Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az infláció heteken belül...

Az infláció heteken belül megállhat és vissza is eshetnek az árak?

Figyelt kérdés

Azt írja a HVG fb oldalon, hogy "'A tejtermékek árai például 15-20 százalékot is eshetnek.". Nem csak hogy megáll az infláció hanem visza is eshetnek az árak? [link]


Reális ez?


2023. jan. 30. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Egyes termékcsoportoknál igen. A Ft is sokat erősödött, ez hathat az importcikkek árára.
2023. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi leszek. Az emberek még mindig keveset vásárolnak. Egyes gyártók arcvesztésnek élik meg, ha lefele mennek. Ellenben jöhet mindenből olcsóbb alternatíva. Új márkák, sajáttermékes, stb.


Lefele mindig lassan, vagy sehol nem reagál a gyártó/kereskedő. De úgy érzem, most muszáj lesz.

2023. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Valami eshet is, de egyelőre arról van szó, hogy az infláció ÜTEME csökken, vagyis nem lesz olyan gyors az áremelkedés.
2023. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
3: Nem, kifejezetten áresést várnak egyes cikkeknél.
2023. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Napokban néztem egy gazdát aki pont ezen sírt, hogy mindenhol visszaesett a kereslet az áruházakban és hozzák a nyugati tejet/tejtermékeket keletre ami még jobban lenyomja a felvásárlói árakat.


Ugyanakkor azt látom, hogy a boltban meg a tejtermékek ára a duplájára ment, szóval itt valaki nagyon masszívan át van verve és az az érzésem, hogy megint mi a vásárlók vagyunk azok.


Ennek ellenére is ha csak megállna az ár növekedés szerintem már az is valami lenne, nehezemre esik elhinni hogy itt bárminek is komolyan vissza fog esni az ára. (holott nem hiszem, hogy az ilyen olyan input anyagok ára annyit nőtt volna, hogy reálisak lennének azok az árak amiket a boltban kérnek tőlünk)

2023. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3: élelmiszereknél lehet, az általános inflációnál mondtam
2023. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Bizonyos termékek tekintetében simán igaz lehet kb 2-3 hónap múlva.

Megjegyzem pl a ruházati termékek, lábbelik esetén nem egy ilyet láttam az elmúlt 1 hónapban.

2023. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a kopaszoknak visszanő a hajuk, a fogatlanoknak meg a foguk.
2023. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Nagymarci megmondta hogy válság és további infláció várható.Árak sosem csökkentek ebben az országban, most sem fognak.
2023. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom elképzelni hogy az egyszer már felemelt árat visszacsökkentsék.Mindig lesz indok hogy miért kell magasan tartani.Miért adnák a benzint 200 forintért,ha el tudják adni 800-ért is?Márpedig az üzemanyag ára szinten mindent befolyásol a világon.
2023. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!