Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az ellenzékiekről, akik a saját életük fejlesztése helyett a kormányt teszik felelőssé a saját kudarcaikért?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 15:14
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

21 - "Mégis azt látom, hogy jelen állás szerint nem tudnék sem lakást, sem egy normális autót vásárolni."

Nem mindenki van így ezzel az országban, tehát a hibát először magadban kellene keresni.

"Azt látom, hogy nagyságrendileg ugyanazok a költségeim mint egy nyugati középkorúnak"

Érdekes, Németországban pl. 900 Euró a lakásbérlés havi költsége. Magyarországon is ilyesmit fizetsz?


"De beismerem, én tehetek róla, hogy itt tartok ahol, mert akár el is húzhattam volna már ebből a szarkupacból amit mi országnak nevezünk."

Valószínűleg ugyanez a szemlélet igaz az egész életedre. Nem tetszik valami, tudod, hogy lenne megoldás, mégsem teszel érte. Hisz itt is ez a helyzet: elmehetnél külföldre, mint ahogy te is írtad, mégsem merted / mégsem voltál elég szorgalmas hozzá. Akkor hogy várod el, hogy a saját kudarcaidat a kormány oldja meg?

2022. dec. 30. 18:23
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

amúgy tudjátok mi számomra a vicces?


Hogy még ha hithű Fideszesekkel is beszélek, mindegyik azt meséli, hogy a gyerekei kint élnek nyugaton, vagy mindegyik arra jut, hogy fiatalként el kell innen menni.


Akkor miről beszélünk emberek?

Még a leghűbb alattvalók sem látják a jövőt a saját rendszerükben.

2022. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami papagáj szerintetek?
2022. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
26 - Te kritizálod a kormányt a saját kudarcaidért, te keresel felelősöket az életed sikertelenségéért, nekem tökéletes a politika úgy, ahogy van!
2022. dec. 30. 18:29
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, halálom esetén felajánlom neked az agyamat. Szívesen.
2022. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
3%

#21


"Azt látom, hogy nagyságrendileg ugyanazok a költségeim mint egy nyugati középkorúnak, élelmiszer, üzemanyag. "


Lakhatásod, lakhatási költségeid, autó fenntartási költségek, egészségügyi költségek jóval alacsonyabbak Magyarországon.

2022. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
29 - Nem kell, kösz, átmosta azt már a Gyurcsány...
2022. dec. 30. 18:31
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lenyűgöz ahogy a fideszesek gondolkodnak. Érdekes hogy Gyurcsány ellen az az érv, hogy rosszul éltek az emberek de amikor Orbánról van szó, hirtelen mindenkinek a saját felelőssége lett az életszínvonala amihez a kormánynak semmi köze. :D Döntsétek már el! (Amúgy rühellem Ferit, de nevetséges amit műveltek)


Egyébként 2 éve vagyok vállalkozó és csak ezalatt két, az életemet felforgató alapvető szabálymódosítást és egy adómódosítást nyomott át a kormány bármilyen előzetes jelzés vagy konzultáció nélkül. A kiszámíthatóság és tervezhetőség konkrétan a 0 felé konvergál az országban arról nem beszélve hogy más országokhoz képest baromi magas közterheket fizetek és a szolgáltatás amit visszakapok az 0. Állami egészésgügyben nem is tudom mikor voltam utoljára mert mire időpontot kapok, már rég meggyógyultam vagy meghaltam magamtól. Nem szidom a kormányt egyébként max ha nagyon kihúzzák a gyufát, fejlesztek, tanulok, innoválok folyton de a gazdasági, társadalmi, kutlurális közeget ahol bármit tehetek, a kormány határozza meg.

2022. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

30 - Összességében sokkal jobb a gazdaság most, mint Gyurcsány idején. Aki ezt nem látja, az ostoba...

Természetesen most is, mint mindig, vannak lecsúszott emberek, hajléktalanok, alkoholisták, akik a saját kudarcaikért a kormányt hibáztatják. Mindenkit nem lehet megmenteni, a legjobb kormánynak sem. Az viszont tény, hogy most sokkal jobbak a lehetőségek, mint Gyurcsány ideje alatt. Hogy ezekkel a lehetőségekkel ki hogyan tud élni, az már az egyéni felelősség kategóriája.


Arról, hogy te képtelen vagy követni az adóváltozásokat, a vállalkozásod nem bírja kitermelni a közterheket, szintén nem a kormány tehet. Vannak cégek, akik képesek kitermelni...

2022. dec. 30. 19:35
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondoltok azokról az Fideszesekről, akik a kormány felelőssége helyett a az egyént teszik felelőssé a kormány kudarcaikért?
2022. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!