Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz ha betiltaná a borraval...

Fidesz ha betiltaná a borravaló adását mint az orvosoknál a hálapénzt az inkább pozitív hangulatot vagy negatívabb hangulatot váltana ki?

Figyelt kérdés

Egyre bosszantóbb ahogy elvárják az embertől a borravalót adást sok helyen na meg a futárok mozdulni se akarnak ha nem kapnak borravalót.


Mi lenne ha ezt is betiltanák mint a hálapénzt?


Nem lenne mindenkinek egyszerűbb így? Kifizetem a túlárazott étel rendelést, amire még felszámolnak 600 Ft szállítást és akkor még tartja a markát a futár meg vágja az arcokat amikor nem kap


2023. jan. 30. 15:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#8


Mi köze ehhez a fizetésnek? Tehát azt akarod mondani, hogy mindenkinek jó csak a futárnak meg a pincérnek nem amelyik tartja a markát? A többi 95% dolgozó emberé jó és ők szépen jattoljanak ezeknek?


#10


Átmegy egy másikba és csinálja tovább..

2023. jan. 30. 16:40
 12/18 anonim ***** válasza:
Semmi sem változna: továbbra is elvárás maradna mind az elfogadó-, mind az adó részéről:). Mo. semmit sem tanul.
2023. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

"Sok munkakörben a borravalóra alapozzák a fizetés egy részét, sokszor jelentős részét. Borravaló nélkül elég sovány lenne egy futár vagy egy felszolgáló fizetése. Szerintem negatív hangulatot teremtene..."


Én már rengetegszer ettem étteremben, mégis undorító dolog a borravaló. Van egy alap fizetése a pincérnek, ha ez kevés, az az ő és a főnöke dolga. Nehogy már a vendégnek kelljen eltartani a pincéreket, a fizetéséért dolgozik, ha az nem elég, nem a vendég baja. Eleve jó dolog étteremben enni vagy rendelni, de még csak nem is társadalmilag hasznos munka, mint az orvosé, vagy az építészmérnöké, aki miatt van hol lakni.


A fizetése arra való, hogy azért dolgozik. De nehogy már elvárja a borravalót, miközben a fizetéséért dolgozik.

2023. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Előző kommentelő vagyok, én se kapok automatikusan kettest az egyetemen, ha nem vagyok lusta és bejárok órára, pedig lenne jobb dolgom is annál, minthogy bejárok. Mégis az egyetemen az a dolga valakinek, hogy megtanulja az anyagot, bár ez bejárás nélkül is meglehet. A lényeg, hogy valaki lehetőleg végezze el a dolgát.


Ahogy én se kapok automatikusan kettest az egyetemen, ha önszorgalombólk bejárok, egy pincér se érdemel plusz pénzt, mert a munkáját végzi. Az a dolga, hogy jól dolgozzon, ez nem extra, ez a dolga.


Sokszor ettem már étteremben, nem azért mondom ezt, mert nincs pénzem borravalót adni. De nehogy már nekem kelljen eltartani egy pincért.


Ha azóta kommentelt valaki, nem az előző vagyok. AZ én komentem a Ma 20:08.

2023. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
További ötleteléseket indítana be, - mert "ami jár, az jár" és semmi nem elég.
2023. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%

Tegnap 20:08 válaszomat miért pontoztátok le? Van neki egy fizetése, azért cserébe szolgál ki és jó esetben kedvesen is. Vannak bunkóbb vendéglátósok, ami eléggé szégyen is. Viszont ha a fizetéséért cserébe dolgozik és elméletileg azért cserébe kedves, akkor mire fel jár borravaló? Akkor ennyi erővel minden irodai munkás kapjon juttatásokat, ha időre beér a munkahelyére? Vagy egy egyetemista kapjon automatikusan kettest, ha minden órára bejárt? Nevetséges az egész.


Ha nem elég a fizetése, az nem a vendég baja. És nem azért írom, mert ne lenne pénzem borravalót adni. Szóval miért is pontoztatok le, szerintetek a borravaló az jár?

2023. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát amilyen jól sikerült a hálapénz eltörlése inkább negatív, bár ennek a birka fideszes népnek már tök mindegy.
2023. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A hálapénzt eltörölték Hurrá!!! Most az a neve: Magánrendelés. Másképp a büdös életbe nem kapsz normális ellátást. Lehet tapsolni.
ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!