Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érzel változást az életszinvon...

Érzel változást az életszinvonaladban a magas infláció miatt?

Figyelt kérdés
2023. jan. 12. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
48 szavazat
1 2 3 4
 1/31 Sulek Péter ***** válasza:
100%
jobban megnézem mire költök. A másik,ami nem politika,hanem önfejlesztési folyamat, az életem minősége javult,mert nem veszem meg a legolcsóbb egészségtelen dolgokat,próbálok minőségibb ételeket fogyasztani.(persze ha sikerül,és relatív mi a minőségi)
2023. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élve is érzek, mégha, nem is akkorát, mint otthon a szüleim, vagy a barátaim, amiket mesélnek. A heti bevásárlás kb a 1,5-2x-e a virus előttihez képest. Az itteni fizetéseinkkel ez nem annyira gond, még igy is belefér, de korábban simán benne volt hétvégente 1 étterem, most ez már havi, vagy inkább 2 havi. Moziban, koncerten, szórakozni, az idejét sem tudom, mikor voltunk utoljára. Nyaralni idén is megyünk, de a standard 2 hét tengerpart helyett, csak valami light-osabb kempingezés lesz.

A legnagyobb gond, amit a környezetemben is érzek, a külföldi ismerőseim, kollégáim körében is, hogy mindenki letargikus állapotban van egy kicsit, mentálisan, eléggé kilátástalan a helyzet és egyre csak rosszabb lesz. Az elmúlt 3, lassan 4 év, eléggé megviselt mindenkit, ez tény. Mégha, anyagilag annyira nem is megterhelő, mint otthon, attól függetlenül itt sem tudjuk, mikor lesz vége a járványnak, a háborúnak, lesz-e recesszió, ha lesz, kit és mennyire fog érinteni, mi lesz a melónkkal... ez gázabb, mint az aktuális gazdasági helyzetünk.

2023. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
21%
Dehogyis, milyen infláció? M1-en azt mondták csak 10% infláció van.
2023. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán.

A boltban mondjuk bosszankodok nyilván, hogy 2x annyit fizetek mindenért, de az életszínvonalam nem igazán változott meg.


De ez köszönhető annak, hogy eleve egy eléggé low profile életet élek, annak ellenére, hogy bőven átlag fölött keresek.


Nem járok wellnessezni, meg nyaralgatni, meg síelgetni, meg mozizgatni, meg éttermezgetni, nem vásárolgatok mindenféle hülye kütyüket, se ruhákat, se cipőket, engem ezek a dolgok halálosan untatnak.

Ami ki tud kapcsolni, hogy kertészkedek, barkácsolgatok, zenélgetek, kirándulgatok a közeli erdőben, ezek meg pont ugyanúgy nem kerülnek szinte semmibe, mint mondjuk 2-3 éve.


De ha "normális" ember lennék, aki szereti és rendszeresen űzi a fent felsorolt, számomra unalmas és felesleges tevékenységeket, akkor bizony eléggé megéreztem volna, mert látom a "normális" ismerőseimen, hogy bizony rendesen lejjebb adtak az ilyenekből.

2023. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Érzek,annak ellenére hogy nem kell minden alkalommal megdöbbenek az árakon mikor boltba megyek,bár ez már évek óta így van.Szóval mostanában gyakran elgondolkozok hogy mit is vegyek,és van olyan termék is amit inkább a polcon hagyok mert nem vagyok hajlandó megfizetni az árát.
2023. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

"mindenki letargikus állapotban van egy kicsit, mentálisan, eléggé kilátástalan a helyzet és egyre csak rosszabb lesz."


[link]

2023. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

Pozitív változás is lehet? Ugyanis azt érzem, hogy annyira drágul minden, hogy mostanában sokkal jobban megnézzük, hogy mire költünk, és nem veszünk meg minden kacatot, amit meglátunk. Kajánál ugyanez, inkább a minőségi dolgokra költünk.

Szerencsére még nem kellett a megtakarításokhoz nyúlni, és a napi életvitellel nincs probléma. Szerintem kellett ez a pofon az emberek többségének.

2023. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Bár inkább úgy mondanám, hogy még nem.

Én mondjuk eddig sem költekeztem ész nélkül. Nem szoktam pazarolni, vagy felesleges dolgokat vásárolni.

2023. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%
Nem, előtte is sz.r volt, most is az :)
2023. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

#6

" [link]


Eléggé feltört a háború kirobbanása óta ez a deepadaptation cucc - persze teljesen jogosan.

Én is mostanában találkoztam vele, és kissé megdöbbenve realizáltam, amikről beszélnek.

Persze nem a civilizációs összeomlás kapcsán, mert azzal már régóta tisztában vagyok nélkülük is.


Azon döbbentem meg, hogy milyen tanácsokat adnak, mert ráismertem benne a saját életmódomra, én ugyanis már eleve így élek elég régóta, #4 vagyok, az a szerencsém, hogy eleve olyan a személyiségem, hogy egyfajta társadalmon kívüli emberként nekem már nem kell sem mentálisan sem fizikailag alkalmazkodnom a radikális életszínvonal-romláshoz, mert eleve egy olyan életet élek, amit mindenféle nélkülözés-érzet nélkül tudok élni akkor is, amikor majd nagyon komoly összeomlások következnek be :)

2023. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!