Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a fizetések nyilván...

Támogatnád a fizetések nyilvánossá tételét?

Figyelt kérdés

Mind az álláshirdetés területén, ha megegyezés kérdése is egy minimum összeget odakéne írni, hogy mennyire gondolt a költő.

Mind pedig a már munkában lévők fizetését is teljesen nyilvánossá kellene tenni.


Vége lenne a mismákolásnak, a versenyképes fizetés szövegeknek,ugyanúgy ahogy a focisták bérét is tudjuk, ugyanúgy tudnánk mindenkiét. Lekéne számolni , a magyarok hülyeségével, hogy a pénztárcájában ne nyúlkáljon senki (vagy mert keveset kap, vagy mert sokat), a saját érdeke lenne mindenkinek, néhány embert kivéve, aki mondjuk sokkal nagyobb összegért dolgozik valahol mint azt a többiek gondolnák, de nem ahhoz a pár százalékhoz kéne igazítani a szabályokat.


Az hogy a fizetésén felül milyen bevételei vannak valakinek, az már magán dolognak számítana.



2023. jan. 31. 15:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
A legnagyobb örömmel, akkor nem kellene bejárni a fél várost egy "versenyképes fizetést" ígérő ügynöki, jutalékos munka miatt
2023. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%
Nem, magánügy, nem tartozik az egész világra.
2023. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom ezt hogy lehetne megoldani törvényileg, de engem is kiborított amikor pl. olyan srác akivel egyszerre vettek fel és ugyanannyit kaptunk se volt hajlandó megmutatni a bérpapírját, pedig csak arra lettem volna kíváncsi, hogy neki hány óra volt beírva.


Amúgy ha engem kérdez bárki én meg szoktam mondani, mert hülyeség titkolózni, ezzel egyedül a munkaadók járnak jól. Nekem nem esik nehezemre elfogadni ha valaki jobban keres, váljon egészségére.

2023. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
2-es ha én döntenék erről, nem érdekelne a hülye egód.
2023. jan. 31. 15:37
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
De szerencsére nem te döntesz. Engem meg te egód nem érdekel. Ne érdekeljen a fizetésem, mi közöd hozzá? Ez egy kétoldalú alku eredménye.
2023. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem közérdekű adat!!!

Akkor nyilvánosságra hoznád, hogy mennyiért vettél autót, mennyiért nyaraltál,

stb.

Hülyeség!

2023. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
3-as nekem van erről egy kínos esetem, segédmunkát csináltunk, egy cégnek dolgoztunk be 2 hónapig (állami beruházást nyerték el), bruttó 600-at kaptunk, ők még szerintem kb 400-at, meglett mondva hogy nem beszélhetünk a fizetésről,persze kérdezték, nekem éget a pofám, szégyelltem az egészet és hát kamuzni se lehetett hogy akkora összeget kapok mint ők, mert nem voltam azzal se pontosan tisztában, csak hogy lényegesen kevesebbet.
2023. jan. 31. 15:41
 8/30 A kérdező kommentje:
"Akkor nyilvánosságra hoznád, hogy mennyiért vettél autót, mennyiért nyaraltál," ezek nyilvánosak, mindenki megnézheti mennyibe kerül egy bizonyos autó, vagy nyaralás.
2023. jan. 31. 15:45
 9/30 A kérdező kommentje:

"Ne érdekeljen a fizetésem, mi közöd hozzá? "


Az a közöm hozzá, hogyha én 200-at kapok a sarki boltban eladóként, miközben te 300-at egy utcával arrébb akkor ezzel sakkban tudom tartani a főnököm, jelenleg meg annyit tudok hogy te is versenyképes bért kapsz meg én is, hurrá, akkor meg is rohadhatok itt egy életre, máshol se jobb.

De csak védd nyugodtan a cégeket, nehogy berversenyre kényszerítsd őket...

Hidd el nem a te személyes vagyonod izgat...

2023. jan. 31. 15:50
 10/30 A kérdező kommentje:
Ebben az országban egyedül a multik húzzák a béreket, ahol mit ad isten nyilvános fizetések vannak, csak ez még mindig nem elég.
2023. jan. 31. 15:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!