Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számolta fel leginkább a...

Ki számolta fel leginkább a szakrális paraszti kultúrát Magyarországon?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 17:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

6#

Tehát jó hogy teljesen kikukáztuk. Éljen a fogyasztói kosár, meg a bürokrácia, mentális és identitás zűrzavar. Én inkább, paradox módon azt veszem észre, hogy minél jobban élünk, valójában annál rosszabbul élünk.

2022. dec. 29. 11:52
 12/14 anonim ***** válasza:
#11: Én is.
2022. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
II. János Pál pápa egyszer azt mondta, hogy a fogyasztói társadalom a halál deszakrális kultúrája.
2022. dec. 29. 12:02
 14/14 anonim ***** válasza:

A mitől volt "szakrális" alkérdésre próbálok valami választ addni.


Géczy Gábor az egyik "influencer", aki a jól működő paraszti közösségekben szakralitást lát. youtube-on rengeteg videója van.


Gyulai Iván ökológusnak vannak nagyon jó videói, amik talán már a természet misztika határait súrolják.


Ennek az előadásnak a végén vannak magyar közmondások felsorolva, ami talán utalhat a régi parasztság józan "szakralitására":


https://www.youtube.com/watch?v=lQpXKv1gOlY


Az Iván földműveléssel kapcsolatos szemlélete talán még a "szakrális" parasztság szemléleténél is józanabb. (El tudom képzelni, hogy még régi, "szakrális" tanyagazdaságok világából is kinézték az olyanokat, akik olyasmivel próbálkoztak, mint az Iván.)


https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E

2023. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!