Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Jobbik-DK paktum miatt a jobbikosok csalódtak és elhagyták a pártot, de a DK-sok nem?

Figyelt kérdés
A Jobbikra azt mondták, hogy a Gyurcsánnyal összefogással elárulta az elveit, de ugyanezt a DK-ról is el lehetne mondani, amiért szövetkezett egy szélsőjobbos párttal. Őket miért nem hagyták el a választók?

2023. jan. 27. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Mert tudták, hogy a Jobbik csúszott balra, és nem a DK lett szélsőjobbos. Egy DK-st nem zavarja, ha lesz még egy csicskapártja a DK-nak. Úgyis tudták, hogy Feri lenne a főnök, a Jakabék csak korrupt hasznos hülyék.
2023. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jó kérdés! Több oka is lehet:

- A DK-s szavazók elvtelenebbek

- Gyurcsány sikeresebbek tette szalonképesebbé a Jobbikot a saját szavazói előtt, mint Jakab a Jobbik szavazói előtt a DK-t

- A Jobbikos szavazóknak volt hová menni (Fidesz, Mi Hazánk), míg a DK-s szavazóknak nem

- A DK célja is az volt, hogy előbb-utóbb eltűnjön a Jobbik (a szavazóikat pedig becsatornázzák) és így nem már kell a szélsőjobbos ballasztot magukkal cipelniük

2023. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Hatásos volt a kormány gyurcsányozása -még az összefogás tagjai közé is sikerült éket vernie. A Jobbik vezetése hiába ismerte fel,hogy csak az ellenzék teljes összefogásával lehet eltakarítani a fideszt, sok szimpatizánsuk számára az orbáni rezsim vállalhatóbb volt, mint hogy normális vezetés legyen az országban, ha ahhoz köze van Gyurcsánynak.
2023. jan. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Mennyi 1+1?

"Nagyon jó kérdés!, Több lehetőség is lehet!"

XDXD

2023. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Én régi Jobbikosként nagyon helyeseltem az Összefogást!

Én azért és akkor léptem ki a jobbikból, amikor valamelyik vezér-barom bejelentette, hogy próba-népszavazást kezdeményeznek az Uniós tagságunkról.

Eszem ágában sem volt, és most sincs a Fideszhez vagy a Mi Hasznánkhoz közelíteni!

2023. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 everlight ***** válasza:

A Dk valasztásról választásra jobb eredményt ér el.A Jobbik épp hogy bejutna a parlamentbe ha most lennének a választások.


Én 2018 ban a jobbikra szavaztam,és nem is értek el rossz eredményt.Vonán kívül csak alkalmatlan vezetői voltak-vannak a pártnak.Ha Toroczkai lett volna az elnök Vona távozása után nem kellett volna összefogás,és minimum 12% ot értek volna el 2022 ben

2023. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!