Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 15 éves a Magyarországon...

15 éves a Magyarországon forgalomban lévő autók átlagéletkora. Az EU-n belül csak Litvánia, Románia és Észtország áll rosszabbul nálunk. Tényleg az új akkumulátorgyárak jelentik a legnagyobb csapást a környezetre?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban jött ki a statisztika, az infláció növekedésével és a magyarok vásárlóerejének drasztikus csökkenésével ez a szám idén biztosan nőni fog 16 évre, mivel nincsen pénze az átlag magyarnak új autóra.


"Régi autókat használnak a magyarok, jelenleg nagyjából 15 év egy átlagos magyar autó életkora. Ez sok szempontból probléma: a régebbi autók több károsanyagot bocsátanak ki, többet fogyasztanak és kevésbé biztonságosak."


[link]



2023. jan. 28. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Roncsprémium program kellene.

Az pörgetné az eladásokat, cserélődne az állomány.

2023. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nos, pont ezért nem kell ide még akksigyár is, mert anélkül is katasztrofális a helyzet.
2023. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Nos, pont ezért nem kell ide még akksigyár is, mert anélkül is katasztrofális a helyzet."


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

2023. jan. 28. 22:23
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Mi a bánatért vegyek új autót, amikor az új autókkal több a probléma, mint a mostani 16 éves Toyotámmal...?! Mert jobban törik az új? Lol!
2023. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Az egesz ország egy rakás szar, mit számít.
2023. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Egy újabb minimálbéres gyár ahol magyar nem fog dolgozni, nem fog ezen változtatni. De legalább az EU-s szabályokat sem fogják betartani.
2023. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem annyi jutott eszembe a kerdésről, hogy 15 éve bementem a szalonba kitettem 4 millat hogy azt a kocsit kérem.


Manapság meg 3 hónap spórolás hogy egy csöves váltó bovdent tudjak cseréltetni...új autó szalonból meg kb álom elérhetetlen kategória lett.

2023. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen is és nem is.


Az átlag 15 éves autópark azt jelenti, hogy az autók fele öregebb mint 15 év és ezeknek egy jelentős része jóval öregebb, mint 15 év. Ez annyira nem probléma, mint amennyire felfújják, ugyanis dízelekből ezek jellemzően már az TDI/PDTDI és CR korszak termékei, amik kifejezetten keveset fogyasztanak. Nyilván a károsanyag kibocsátásuk magasabb, mint a legújabb dízeleké de messze nincs égbekiáltó különbség.

Az nem tudok, hogy évekig hordták be több százezres nagyságrendben az 1.9 VW-ket és a dízek E46-okat, ezek pedig relatív olcsón üzemeltethető és korrekt autók.


A benzinesek azért nagyobb részben kis köbcentisek, ez sem para.


Az a baj, hogy a #4-nek valamilyen szinten igaza van. A 2000-res éveke közepe volt az a korszak amiben még ridegtartás mellett is túlélni képes járműveket gyártottak, amik megbízhatóak és olcsón fenntarthatók - amibe a fogyasztás is beletartozik.


Az újabb és sokkal újabb autók bár biztosabbak, de nettó pénztemetők. A szigorú szabályozás miatt túlkomplikált, szar és nem időtálló megoldások alkalmazása, ultradrága alkatrészek beépítése. Az EGR levakolás és részecskeszűrő kiprogramozás hazájában a környezetvédelemről beszélni...


A roncsprémium sem segítene, mert nincs akora vásárlóerő az országban ami képes a járműpark őreg felét újra cserélni. Új autó, hitel, kötelező szervizek? Nem azért idősemm a járműpark fele 15 évnél, mert ez a hobbyja a lakosságnak, hanem mert nincs pénze újabbra.


Az akkugyár és az autók között párhuzamot vonni pedig demagógia. Az akkugyár lokális szennyező és ha az szennyez az cudar dolgokkal történik. Ehhez képest az autózás kibocsátása az nem marad meg lokális szennyezésként...

2023. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Képzeljétek el, hogy 2018-ban Debrecenből vonattal elmentem Hajdúszoboszlóra és a közgáz iskola portásfülkéjjéből elhoztam két takarítónő táskájából a pénztárcából mmindösszesen 11 ezer forintot. Rendőrségi ügyem lett belőle.


Itt a lenti linkkre ha rákattintottok, akkor ott megy szintén Hajdúszoboszlón egy másik iskolában is jártam és itt a kamerafelvétel, hogy a takarítónő vezet kifele. Onnan nem loptam semmit, de a rendőrség lefoglalta a kamerafelvételt.


A kép a nyomozati anyagomból.


[link]

2023. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Azok a 15 éve gyártott autók sokkal különbek, mint a mostaniak.

Az autógyártás fénykora az 1990-es évek volt. Azóta folyamatosan hanyatlik a színvonal. Még a japán autók számítanak megbízhatónak, de a ma gyártott európai autók eldobható műanyag vackok.

2023. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!