Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnak a választások...

Mit gondolnak a választások eredményeiről azok, akik eddig mindig az összefogás hiányáról panaszkodtak?

Figyelt kérdés
Tegye mindenki a szívére a kezét és vessen számon a múltjával: ha valahais elmondta, leírta, hogy össze kéne fogni, akkor most írja már meg ide, hogy örül-e a választások eredményének, az ország egységének vagy sem. Ugyanis Orbánnak sikerült elérnie a nemzeti egység egy olyan magas szintjét, amire előtte az utóbbi 50 évben senki nem volt képes.
2010. okt. 4. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol itt az összefoggás. A szavazatra jogosult polgárok fele el se ment választani. Annak a kétharmada meg nekem nem jelent összefogást...Nincs Magyarországon egy olyan párt se, aki az ország jővőjét tartja szem elött. Én is tudnék jól hangzó mondatokat rikácsolni annyi pénzért.
2010. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi köze ahhoz orbánnak, hogy mindenki kiábrándult az mszp-ből
2010. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen egységet ért el Orbán? kb. 4 millió ember ment el csak szavazni. Hol a többi? Azt jelenti, hogy még a többi nem is kíváncsi sem a Fideszre, sem senkire.

Akkor hol van itt a anemzeti összefogás?

Orbán a jó reklámja miatt tudhatja ezt magának, semmi mással sem csinálta csak azt szajkózta, hogy a szemét Mszp meg a minden.

Ennyi.

Egy percig sem fog ő sem különb lenni, sőt rosszabb lesz mint volt, nem segít sőt nagyobb bajba fogja sodorni Mo-t mint volt.

Ja igen, ne mondjátok, hogy ne értékeljük, mert még csak kb 4 hónap telt el, saját magát értékelte szept. 7én.

2010. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig ennél nagyobb összefogás még nem volt. Most van egy erős többség, akik mögé oda lehet állni.
2010. okt. 4. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen most kb. 6 millió ember fogott össze, inkább nem megy el szavazni, mert egyik kutya másik eb címen, nem is kiváncsi egyik pártra sem.
2010. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak azért látsz összefogást mert a fideszre szavaztál
2010. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát gyerekek, ha nem tudtok váltani, akkor elég szomorú 4-8-stb év vár rátok. :) Szánalmasak vagytok. Persze, a vezéretek megmondta, hogy ez nem is Fidesz győzelem, mert igazából az MSZP győzött, csak otthon maradtak a szavazók. Nincs olyan ország, ahol 50-60%-nál többet el lehetne érni a részvételi arányban. Ezért most ennek a 40%-nak a véleménye reprezentálja az egész ország véleményét. Ez van.
2010. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem azért, mert a Fideszre szavaztam, ezt megírtam egy kommentemben is: Gratulálok a jobbikos polgármestereknek is és kívánom, hogy legyenek sikeres városvezetők a településükön élők érdekében. Ugyanezt kívánom Botkának is. Egyszerűen nem értem, miért kell az embereknek uszítaniuk egymást legitim vezetők ellen. Miért nem lehet az mondani, amit pl. Gyurcsány is javasolt az öszödi beszédben a párttagoknak, hogy: "nem értek egyet, b.ssza meg, de elengedem."

Eddig a kormány szándékosan került minden lényegi döntés meghozatalt, hogy ne adjon támadási felületet. Az ellenzék nem is tudott tenni semmit, mégis iszonyatos gyűlölet árad Orbánék felé, pedig soha nem jutott még ekkora sanszhoz az ország, hogy új pályára kerüljön.

Nem azt mondom, hogy kritikátlanul fogadjunk el mindent, amit tesznek, de gyakorlatilag eddig még csak szimbolikus lépéseket tettek és az ezt követő lépéseiket is csak majd évek mulva tudjuk megítélni, hogy mennyire voltak helyesek. Mondjuk 2014-re már biztosan. Miért nem várunk addig, és egyáltalán, miért nem lehet kulturáltam, emberhez méltó módon elmondani, hogy mi nem tetszik.

2010. okt. 4. 19:19
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez pedig egy akkora kamu, hogy arra hivatkoztok, sokan nem nemtek el szavazni.

Ennek sok oka lehet, de hogy az emberek hány százaléka miért nem, arról senki nem mondhat biztosat.

A nagyszüleim pl. teljesen egyetértenek az új kormánnyal, mégsem mentek el szavazni. Sok embert egyáltalán nem foglalkoztat a politika, mert van annyira bölcs, hogy tudja, nem ezen múlik a boldogsága, a sikere az életben, másoknak meg bizosan minden pártból elege van, de


akinek minden pártból elege van, szavazhatott volna érvénytelenül is (ott volt a szavazz f.sszal kampány), mégis alig volt ilyen, és aki ezek közül a pártok közül sem tudott választani (két vadiúj indulóval, akik közül az egyik mellett csak az szólt, hogy még nem járatódott le) az nem tudom mit akar, de szerintem még maga sem és nem várható el hozzá igazodjon a többség.

2010. okt. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!