Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz ha betiltaná a borraval...

Fidesz ha betiltaná a borravaló adását mint az orvosoknál a hálapénzt az inkább pozitív hangulatot vagy negatívabb hangulatot váltana ki?

Figyelt kérdés

Egyre bosszantóbb ahogy elvárják az embertől a borravalót adást sok helyen na meg a futárok mozdulni se akarnak ha nem kapnak borravalót.


Mi lenne ha ezt is betiltanák mint a hálapénzt?


Nem lenne mindenkinek egyszerűbb így? Kifizetem a túlárazott étel rendelést, amire még felszámolnak 600 Ft szállítást és akkor még tartja a markát a futár meg vágja az arcokat amikor nem kap


2023. jan. 30. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Sok munkakörben a borravalóra alapozzák a fizetés egy részét, sokszor jelentős részét. Borravaló nélkül elég sovány lenne egy futár vagy egy felszolgáló fizetése. Szerintem negatív hangulatot teremtene...
2023. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Csak úgy halkan jegyzem meg, a hálapénz nem szűnt meg.
2023. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1


Ez a sok munkakör kb. az ételfutárok meg pincérek, ez az ország pár %-a lehet , a többi embernek viszont kényelmetlen ahogy ezek tartják a markukat, rosszabb esetben még rongálnak a lépcsőházban is.


#2


80%-ban megszűnt, aki meg bevállalja, hogy elfogadja az elég sokat kockáztat.

2023. jan. 30. 16:02
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk a minimálbérért foglalkoztatott futár/pincér pár száz forintos borravalója nem mérhető azokhoz a több tízezer, olykor százezer forintos összegekhez, amiket annak idején az orvosok kaptak. Arról nem is beszélve, hogy ha pofákat vág a futár, attól még semmi nem változik: megkapod, amit kértél.


Ha nem akarsz, ne adj borravalót! Én se szoktam adni, mégsem vitte vissza sosem az ételemet a futár.

2023. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

#1: Szerintem senki ne alapozza erre a fizetést. Ha felveszek valakit dolgozni, akkor megfizetem rendesen és nem a borravalóból fogom összeharácsolni a fél fizetését az alkalmazottnak. Ez egy nagyon rossz modell ahol így van.

A borravaló eltörlése szerintem inkább jobb hangulatot eredményezne.

2023. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a törvényi tiltás arányos lépés lenne-e, de jobb lenne egy "elvárt borravaló" nélküli világ.
2023. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4


Aztán belevési a csengőbe nevednél, hogy "JATT?" meg leközelebb ha ő hozza azon aggódik az ember, hogy mit csinál az ételeddel azon kivül, hogy direkt hidegen hozza és bemondja csengőbe, hogy fáj a térde nem hozza fel.


Na meg volt, hogy kiegészítettem egy 3890 Ft-os rendelésből nem kértem vissza és akkor úgy nézett rám mintha leköptem volna, hogy csak ennyit adok..


Konkrétan azt várják el, hogy 10%-ot jattolj. Na most azért ha minden ember 10%-ot adna nekik ahogy ők elvárják az elég szép kis summa lenne hónap végén.

2023. jan. 30. 16:13
 8/18 Hans Pötterman ***** válasza:
0%
Egyértelműen negatív,ilyen fizetések mellett.
2023. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Ha ilyenféle rongálást csinálna, akkor biztos nem kapna legközelebb sem, viszont panaszt tennék ellene az étteremnél. Ha másokkal is így viselkedik, és sokan panaszkodnak rá, alighanem rövid pályafutása lesz neki annál az étteremnél.

Az más kérdés, hogy nekem soha nem volt ilyen rossz tapasztalatom senkivel, noha - mint már írtam - ÉN SEM adok borravalót az ételfutárnak.

2023. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, még annyit írnék:

Ha másodszor is ilyet csinálna a futár, akkor valószínűleg attól az étteremtől nem rendelnék többé. Szerintem ezt sejtik ők is, hogy így vásárlókat veszíthetnek el, úgyhogy biztos nem hunynak szemet az ilyen viselkedés felett.

2023. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!