Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali, libsi, gyurcsányist...

Baloldali, libsi, gyurcsányista, stb.. ember lehetett, aki megrongálta vármegye táblát?

Figyelt kérdés

Vagy csak szimplán elege van a fideszes baromságokból?

[link]



2023. jan. 19. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ennek is több értelme volt, mint felrakatni. Ezzel valaki legalább levezette a feszültségét.
2023. jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok a felsoroltak közül egyik sem, de őszintén... mégis mi értelme volt vármegyének átnevezni a megyéket? Azon kívül, hogy egy-két pajtás jó sok milliárdot elsikkasztott mert újra kellett táblázni meg dokumentálni mindent mégis milyen érdemi haszna van? Semmi. Akkor miért ne lehetne az ember felháborodva azon, hogy a pénzt amit adózik ilyen hülyeségekre költik ahelyett, hogy pl.: felújítsanak mondjuk egy kórházat, vagy iskolát, vagy utakat, vagy bármit?
2023. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Ezek még azért is pampognának, ha visszaállítanák a balkezes közlekedést.
2023. jan. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
"Megrongálta"...Kimegy a közutas, és nitróval lemossa.
2023. jan. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

#2: "mégis mi értelme volt vármegyének átnevezni a megyéket?"

Tanulj egy kis történelmet: az 1949-es sztálini alkotmányban nevezték át a kommunisták a vármegyéket megyékre. Idén január 1-től semmi más nem történt, mint hogy visszaállították az eredeti állapotot (ideje volt).

[link]

2023. jan. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
#5 mert “előre” megyünk, ugye? És nem vissza a középkorba.
2023. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

#5 Jó. És magyarázd meg, hogy mitől lesz nekünk jobb, hogy most már vármegyének hívják őket?

Egy jóléti államban, ahol ki se látszanak a pénzből, még érthető, de itthon ezer meg egy hasznosabb dologra lehetett volna költeni a pénzt, mint erre.

Miért pont most? Miért nem csinálták meg a 90-es évek elején, mikor az összes kommunista utcanevet is átnevezték? Nomeg miért zavarta őket a megye, mint teljesen semleges kifejezés?

2023. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
5-ös Jó, hogy bemásoltad a wikipédiát, de mégis mi értelme volt az orbáni válság kellős közepén ilyenekre pazarolni a pénzt. Nem lett volna jobb helye, annak a több milliárd forintnak, amit erre költünk?
2023. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Én ezzel az átnevezésekkel úgy vagyok,hogy,becsomagolhatod a sz@rt,szép díszes csomagba,a sz@r, attól még sz@r marad.
2023. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Engem annyira nem izgat, hogy most megye vagy vármegye lesz az elnevezés, hogy az elmondhatatlan.A megye szó a kommunista hagyaték, 1950előtt 1000évig vármegyék voltak, tehát most van jól megnevezve,csak mi már korunkból adódóan a megye megnevezést szoktuk meg, de nekem igazából tök mindegy.
2023. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!