Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazából csak a Fidesz óta...

Árokpart kérdése:

Igazából csak a Fidesz óta van az a jelenség, hogy ennyire ilyen nagy mértékben szolgalelkű úgy általában az állam és közigazgatás és a kisembert tulajdonképpen szinte lassan már mindenért megbüntethetik?

Figyelt kérdés
Természetesen nem szeretnék túlzásba esni, meg panaszkodni sem, viszont egyre jobban azt veszem észre, hogy korábban a korábbi kormányoknál pláne 2010 előtt meg pláne ez a jelenség nem volt jellemző. Az az igazság, hogy ha már lassan az ember panaszt tesz hivatalos helyeken arra is rá lehet húzni bármit. Ha a kisember egy kicsit magának akar élni, esetleg vállalkozni bármiért megtalálhatják, rommá büntethetik. Az életben már lassan bármi lehet garázdaság, lassan már pl. a takarítónéni is hivatalos személy, a nagyemberek esetleg illegális gazdagodásával szemben megn emlépnek fel. Természetesen tudom, hogy a másik kormányoknál is az elit szabad kezett kapott sajnos a saját maga gazdagodásához, viszont a kisembert valamiképpen legalább békén hagyták és nem voltak a szervek ennyire sokszor arrogánsak. Sokan tudom, hogy felróják, hogy a Fideszre szavaztam. Igen sajnos elkövettem ezt a hibát most már nem tudok mit tenni és kapaszkodjatok meg a rezsiátlagba is szerencsére belefértem, de mégis ennek ellenére azt mondom, hogy ezt így nem így hosszútávon nem lehet és nem szabadna kormányozni és ezért változás kellene. Lehet, hogy azok sem lesznek jók, ezt előre nemtudhatjuk, de ha ők is ezt teszik akkor őket is leváltjuk. Más volt Fideszes is van így ezzel, illetve érez így?
2023. febr. 6. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Konkrétan a vállalkozók vegzálásában a baloldali kormányok is jeleskedtek.

AKkor is volt ezerféle szabály, aztán ha akarták, valamelyiket úgyis megszegted és fizethettél érte.

A Gyurcsány-kormány idején hallottam, hogy konkrétan a Környezetvédelmi Felügyelőségen bírságolási kényszer volt, és hetente egyszer közös gyűlésen személy szerint cseszték le azokat, akik nem hozták a "normát" bírságolásban. Gondolhatod, milyen légkörben dolgoztak ott az emberek.

Bajnai idején gazdasági válság volt, rengeteg vállalkozás ment csődbe. Akkor ő írt egy körlevelet a hivataloknak, hogy ahol várhatóan bírság nélkül is elérhető a jogkövető magatartás, ott mellőzzék a hivatalok a bírságot. Kb. ennek kéne lennie mindig a normálisnak - nekem ez a véleményem.

2023. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Klári el fogja számoltatni őket ha nyer legközelebb.
2023. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Nézd, ha hülye vagy, vagy szabályt szegsz, könnyen arrogánsak lesznek veled. Ennek semmi köze pártpolitikához. Inkább te változhattál.
2023. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3-as Van köze, mert a 90-es évek elején teljesen szolgáltató és ügyfélközpontú állam és közigazgatás kezdett kialakulni Magyarországon, amely azóta egy teljesen negatív irányba ment el.
2023. febr. 6. 14:57
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem rólam van szó általánosságban érveltem. Pl. a 90-es években ha valaki egy kisebb szabályszegést követett el nem hülyézték le egyből mint ahogyan te most engem. Nem sért ez engem félre ne értsed, csak látod már reflexből démonizálva van a kisember, tehát az átlagember. Egészséges ez a folyamat szerinted egy társadalomban?
2023. febr. 6. 15:00
 6/18 A kérdező kommentje:
Normális az, hogy lassan már csak szó szerint az imádságban lehet bízni 2023-ban egy modern világban, a rendszerváltás után 33 évvel , jövőre 20 éve leszünk bent az EUában is mondom ezt maximálisan vallásomat gyakorló katolikusként.
2023. febr. 6. 15:03
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Jó, akkor imádkozz, ha nem vagy képes magaddal szembenézni. Átlagember nem akar megtámadni egyenruhásokat, ezért nem foglalkozik azzal, mi a hivatalos személy elleni erőszak büntetési tétele, csak te rugózol ezen. Amúgy az EU-ba lépésünk óta sokkal több jogszabálynak kell megfelelnünk.


És igen, egészséges, hogy szabálykövetére bírják rá az embereket és fellépnek a rendbontókkal szemben.

2023. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt az egyenruhások támadásáról? Egy árva szót sem mondtam erről. A hatóság elleni erőszakot mindig is szigorúan büntették és ez így van jól. Akkor lehet, hogy nem voltam érthető. Mikor lesz újra Magyarországon a 90-es évek elejéhez hasonló jogrend, jogszabályok az élet minden egyes területén? Erre lenen szükség, hogy újra demokrácia legyünk. Mit nem lehet ezen érteni. A mostani rendszer egyszerűen nem legitim.
2023. febr. 6. 15:27
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a kérdést fel fogom tenni a Miniszterelnök úr oldalán is.
2023. febr. 6. 15:29
 10/18 A kérdező kommentje:
A lakosság nem polgárként van kezelve.
2023. febr. 6. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!