Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az életszínvonal mostanra...

Az életszínvonal mostanra minden téren rosszabb, mint a Kádár-rendszer alatt?

Figyelt kérdés
Régen biztosan lehetett vitatni egy-két dolog miatt, na de mi a helyzet az utóbbi év gazdasági válsága után?

2023. jan. 31. 02:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
39%
Akik lelkesen lepontozgatnak, kifejtenék, hogy szerintük miben volt erősebb a Kádár-rendszerben az életszínvonal, mint most?
2023. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
34%

11# az nem megy, csak a sunyi lepontozás, érvek helyett...

De megszoktuk.👍👍

2023. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
30%
#12, pedig már úgy várom a kétforintos kenyereket, meg hogy mindenkinek volt munkája. Meg azt is, hogy "az a rendszer legalább hagyott élni". Meg, hogy akkor még volt 10 cukorgyár Magyarországon.
2023. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
23%

11 - aszért kispöcs, mert vitaképtelen vagy!

Aki élt akkor, annak nem kell magyarázni, aki meg nem élt, annak hiába magyaráznánk!

2023. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
67%

#14


1: kispöcs az édesanyád, akinek a foglalkozását most nem méltatom.


2: nem sül le a bőr a pofádról, amikor vitát hiányolsz, de nemhogy vitára nem futja tőles, de nettó kötekedés, amit produkálsz?


3: szánalmas, hogy olyan szinten nincs benned önkritika, hogy ha már nincs egy darab érved se, legalább ne a vitát kérd számon. A helyzet az, hogy pont azért hisztizel, mert kettőnk közül csak nekem vannak érveim.


4: a sok kreténséged és rosszindulatod mellé legalább olyan közhelyesen tucat ne volnál: ez a "ha ez meg az lennél, akkor tudnád" már kimehetne a divatból. Észrevetted már, hogy az összes hozzád hasonló szerencsétlen ezt a szart képes egyedül megszülni magából, amikor nem tud semmit mondani?


De röviden inkább válaszolok a te stílusodban: azért nem vitázol kispöcs, mert érvek és értelem híján vitaképtelen vagy. Ha nem így lenne, akkor tudnád, hogy nem volt magasabb az életszínvonal.

2023. febr. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
38%
Nem, de nagyon közelítünk. Most a 90-es évek közepi életszínvonal van magyarországon. Csak nálunk, többiek maradtak 2023-ban.
2023. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
0%

15 - "akkor tudnád, hogy nem volt magasabb az életszínvonal."

És te 2023-ban arra vágsz fel, hogy a 30 évvel ezelőtti diktatúrában sem éltek jobban apáink?!

Nooormális vagy???

2023. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 Alex Fly ***** válasza:
89%
@16: azért azt tudod, hogy a rendszerváltással elég nagyot zuhant az életszínvonal -és a 90-es évek közepén még nem állt vissza az előző szintre?
2023. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
46%

"És te 2023-ban arra vágsz fel, hogy a 30 évvel ezelőtti diktatúrában sem éltek jobban apáink?!"


Felvágni? Mi bajod van? Az állítás az volt, hogy most SOKKAL ROSSZABB, mint apáink korában. Erre mondtam, hogy k.rvára nem. Erre most azzal jössz, hogy én felvágok azzal, hogy akkor ugyanilyen volt. Mi van?

2023. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
68%

8. Jó nektek, én édesanyámmal 2010 óta nem voltam a Balatonnál.



9. Anyukám most tette le az autót, annyira nincs pénze tankolni. Rendesen dolgozik és keres, nekünk nem fér bele a rezsi és az élelmiszer árak mellett egy darab autó.. ketten élünk..


Egyik kollégája sem tudott jönni dolgozni ma, mivel nem tudta megtankolni az autót. (Messzebb lakik a munkahelytől.)



De nyilván, ti éltek mint Marci hevesen. Én nem sajnálom senkitől, de az ismerőseim körében is hasonlóan vannak. Vannak akik egyetem mellett dolgoznak, hogy albérletet tudjanak fenntartani, majdnem mindennap. El sem tudok képzelni, miből marad nekik kajara vagy ruházatra...

2023. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!