Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért mondják, hogy...

Sokan miért mondják, hogy Nagy-Magyarország úgyis szétesett volna?

Figyelt kérdés
Elég meredek kijelentés a tények ismeretében, és spekuláció. A nemzetiségeknek egyenként messze nem lett volna elég erejük és akaratuk sem elszakítani a területet, és az nagyjából életképtelen maradt volna. A nemzetiségek alig haladták meg az 50%-os arányt is a lehető legkedvezőbb területi határokat nézve is. A későbbi Szlovákiának 30%-a magyar, jelentős része német, ruszin, stb. volt, talán az 50%-ot sem érték el a szlovákok. Erdélyben is csak kb. 50% volt a román, a 60-at biztosan nem érte el, és nem egy tömbben voltak, tehát lett volna egy-két szava a székelyeknek, szászoknak is a szeparatizmushoz. Szerbiában hasonló lehetett az arány. Ezen nemzetiségek egy része pedig valószínűleg egyáltalán nem akart elszakadni, főleg a szlovákok, akik 48-ban is a magyarok oldalán álltak. Úgyhogy a szétesésnek elvileg nem volt semmi realitása. Pár évtizeden belül pedig tovább nőtt volna a magyarság aránya a magyarosodás, asszimiláció, elvándorlás, stb. miatt. Ahogy ezekben az országokban is történt fordítottan.

2023. febr. 5. 12:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Pesszimizmust, öngyűlöletet érzek ezekben a véleményekben... Mint amikor azt mondják, elnyomtuk a kisebbségeket, pedig pont hogy mi nem tettük a térségben.
2023. febr. 5. 12:51
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Jugoszlávia példájából pl
2023. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ugyanilyen alapja van, annak is, hogy Románia, Szlovákia úgyis szétesik... Sajnos semmi. A világ simán végignézi, ahogy terrorban tartanak kisebbségeket, korlátozzák az anyanyelvet. Magyarországon már régen is jobb volt a kisebbség helyzete, mint mondjuk a háború után a környező országokban. Nem esett volna szét a régi Magyarország.
2023. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Erről én úgy olvastam, hogy a Monarchia esett volna szét, mert komoly nehézségei adódtak a nemzetiségekkel. Ennek megakadályozására volt többféle trialista elképzelés, ami a horvátokat is jobban bevette volna a buliba. Illetve terveztek egy megújulást Nagy-Ausztriai Egyesült Államok néven, amiben elvileg jobban érvényesülhetett volna mindenki. A háború miatt ezekre nem kerülhetett sor.

Egyébként ha szét is esik, akkor is biztos, hogy nagyobb terület maradt volna magyar kézen, mint így. Abban is lehet igazság, hogy ezt egyesek csak azért mondják, mert utálják a kormányt és ezzel akarják a kormánypártiakat bosszantani.

2023. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

4: egyértelműen semmi alapja nem lett volna a magyar többségű területek feladásának.


Amúgy már akkor nem ilyen kicsi országban élnénk, ha nem egy Tanácsköztársaság jött volna, hanem egy Atatürk féle kiállás, amit csak egyes katonai vezetők és mondjuk egy Rongyos Gárda tanusított, de ugye kollektíven már nehéz volt a siker, mivel a legtöbb fegyvert már lerakták ekkor.

2023. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
A baj azzal volt, hogy a főhatalom egy idegen uralkodó kezében volt.
2023. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Nagy kérdés számomra, hogy Adolf Hitler a németek vezére mit szólt volna egy Nagy-Magyarországhoz? Szerintem nem örült volna neki. 😔
2023. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Valszeg nem. Nem tartotta sokra a magyarokat. Azt mondta, hogy olyan lusták, mint az olaszok.
2023. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8: nem vagyok náci, de én az "úri nép" jelzőt hallottam, amit a Mein Kampf-ban használt.


Ezt mikor, hol mondta, vagy írta le?

2023. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8

Hát ez az. Egy Nagy-Magyarországot a későbbi Náci Németország egészen biztosan kockázatként kezelt volna, és akkor ők daraboltak volna fel minket.

2023. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!