Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi bajotok a vármegyékkel?

Mi bajotok a vármegyékkel?

Figyelt kérdés

"Nekem maradnak megyék, csak azért sem fogom vármegyének hívni őket."

Ilyen, és ehhez hasonló kommentek vannak a ballib médiában a vármegyés hírek alatt. Pedig ez egy történelmi elnevezés, a kommunisták nevezték át megyére. Azon kívül, hogy nem szerencsés gazdasági helyzetben lett eszközölve a változtatás, mégis mi bajotok van vele?



2023. jan. 11. 20:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Hol a vár?

Egy kis középkor visszahozatala pár százmillióért sosem árt, miközben esik szét az oktatás, az egészségügy, a gazdaság úgy általában...

2023. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Engem maga az időpont zavar. Egy nyugodtabb évben nem lenne zavaró, így viszont benne van, hogy akadtak volna sokkal fontosabb dolgok is
2023. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Én baloldali beállítottságú vagyok. Alapból nincs bajom azzal, hogy vármegyének hívják a megyét, meg főispánnak a kormánymegbízottakat. Szerintem jobban hangzanak, mint az előző megnevezéseik.


Nekem csak az a problémám, hogy ez az átállás elég költséges és ennek a pénznek jobb helyet is lehetett volna találni.

2023. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Már csak erre volt szüksége a kormánynak, az ország, a nép le van sajnálva. Vannak az ispánok, az alispánok, vármegyék, meg a rangkórság!! Lesznek hajdúk is, meg minden ami a múltban volt. Igazi középkorban érezhetjük magunkat. Csak előre!! Erre van pénz! De akkor ebből a bohóckodásból ne hagyjuk ki őt sem: Egy igazi Ludas Matyi kerestetik!
2023. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%

Elsőre az a baj, hogy ez nyilvánvalóan csak gumicsont volt a fontosabb dolgokról való terelés miatt.

Másodjára mitől vármegye? Hol a vár?

Harmadszorra mivel lesz ez jobb nekünk?

2023. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Nekem pl. az, hogy a kormány kitalál valamit, és ha te ezzel nem értesz egyet, rögtön egy ballib gyurcsányista leszel, mert nyilván egyéni véleményed nem lehet. Meg pl. az is, hogy az infláció közepén ilyeneken jár a kormányzat esze. Gratulálok! Ja meg az is, hogy 2023 van, hahó, nem a középkorban élünk, semmi szerepe a váraknak. Nem ettől leszünk hagyományörzők. Én 35 éve megyének hívom a megyét, nekem ez a normális, szóval nekem ezután is megye marad.
2023. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
11%
Miért a városban hol a vár? Tisztelet a kivételnek. Minden városban állt egy vár nem random lett elnevezve.
2023. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy a sötét középkorba vezet minket.


De a sötét parasztoknak mint te ez úgyis megfelel.

2023. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
Ha Magyarország ELŐRE megy, akkor miért ugrunk HÁTRA 100 évet?
2023. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem is személyes de jelentésbeli bajom:

A vármegye,ispán,főispán... egy olyan kor címjei, amit már megélt a történelem. A mainapság hangzatos "Elöre megy nem hátra" jelszavakkal érdekes módon ellentétes jelentésűek.

Ezért is tartom a magyarkodást károsnak, mert nem a múltban kellene élni hanaem valóban előre lépni.

A mai magyar kormány minden kijelentése és cslekedete ellentétes egymással, de nem is csodálkozom... Egyszer "valaki" azt mondta:"Ne figyeljenek oda arra amit mondok. Egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok,"

Mit "mond"? Brüsszelmigránslibsi.

Mit csinál? Családi és baráti körben milliárdokat juttat. Kormánya folyamatos hibás gazdasági és pénzügyi döntéseket hoz, melyekért semmi felelősséget nem vállal.

2023. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!