Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy a felsőoktatásban...

Most, hogy a felsőoktatásban eltörlik a minimum ponthatárokat, visszaáll a normális rend?

Figyelt kérdés

2023-tól eltörlik a minimum ponthatárokat.

Ez a minimum ponthatár eleve elég komcsi intézkedés volt.Idén még 280 pont volt.

Ha az alatt vagy, nem mehetsz egyetemre, még fizetős képzésre sem.


Én 2012-ben felvételiztem egyetemre.Akkoriban 200 volt a míniumponthatár.Vagyis,egy nem túl jó érettségi+középfokú nyelvvizsga elég volt a bejutáshoz.

Én is bejutottam közlekedésmérnöki szakra, ott nem is volt magas a ponthatár.Fizikából a 0-ról kellett magam felhúzni,hogy elvégezzem a hő és áramlástant, mechanikát meg az ilyen csodákat.

De, sikerült, mérnök lettek, lediplomáztam.


Ha idén, 2022-ben jeleneztem volna,nem értem volna el a minimum ponthatárt, mert csak 276 pontom van.



Szerintem jó,hogy eltörlik, mert ez a 280 pont meg a szórakozás az emelt érettségikkel, sok diáktól vette el a felsőoktatás lehetőségét.Nyilván, az egyetemek is lobbiztak az ilyen kommancs szabályok ellen.


De, igazából az sem lett volna baj, ha visszaállítják normál szintre.2011-ben még 160 volt, 2012-ben meg már 200.A 200 pont szerintem teljesíthető.


2022. dec. 22. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

A statisztikák miatt csinálja a kormány, mert egyre többen tanulnak tovább külföldön. Egyre kevesebben jelentkeznek magyarországi egyetemre.


Tovább süllyed ezzel a felvételi rendszerrel az oktatás színvonala.

2022. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#


Mindegy miért csinálja, ezt most jól csinálták.

Mondjuk, eleve nem kellett volna 280-ra emelni.

2022. dec. 22. 16:46
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem jól csinálják, mert eleve tönkretették a közoktatást.

A felsőoktatás is elavult.

Értelmes ember nyugati egyetemen tanul tovább.

2022. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, azt is vedd figyelembe, hogy most már minden felsőoktatási intézménybe kell legalább egy emeltszintű érettségi, ami viszont így automatikusan plusz pontot ad.

Azaz ha régen 200 pont volt a minimum, és nem volt kötelező az emelt, ami 50 pontot adott, most meg 250 és kötelező az 1 emelt ami 50et adott, akkor gyakorlatilag ugyanott tartunk.


Illetve eddig nyelvvizsga is kellett a felvételihez, ami további 27 pont, ha jól tudom.


És így eljutottunk addig, hogy ugyan 80 ponttal magaasabb a minimum, de a kötelező feltételek teljesítésével eleve 80 ponttal többed van. Azaz ugyanott tartunk, mint régen. Legalábbis az erőviszonyokat tekintve, hisz a megszerzendő tudás mértéke magasabb. Hogy ez jó vagy sem, azt mindneki döntse el maga, van mellette is meg ellene is érv.


Valamennyi minimumot én támogatok. AMikor én érettségiztem, akkor 240 volt asszem a minimum, de bámultam is rendesen, hog yhát ahhoz nagyon el kell rontani az érettségit, hogy az ne legyen meg. Akinek meg ennyire nem megy, ne menjen felsőoktatásba.


Szóval szerintem nem rossz a minimum, de fontos, hogy tlaálják meg azt a pontot ahol reális az az érték, hgoy "na, ezzel ne próbálkozz be az egyetemeken, mert nem fog menni".

2022. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4es vagyok


Egyébként szerintem ne moszt, nem szoroz.


A felvételi ugynais úgy működik, hogy pl a 10 legmagasabb pontszámú embert veszik fel. Ha a 10 legmagasabb pontszámú ember 450 és 390 pont között szóródik el, akkor bármennyi ember jelentkezhet 200 ponttal, vagy alatta, nem fogják felvenni és kész, de még a pontszámokat sem fogjk felnyomni, hisz azt a magas pontszámúak nyomják fel.

Az, hogy költségtérítésesen így mehet a teljesen fogalmatlan ember is egyetemre.. hát... jjjaaa, végülis nem feltétlen rossz, hisz befizet egy félévet aztán ha teljesíti akkor okés, ha nem akkor az egyetemnek adott egy kis pénzt és annyi. Deee ehhez az is kell, hogy az egyetem ne adja lejjebb a színvonalat és igenis buktassa meg azt, aki alkalmatlan a pályára. Mskülönben romlani fog a diplomások minősége.

2022. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es, aki elrontja a törit, meg utálja az irodalmat, az ne menjen mondjuk gépész mérnöknek? WTF?

Jó, hogy eltörlik. Aki jó reálból simán elvégez egy mérnökit. De most, ha elb@ssza a törit, meg mondjuk az irodalmat, nem jut be egy potenciális mérnök.

2022. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Milyen szép is lesz ha bárnelyik szellemi alultáplált bejuthat egyetemre... igenis akinek annyi esze sincs hogy 300 felvételi pontot összeszedjen, az egyetemnek ne is kerüljön a közelébe
2022. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7#

A bejutási lehetőséget mindenkinek meg kell adni, ha kibukik, kibukik.

Rendes nyugati típusú felvételi rendszerben nincs ilyen pontozós hülyeség.

2022. dec. 22. 18:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy 2012-ben már 280 volt a minimum ponthatár. Én is akkor jelentkeztem Gazdinfó BSc-re.


De nem, nem támogatom. Azt inkább, hogy legyen legalább egy 300-320 pont a minimum, ne kerüljön be mindenki feleslegesen, mivel a legtöbb ki is bukik.

Illetve a nyelvvizsgát visszahoznám, mint diploma kiadásának feltétele. Aki nem képes egy nyelvvizsgát összehozni középszinten, annak nem sok értelme van egyetemre járnia meg diplomásnak mondania magát (kivéve ha valamilyen betegség gátolja meg ebben).


Nagyon rossz felé halad a felsőoktatás is, teljesen leépítik azt is, ahogyan az általános és középfokú oktatást már megtették. Sajnos ez már akkor elkezdődött, mikor én jelentkeztem egyetemre de most egyre inkább kiteljesedik.

2022. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9#


A jövő nem az,hogy csak egy szűk elit mehessen felsőoktatásba.Amit te szeretnél az a múlt.


Nyugaton már a 80-as években tömegesedtek az egyetemek.A jövő az,hogy tömegek tanulhassanak felsőoktatásban.

2022. dec. 22. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!