Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Betegállomány alatt adhatnak...

Betegállomány alatt adhatnak nekem HO melót? A betegállomány és az elrendelt munkavégzés nem üti egymást?

Figyelt kérdés

Az az indok, hogy bár igazoltan fertőző beteg vagyok és közösségbe nem mehetek,de a tüneteim enyhék így dolgozni tudok-tehát HO munkát végezhetek otthon a laptopon-


Ez eddig oké na de miért tenném? a betegállományra 70% (vagy 60%?) bért kapok csak miért végeznék bármiféle munkát?

Vagy ha már munka akkor oké de akkor 100% bér ezen napokra is.


nem így lenne korrekt?


2023. jan. 12. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát akkor nyilván ne legyél betegállományban, kapj teljes bért.
2023. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen betegséged van, ha doki betegállományba vesz, akkor nem vagy munkaképes, vagy is nem dolgoztathatnak.
2023. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
attól függ...ha kapsz a HO miatt fűtéstámogatást, villanyszámla, és internet támogatást, akkor én melóznék..ha nem, akkor nem, mert nagyon beteg vagy..
2023. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"ha doki betegállományba vesz, akkor nem vagy munkaképes, vagy is nem dolgoztathatnak."


Megküldték a munkát. Most mit tehetek? A) visszaküldöm hogy sorry de betegállományban vagyok

b) elvégzem


eddig azt tettem hogy küldtem egy mailt hogy betegállományban vagyok sorry.

erre jött egy telefon hogy szeretnék-e valaha is visszatérni alkalmazotként?

Erre nem válaszoltam csak letettem.

2023. jan. 12. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Alapítványi iskolába én se akarnék visszamenni.
2023. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét fél részéről korrekt hozzáállással rendezhető a kérdés. De ha te visszaélsz azzal, hogy betegállományba vagy, a munkáltató meg azzal, hogy kirúghat, akkor jobb is megválni egymástól. Jelen esetben, ha dolgoznál, akkor az táppénzcsalás lenne. A munkáltató ugyan miből állapítja meg, hogy tudsz dolgozni homeofficeban? De ha a teljes munkát megcsinálod otthon, akkor viszont jogos lenne, hogy kapd meg érte a teljes bért is.

A probléma az, hogy nincs olyan, hogy részleges betegállomány, mert ilyen esetben ez kellene.

2023. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"De ha a teljes munkát megcsinálod otthon, akkor viszont jogos lenne, hogy kapd meg érte a teljes bért is."


Én is ugyanezt mondtam. Fizesse ki szépen a 100% bért felejtsük el a betegállományt és akkor oké.


de ez persze fel se merül.A "tisztelt" cég úgy gondolja hogy kapom a 60%os betegállományos pénzt de azért lássak el minden munkát otthonról nulla rezsihozzájárulással persze.

Még a laptop amin dolgoznék még az is az enyém nem a cégé.


Na ezek lennének a körülmények. Korrektség? Ezek azt hírből sem ismerik.

2023. jan. 12. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy nincs otthon számítógéped. Semmi közük ahhoz, hogy mi van a magántulajdonodban.
2023. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos nem végeznék munkát betegen csak ha beírhatom mondjuk másik napra túlóraként vagy lecsúsztathatom. Csak abban az esetben érvényes ez is, ha egyáltalán munkaképes vagyok és nem az ágyat nyomom.

Ha így állnak hozzád ezután is, akkor jobb ott hagyni az egészet.

2023. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!