Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a halálbüntetésről?

Mit gondoltok a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés
Ha felettem lebegne a halálbüntetés vagy életfogyt,akkor előbbit választanám,mert sztem az életfogyt nagyobb büntetés. Ti mit gondoltok?

2023. jan. 13. 20:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetértek, azon gyilkosokat, akik előre kitervelt emberölést hajtottak végre bizoynítoattan, felkéne akasztani vagy gázkamrában kivégezni vagy tarkón lőni. (és nem humánus módon méreginekciózni) De talán az akasztás a legolcsóbb"


Lenne egy kérdésem hozzád. Tegyük fel, hogy a gyilkosság nem egy random gyilkosság, hanem egy bosszú gyilkosság. Tehát tegyük fel, hogy egy 30 éves épelméjű férfinek egy másik férfi mondjuk megerőszakolja/leönti savval/megcsonkítja az anyját, vagy valami hasonló rémséget tesz.


Erre a férfi bosszúból megölni. Tulajdonképpen ez is gyilkosság, csak itt nem vaktában gyilkolt számára ártatlanokat, hanem bosszút állt. Ilyenkor mit gondolsz a dologról?


Persze nem kell kötelezően az anyjának ártania, árthat neki is, vagy a fiának, vagy a lányának is. Csak az ártás legyen nagyon durva. Tehát nem vaktában gyilkolt, hanem egy borzasztó esemény miatt bosszúból.

2023. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

21: ezért találta ki az emberiség a törvényeket.

Hogy ne legyen vég nélküli összevissza gyilkolászás.

2023. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%
Normál körülmények között támogatnám, de a pártállam által megszállt, korrupt ügyészség mellett fèlő, hogy politikai ellenfelek likvidálására lenne használva az intézmény. Szóval a Fidesz alatt inkább ne legyen halálbüntetés.
2023. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Peprill az a helyzet, hogy sokkal többen halnak meg az ilyen állatok keze által, mint egy eltévesztett halálbüntetés miatt. Kérdem megint, mire jó egy ilyen valakire költeni a közös kasszából? Egy sz*r gyilkosról beszélünk.
2023. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
21) Ahogy már írtam,attól,hogy van halálbüntetés attól még annak kiszabása nem automatikus. Nyilvánvalóan az előre kitervelt gyilkosságra vonatkozni elsősorban vagy egyéb nagyon súlyos bűncselekményre. Fontos megjegyezni, hogy minden bűncselekménynél, így gyilkosságnál is lehetnek enyhítő körülmények. Ha például valaki az édesanyja gyilkosát előre kitervelten meggyilkolja, nyilvánvalóan a korábbi borzazstó esemény enyhítő körülmény az,hogy a meggyilkolt az édesanyját meggyilkolta, így nyilvánvalóan nem a legsúlyosabb büntetés/hakálbüntetés jönne szóba, hanem letöltendő börtönbüntetés. (Szerintem az általad felvázolt esetekben kb 10 év reális letöltendő brötönbüntetés)
2023. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 jpeacefuler ***** válasza:
86%
Támogatnám.
2023. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Többszörösen minősített gyilkosság esetekben, vagy amikor az általános közfelháborodást kelt (pl Szita Bence esete / a szemkinyomós történet / a mostani rendőrgyilkosság / Bárdi Kata ügy... Amikor a tettes kiléte 1000% ismert / tettenért, beismert, akkor igenis támogatnám. Az Eu sajnos nem engedné.
2023. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 jpeacefuler ***** válasza:
100%

#22

Ahol alkalmazzák a halálbüntetést ott ez a törvény része. Persze, hogy kitalálták a törvényeket. Törvény az ott is van ahol elítéltet akasztanak. Nem tudom értelmezni amit írtál.

2023. jan. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
27es vagyok, ugyanígy engedném az eutanáziát is. Sőt tovább víve eme gondolatot, a 15+ évre ítélteknél pl egy évben 1x magáncellában varatnám kis kapszulával, ha akarja..., valamint az öngyilkos jelölteknél is szigorú szabalyozással - pl jelentkezik, s jöjjön vissza 1 hónap múlva, s ha még mindig, akkor még efy hónap múlva, s 3adjára elalhat. Megse ugrott ki a 10ről, vagy a vonat elé, traumat okozva azoknak, akik összeszedik. 3 hónap alatt meg értesíthetőka családja, ismerősei, hogy vigyázzanak rá.
2023. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
79%
29 vagyok. Apropó, az eu nem engedné... usaban sincs mindenhol. Az eu egy töketlen kacsa. Itt mindenkinek jogai vannak (az ilyen férgeknek, meg a kerítésen atugróknak), míg odaát úgy kezelik őket, ahogy kell, de közbe meg nekünk beugatnak, hogy jajj, szegény elítéltek...
2023. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!