Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar felsőoktatás csak...

A magyar felsőoktatás csak most ért el a cseh,szlovák szintre?

Figyelt kérdés

A családban volt, aki Szlovákiában, Csehországban tanult.A magyar felsőoktatás liberalizáció területén szinte ott van most,ahol ezeknek az országoknak az egyetemei.

Szlovákiában,Csehországban sem kell nyelvvizsga a diplomához.Az egyetemeken van szakmai nyelvoktatás, amit minden aktív félében felvesznek a diákok.Egyetemek válogatja, de többnél is szigorlatozni kell a végén belőle.

Ez sokkal jobb, az egyetem dolga legyen a nyelvoktatás.A hallgatónak ne kelljen külön nyelvvizsgát, nyelvtanárokat fizetni.



Szlovákiában viszont még központi egyetemi felvételi sincs.Bár a minimum ponthatár eltörlésével,emelt érettségi kötelezettséggel, szinte Magyarországon is ugyanazok a feltételek.


2023. jan. 8. 10:27
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Én csak a szlovákiai felsőoktatáshoz tudok hozzá szólni. A kijelentésed első fele igaz, ami a nyelvvizsgát illeti, azonban azt már rosszul tudod, hogy itt nincsenek felvételik. A Selye János Egyetemen a 3 szakból 2-re nem kell felvételizni. Viszont, aki Pozsonyi Egyetemekre készül, vagy más Szlovákiai Egyetemre szaktól függően a legtöbbnél van felvételi. Nekem például a művészeti középiskolába is kellett tennem annak idején tehetségvizsgát, és elmennem felvételire. Ettől függetlenül az itteni oktatás még mindig a béka feneke alatt van, a "drága"parlamenti "nagyurak" is beismerték, hogy reformálni kell az oktatásunkat, és én sem vagyok megelégedve az itteni egyetemi színvonallal. Ront ezen néhány oktató, meg az eltúlzott magas elvárásaik. A barátnőm, pedig egy nívósabb Velencei Egyetemen tanult, és ott is voltak problémák. Szóval úgy gondolom, hogy mindenhol szükség lenne ujításra.Azt mondjuk én is fölöslegesnek tartom, hogy kelljen külön nyelvvizsga ahhoz, hogy bekerülhess bármilyen egyetemre, mint ahogy te is írtad,nálunk nincs nyelvvizsga és a nyelvoktatást illetően legalább ezen része működőképes az itteni oktatásnak, viszont rengeteg múlik a tanáron.
2023. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez egy régi vita, hogy jó-e a felvételi vagy sem.

A felvételi egy lehetőség azoknak, akik a tanulmányaikat a középiskolájukban jegyben nem tudták elég jól végezni - azaz a hozott pontszámaik nem elég jók. A felvételiben az adott iskola elvárásai tudnak jobban megjelenni és olyanoknak is esélyt ad a felsőoktatásba bejutni akik amúgy rosszabb jegyeket tudnak szerezni mert vagy a tanáraikkal nincsenek jóban, vagy az elvárások magasabbak, mint máshol.

A testvérem pl. egy olyan erős gimibe járt ahol arra kapott 3-ast, 4-est amire nálunk az 5-öst simán megadták. A tudás a jegy mögött nem mindig azonos és a felvételivel a tudást lehet megmutatni.

A középiskolai felvételiknél is ez jól látszik, nagyon sok esetben jó tanulónak tartott diákok szereznek a felvételin alacsony pontszámot, míg rossz tanulónak tartott diákok meg magas pontszámot. Így kerülhet mindenki a képességei szerint megfelelő helyre, mert lehet hoyg elég szorgalmas volt és ezzel jó jegyeket tudott szerezni de ahol már valódi tudást kellene mellé tenni, ott már ezzel nem boldogulna. Vagy fordítva, lehet hogy a kötelező tárgyaival, az érettségijével nem mutatott olyan képességet, tudást, ami szerint diplomát szerezhetne, de azon az egyetemi szakon a felvételije miatt mégis tanulhat, mert a tudása viszont valójában megvan hozzá.

A magyar egyetemeken még sok változtatásra van szükség, de általánosságban nem lehet rossznak sem meg jónak sem nevezni. Vannak nagyon neves, színvonalas egyetemi képzések éppen úgy, mint olyanok amiknek semmi értelme.

2023. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!