‍♂️"

Agymosott vagy. A másik oldal, hogy mi is fizetünk be pénzt a közös kasszába, illetve a multik is visznek ki innen pénzt, bizonyára konteó :D

2022. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

"Azzal, hogy minden oroszellenes szankciót megszavaznak még úgy is, hogy azokkal mi még jobban szívunk, mint Oroszország."


Aha, közben a valóság az, hogy mind a gázt, mind az olajat érintő szankciók alól kibuvót keresett és talált. Ha valóban gyarmat lennénk, nem mondhatott volna Orbán nemet, nem kaphatott volna Magyarország felmentést az energetikai szankciók alól. De egyébként a szankció lókuki, az oroszoknak sokkal jobban fájnak a fegyverszállítások, meg fájna a két skandináv ország NATO csatlakozása.


"A magyar választópolgárok arra szavaznak, akire mondják nekik. És ki tudja megmondani nekik? A média. És az milyen tulajdonban van?"


Van a kormánypárti média, ami állami, és vannak az ellenzéki médiák, amelyek az ellenzéké, és vannak független, objektív médiák, amelyek mind a kormánytól, mind a baloldali pártoktól távolságot tart. Úgyhogy nem kell a rizsa, hogy kié a média.


"Nem tudok róla, hogy klaus schwab gyíkember lenne, mindenesetre ő konkrétan elmondta, hogy nekünk rabszolgáknak nem lehet magántulajdonunk az új világrendben."


Meg lapos lesz a főőd is miután klauszvábgenyó aktiválja a titkos mikkentyűt. Meg az ótásban ott a chipsz, de csak a nyugatiba, a ruszkiba jó chipsz van.


"Agymosott vagy. A másik oldal, hogy mi is fizetünk be pénzt a közös kasszába, illetve a multik is visznek ki innen pénzt, bizonyára konteó :D"


Aha, én vagyok az agymosott, nem az, akit mindenféle baromság összeesküvés elméletekkel hülyítenek. 🤣

2022. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:

"Aha, közben a valóság az, hogy mind a gázt, mind az olajat érintő szankciók alól kibuvót keresett és talált."

Ami annyit ér, mint halottnak a csók. Így is egekben a gáz és az olaj ára.


"Van a kormánypárti média, ami állami, és vannak az ellenzéki médiák, amelyek az ellenzéké, és vannak független, objektív médiák, amelyek mind a kormánytól, mind a baloldali pártoktól távolságot tart. Úgyhogy nem kell a rizsa, hogy kié a média."

Hadd találjam ki: a független, objektív "médiák" számodra a retekklub, a telex meg a 444, ugye? :DDDDD A kormánypárti "médiák" nyilván azoké, akiké a kormány, tehát ugyanúgy a háttérhatalomé (bankok, multik).

Egyébként olyan nincs, hogy "médiák". A média eleve többes szám, annak egyes száma a médium.


"Meg lapos lesz a főőd is miután klauszvábgenyó aktiválja a titkos mikkentyűt. Meg az ótásban ott a chipsz, de csak a nyugatiba, a ruszkiba jó chipsz van."

Nektek marxistáknak hozhat az ember akármilyen bizonyítékot, a tények nem érdekelnek titeket. Amit a zertéelklub meg a négynégynégy nem mond el, az konteó :D De azért tessék: https://www.youtube.com/watch?v=ThSsAC7zIIU

2022. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

"Ami annyit ér, mint halottnak a csók. Így is egekben a gáz és az olaj ára."


Aha, folyamatosan csökken az olaj és a gáz ára az utóbbi hetekben. Egyébként azért ment fel az ára ezen termékeknek, mert az oroszok 2021 nyarától tudatosan egyre kevesebbet szállítottak.


"Hadd találjam ki: a független, objektív "médiák" számodra a retekklub, a telex meg a 444, ugye? :DDDDD A kormánypárti "médiák" nyilván azoké, akiké a kormány, tehát ugyanúgy a háttérhatalomé (bankok, multik)."


Szövegértés se megy, ahogy látom, mert 3 féle médiát soroltam fel. Az RTL német tulajdon, tehát nem lehet a magyar ellenzéké, a Telex meg 444 lehet az ellenzéké, de nem hiszem, mert sokat savazzák az ellenzéket is. A Magyar Hangot tartom igazi független médiának.


"Nektek marxistáknak hozhat az ember akármilyen bizonyítékot, a tények nem érdekelnek titeket. Amit a zertéelklub meg a négynégynégy nem mond el, az konteó :D De azért tessék:"


Atlantista jobboldali vagyok, te retek.

2022. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:

Szerintem sokan abba a hibába esnek, hogy annyira zavarja őket pár nyugatos dolog (LGBT és hasonlók, gondolom), hogy Oroszországról azt hiszik, annál csak jobb lehet. Valós tapasztalatuk viszont nincs, ezért lehet, hogy nagyon meglepődnének, ha tényleg valami új szovjet unióhoz csatolódnánk.


Szerintem a két nagyhatalom közé ékelődésről is idealizált képük van: mint amikor két szolgáltató versenyez egy ügyfél kegyeiért. A valóságot viszont pont most figyelhetjük meg Ukrajnában, ilyen sors várna ránk is valószínűleg egy hasonló helyzetben.

2022. dec. 28. 19:03
 38/65 anonim ***** válasza:

"Aha, folyamatosan csökken az olaj és a gáz ára az utóbbi hetekben."

De nem Magyarországon.


"Az RTL német tulajdon, tehát nem lehet a magyar ellenzéké"

A "magyar" "ellenzék" is külföldi tulajdonban van.


"a Telex meg 444 lehet az ellenzéké, de nem hiszem, mert sokat savazzák az ellenzéket is"

Nem sűrűn látok ilyesmire példát ezeken az álhíroldalakon.


"A Magyar Hangot tartom igazi független médiának."

Azt nem ismerem annyira, de arról biztosíthatlak, hogy független média nem létezik.


"Atlantista jobboldali vagyok, te retek."

A személyeskedésbe nem megyek bele, mindenesetre érdekes, hogy "jobboldaliként" olyan kommunista utópiákat támogatsz, mint az egypólusú világrend.

2022. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

#38

Te kezdted a személyeskedést, amikor ismeretlenül lemarxistáztál. És én rajongok kommunista utópiáért? Azt vágod, hogy az oroszok szovjet zászlókkal flexeltek Kelet-Ukrajnában? Meg, hogy a szakadár köztársaságokat úgy hívták, hogy "Népköztársaság", ami kommunista eredetű kifejezése egy államformának. Az meg megint valami szövegértelmezési hibád, hogy olyanokat állítasz, amit nem is írtam. Szimpla baromságnak tartom a konteóitokat, az nem jelenti azt, hogy támogatnám, ha valós lenne ez. De nem valós, konteó az egész.


"De nem Magyarországon."


Mert 400 forint az euró a kormány hibái miatt, valamint jó eséllyel a drága oroszok átkefélték a magyar kormányt, és túlárazott bizniszt kötöttek. Hát ez sem Amerika vagy az EU hibája.

2022. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
#39 Gondolom, a linkelt videót nem nézted meg. Ne is nézd, hiszen az tényeket tartalmaz, tehát konteó :)
2022. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!