Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2026-os választáson az...

A 2026-os választáson az ellenzéki pártok külön listákon fognak majd indulni?

Figyelt kérdés
Mert ha igen, úgy szerintem a minimálisnál is kisebb esélyük lesz a győzelemre. Nem is értem, eddig hogyan engedték, hogy 1 párt =1 lista, holott már annyi féle párt és mozgalom van, hogy azt már nyomon követni is nehéz. Így a saját esélyüket nullázták le eddig is, ahelyett, hogy egységben közös listán indultak volna. Tényleg ennyire korlátoltak, vagy a törvények nem tették lehetővé a közös listát?

2023. jan. 21. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Te, indulhatnak közös listán, 2022-ben is ezt tették (hat párt), hatalmas bukta lett belőle. Jelen pillanatban nehéz megjósolni, mi lesz 2026-ban, melyik párt mennyire éli túl az elkövetkezendő pár évet.
2023. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Jelen pillanatban azt is nehéz megjósolni, hogy mi, vagy az ország jelen formában megérjük-e, 2026-ot, szerintem, fontosabb lenne azon agyalni, hogy a francba tudnánk Orbánt elzavarni Moszkváig örökre.
2023. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 Én csak azt mondtam, hogy az egy párt = 1 lista elve a mai korban már elég nagy hülyeség, mivel az utóbbi 10-15 évben rengeteg új politikai párt és mozgalom alakult meg. Ha ezek mind külön listán indulhatnak, úgy gyakorlatilag el vannak lehetetlenülve.
2023. jan. 21. 18:31
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem összefognak.

Valószínű egy Mi Hazánk-DK-MKKP koalíció.

2023. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 hypno ***** válasza:
100%

Az EU parlamenti választás sima arányos listás szavazás. Nincs értelme összefogósdit játszani, mert minden párt megmérettetheti magát. Pont ezért persze lutri, nagyon pofára is lehet esni.


Az önkormányzati választásnál meg egy közös listának volna értelme.


Pont ezért egyszere fogják megtartani a két választást.

2023. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Amig a DK ott van a palettán a fidesz a nyerő egy országos választáson. Ha benne a DK az összefogásban akkor azért buknak, ha nincs benne akkor minenki külön bukik.
2023. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Qrvára unalmas és röhejes már ez az egész bohózat. 4 évről 4 évre mindig a hitegetés, még 5%-os pártok is ilyen Szél Bernadett miniszterelnököt ígérnek (2018), meg azt nem veszik észre, hogy 1 millió szavazó tűnt el (2022), s 2/3-os győzelemről beszélnek... S mikor már nem lehet tovább hazudozni, akkor jön az, hogy itt diktatúra van, s nem is lehet kormányt váltani. Persze b+meg, mert mozgósítani 4.-jére nem lehetne azzal, hogy "mi vagyunk a többség"-et hazudunk.


2026-ban nincs mit veszíteni, el kellene különüljön a megélhetési xar és az értelmiségi, változást akaró politikus az ellenzéki térfélen. És induljon 3 párt, Gyurcsányék, Jakabék, meg a többi, amilyen formációt csak akarnak, illetve egy válogatott társaság. Vereség lenne belőle elsőre, de amúgy '22-ben győzelem lett? Egy Jakab és Niedermüller stb... mentes ellenzéki párt önmagában elért volna 34%-ot.


Az is hazugság, hogy ilyen ellenszélben nem lehet. A Jobbiknak ment '18-ban, úgy, hogy a szavazóik java része kisvárosi/falusi volt, ahol, ugye csak az m1-et fogja s TV s az Origo-t az internet.


Amúgy meg, 2 ellenzéki párt TÖKÉLETESEN tud sakkozni még a választókerületekkel, jelentős helyeken vissza lehet lépni, vagy kamu jelöltet indítani... Nem kell Bangónéval, meg Kunhalmival, Jakab Péterrel egy pártban lenni ahhoz, hogy valaki ki tudja hozni a maximumot.

2023. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*3 pártot úgy értettem, hogy 2 ellenzéki vs Fidesz.
2023. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz a Fidesznek valami egetrengető sorozatos baklövést kell véghez vinnie, hogy bárkinek is esélye legyen.

Bár amilyen sügér volt mindig is az ellenzék, képes azt az állapotot is elbaltázni.

2023. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Amig az ellenzék nem érti hogy milyen országban akarnak élni a választópolgárok addig nem fognak győzni. Nekem egyenlőre úgy tűnik hogy fingjuk sincs róla ezért a saját hülyeségüket próbálják előadni, arra meg az emberek többsége nem vevő.
2023. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!