Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számolta fel leginkább a...

Ki számolta fel leginkább a szakrális paraszti kultúrát Magyarországon?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 17:59
A kérdező szavazást indított:
Széchenyi féle reformkor( jóhiszemű kapitalista, , polgári törekvések a félperiférián)
Deák Ferenc(kiegyezés)
Horthy rendszer(Óriási veszteségek után csak a nemzeti érzelmű elitet tudták megtartani, a parasztságot tulajdonképpen le*zarták)
Rákosiék a Kádár féle konszolidációig( ~ 70 ezer kulák családot semmiztek ki) Szerintem ez csak a maradékkal valő leszámolás volt.
10 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mitől szakrális a paraszti kultúra, de leginkább a kommunisták tették tönkre az erőszakos téeszesítéssel.
2022. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akármi legyen is az, egyértelmű, hogy a kapitalizmus tett be neki.
2022. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Mitől volt "szakrális"? A szakrális azt jelenti, hogy 'isteni, szent, a szentségekkel kapcsolatos'.
2022. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A modernizáció, fogyasztói társadalom, Kádár-rendszer.
2022. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és tényleg, Rákosiék, ezt elfelejtettem. #4-es voltam.
2022. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Az a "szakrális paraszti kultúra" amiről beszélsz, az egy rendkívül szegény, kegyetlen élet volt. A modernizáció, fogyasztói társadalom megjelenése és a Kádár-rendszer együtt szüntette meg. Nem kell az a világ mégegyszer.
2022. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
#6: Sokkal normálisabb, emberibb volt, és a mai világgal ellentétben fenntartható, mert nem a fogyasztásra, szennyezésre épült.
2022. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7: az az élet volt, ahol 10 gyerek született, és 4 meghalt gyerekkorban, a modern orvoslás hiányában


Ki akarná megint ezt?

2022. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
#8: Így meg milliók fognak meghalni a fenntarthatatlan szennyezés miatt. Sokkal jobb lesz.
2022. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A modern orvoslásnak és a kapitalizmusnak/fogyasztói társadalomnak vajmi kevés köze van egymáshoz.
2022. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!