Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora, szétröhögtem az...

Mekkora, szétröhögtem az agyam. Azok az önkormányzatok akik takarékoskodtak a megdrágult gázzal, most lehet, hogy kötbért fizetnek, mert nem fogyasztották el a lekötött mennyiséget. Vélemény?

Figyelt kérdés

Lehet rossz szerződést kötöttek, de ez akkor is nagyon durva.

"Szeretlek Magyarország"



2023. jan. 19. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Erre szavaztak a kretén magyarok. :D
2023. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem az egészet.

Ha lekötök valamiből adott mennyiséget előre, akkor az árat is rögzíteni szokás. Vagyis akkor még az egy évvel ezelőtti áron kapnák a gázt. De akkor a fene nagy spórolásnak sem lenne értelme!

Másrészt: ki tudja előre pontosan megmondani egy város egy éves gázfelhasználását? Senki! Úgyhogy nem is értem, mit kötnek le előre.

De azt sem értem, miért kell egyáltalán lekötni?

2023. jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ne gondold túl, az államkassza üres, az a pénz meg el van már költve. Ha elfogyasztod azért kell fizess, ha nem akkor meg azért.

A jobbágyok erre tették le a voksuk a vármegyékben az ispánoknál.


ui.: koponyalékelést vállalok, de csak keresztényeknek! A hitetlenek nem érdemlik meg hogy elűzzem belőlük a gonoszt.

2023. jan. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom az állam fityeszes szerveknek is kell kötnér mikor 3 hétre bezártak, vagy csak én vagyok ennyire naív?
2023. jan. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

A szabadpiaci gázszerzödések minig így működtek.

Műlihegtek megint.

2023. jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagy energia felhasználású cégeknek előre le kell foglalniuk a felhasznált energia mennyiséget és azt akkor is ki kell fizetniük, ha nem használják fel, az azon felüli plusz mennyiséget pedig emelt áron kapják. Ez már évtizedek óta így működik. Nem tudom, gáznál hogy működik, de villamos energiánál órás lebontásban kell megadni a szükséges mennyiséget.
2023. jan. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 DK-s ***** válasza:
86%

#5-nek:


Nálunk 7 éve állami kézben van az ország teljes gázszolgáltatása.


Miféle szabadpiacról hadoválsz?

2023. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os, és egy önkormányzat, amelyik fenntart 20 általános iskolát, 10 középiskolát, művelődési házakat, színházat, uszodát, könyvtárat, saját polgármesteri hivatalát stb. stb. honnan a tökömből tudja megmondani, hogy egy év múlva ilyenkor mennyi gázt fog használni? Hiszen ez eleve függ attól, hogy mekkora hőmérséklet lesz. De az áramot se tudja megmondani, annyi esetlegesség van egy ekkora rendszerben. Pláne órás lebontásban.

Ennél már az is jobb, ha épít a város határában egy gáztározót, oda bespájzol, aztán annyit vesz ki belőle, amennyire valóban szüksége van.

2023. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
2: Hát bizony az önkormányzati közműcég feladata, hogy annyit kössön le, ami biztos elfogy. Ha ez nem jött össze, hát akkor nem jött össze, ilyenkor elő kell venni a szerződést, hogy mik a következmények, ennyi. Az MVM-nek nagyon jól fog jönni a hálózatfejlesztséhez meg a reszicsökkentés megfinanszírozásához ez a plusz pénz.
2023. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi sötétgyökeret.
2023. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!