Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban összeszerelő üzem...

Valóban összeszerelő üzem ország vagyunk, tényleg erre épül Orbán politikája, jogos az ellenzéki kritika ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen valóban.
2022. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%

Nem, van ipar, ami jó dolog, de sok másban is fejlődünk, pl szoftverfejlesztés, kutatás:


[link]


És persze továbbra is erős a mezőgazdaság és a turizmus.

2022. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

A legtöbb helyen informatikust, mérnököt, közgazdászt, orvost keresnek (valóban a mezőgazdaság, vendéglátás és turzimus mellett).

Ezek azért nem kifejezetten az összeszerelő szakmák.

2022. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

3: gyári munkást is keresnek, fizikai munkást sokkal többet keresnek, mint diplomást


Nem arról van szó, hogy nincs jobban fizető munka, hanem hogy a fidesz nem ezekre hajt (nem az oktatást fejleszti úgy, mint a sportot pl.), hanem az olcsó össszeszerelő-üzemekre.

2022. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

4. Megpróbálhatsz elképzelni egy gyárat bárhol a világon.

Mérnök vagy gyári munkás van e benne több?

Van e akadálya annak, hogy magasabb végzettséget szerezz?

Szerintem, ha akarod, nincs.

Ha szerzel el tudsz e vele ma Magyarországon helyezkedni?

Szerintem igen.


Minden tiszteletem a gyári soron dolgozóké, őszintén, de azért ezzel a lehetőséggel ők nem biztos, hogy nagyon elégedetlenek. Ismerek sok olyat, aki ebben tök jól elvan, eszébe sincs változtatni.


És, hogy lehetne dolgozni máshol is, foglalkozni mással is, azért az nem a kormánytól hanem az egyéntől kéne függjön.


Ha már felnőttek vagyunk.


Én nem tudom ki mire hajt mire a fidesz, mire az ellenzék (e szerint te bennfentes vagy a fideszben, hisz tudod), engem jobban érdekel, hogy én magam mire hajtok.

2022. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk a gyárban állandóan keresnek fizikai munkásokat. Szoktak persze lenne irodai munkakörre is hirdetések, de a 95% az a tipikus droidmunka.
2022. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Például rengeteg helyen gyártanak Magyarországon szélturbinákhoz generátor házakat. Viszont egyetlen szélkerék gyártó magyar cég sincs. Szintén számtalan helyen gyártanak földmunkagépekhez kanalakat (amivel a földet markolja), de egyetlen ilyen munkagépet gyártó magyar cég sincs. A felsorolás vég nélkül folytatható... Igen, sajnos beszállító, összeszerelő ország vagyunk az ipar tekintetében, erősen függünk a külföldi megrendelőktől. A mezőgazdaságunkat az idei aszályos év annyira hazavágta, hogy több terményből még az önellátásra sem futja, meg is látszik az élelmiszerek látványos drágulásán.

Szóval a magyar helyzet elég elszomorító. Egyrészt nincs hazai végtermék, így mások fölözik le a hasznot. Másrészt a magyar mentalitás miatt (amit kormányunk is erősít) mindig mástól várja a megoldást, nem vagyunk képesek olyan fejlesztésekbe belefogni, ami hosszútávon saját terméket eredményezne. Egyszerűen nincs meg hozzá a képességünk. Ezen persze lehetne az oktatással változtatni (és ehhez inkább a liberálisabb beállítottságra lenne szükség), de látjuk, hogy mi folyik már most is az oktatás lejáratása körül...

2022. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%

Én továbbra sem gondolom, hogy a központi oktatástól kellene várni bárkinek, hogy változik a mentalitása.

Persze az 50-60 felettiek lehet hisznek ebben, olyan mélyen ivódott a zsigereikbe, hogy a kormány dönt az életükről.

2022. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!