Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen alacsony a részvét...

Miért ilyen alacsony a részvételi arány a szavazáson?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
honnan tudod? még nincs vége a szavazásnak! lehet hogy 99%os lesz estére (bár valószínűsége csekély)
2010. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mert az emberek nem tudnak kire szavazni. mindegyik rossz.
2010. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
de hova tünt damon hill? hova tünt damon hill?
2010. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzati választásnak mindig nagyon alacsony a részvétele. Ennek egyszerű oka van: az emberek abban a tévhitben élnek, hogy a pénzt úgyis ott fenn lopják el, meg a törvényeket is ott fenn hozzák, így az önkormányzatnak semmi jelentősége.

Most meg különösen alacsony a részvétel. Ez azért van, mert nagyon lefutott a választás. Fél éve volt az országgyűlési választás, a Fidesz kétharmados többséget szerzett. Azóta egyrészt nem veszíthetett annyit a népszerűségéből, hogy ne szerezhesse meg a fontos önkormányzati pozíciókat, másrészt a választási törvény módosításával saját ízlése szerint igazította az önkormányzati választást is. A kopogtatócédula-gyűjtés kritériumait úgy változtatta meg (több cédula rövidebb idő alatt), hogy a kisebb pártokat, civil szervezeteket, független jelölteket eleve ellehetetlenítse. Az egyéni mandátumoknak az eddiginél nagyobb súlyt adott, azokra pedig legnépszerűbb pártként nyilván nekik van a legnagyobb esélyük. Szóval teljesen egyértelmű, hogy ahol eddig fideszes önkormányzat volt, ott úgyis az lesz most is, ahol eddig nem, ott meg majd most igen. Néhány helyen, pl. Szegeden és Miskolcon még nem futott le ennyire a választás, Szegeden a Fidesz és az MSZP, Miskolcon a Jobbik és az MSZP esélyes a polgármesteri cím elnyerésére. De a többi nagyvárosban, és a kisebbekben is, teljesen egyértelműnek tűnik, hogy a Fidesz nyer. Ha másért nem, akkor azért fognak rájuk szavazni, mert "most a kormány is fideszes, hátha akkor több pénz jut ide, mintha ellenzéki polgármestert választanánk" (az persze nem jut el a tudatukig, hogy nem nekik lesz hasznuk abból, ha több pénzt kap a város, hanem a képviselőknek...).

És lehet alacsonynak mondani a részvételt, de attól függ, mihez viszonyítunk. Ha az országgyűlési választáshoz, akkor alacsony, ennek okát fentebb leírtam. Ha az előző önkormányzati választáshoz, akkor is alacsony, ennek okát is részleteztem fent. De ha pl. a tavalyi EP-választást nézzük, ott 36% volt a részvétel, azért, mert az emberek nem érzik, hogy bármi fontos is eldőlne az EP-ben (és valóban nem is igazán).

2010. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
mert nincs kedvem elmenni ;)....meg nem is nagyon érdekel....
2010. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nép, nemzet kezd ébredezni. Már Orbánban sem bíznak. Elég sok hazugságot megetetett velünk - és még mi jön - estére kiderül, hogy megint forradalom volt. Én inkább jobban szeretnék élni, mint forradalmár lenni.

Orbán pedig megfenyegette a népet, ha nem rá szavazunk, akkor lelassul a kormányzati munka. Én össze sz@rtam magam és nem mertem elmenni szavazni. Most várom Kubatov listája alapján, hogy jönnek ...

2010. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Orbán pedig megfenyegette a népet, ha nem rá szavazunk, akkor lelassul a kormányzati munka. Én össze sz@rtam magam és nem mertem elmenni szavazni. Most várom Kubatov listája alapján, hogy jönnek ..."


igazából aztmondta hogyha döntő töbségben szavaznak rá úgy felgyorsulhat az önkormányzati munka, lehet hogy összeszartad magad ott nemvoltam ott...

2010. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!