Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor mégiscsak bezzeg az a...

Akkor mégiscsak bezzeg az a Románia?

Figyelt kérdés
[link]

#Románia #Román lett a paradicsom, nem sárga
2023. febr. 8. 11:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
73%

70.


"demokrácia, a jogállam helyzetéről"


Mondjuk az 2010 előtt se volt valami fényes, lásd 2006-os gumilövedék-parádé, elvert járókelők, kilőtt szem, Párt-kelte az M1-en, SZDSZ állandó roma-sajnáltatása és az általuk elkövetett esetek gyors eltussolása, Budaházy ügye stb.

2023. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
74%

71.


Én leszek az utolsó, aki védelmébe veszi Gyurcsányt, elhiheted, szívből gyűlölöm (ahogy itt kb. mindenki, 2004 december 5-e óta).


De azt muszáj megjegyeznem, hogy három éven belül eltakarítottátok a hatalomból, 2009-re már nem ő volt a miniszterelnök, utána pedig az általad említett pártok is súlyos vereséget szenvedtek, az SZDSZ tudtommal meg is szűnt.


Tehát Gyurcsány egy csapnivaló miniszterelnők volt, 2006-ban pedig megbocsájthatatlan túlkapások történtek a magyar fővárosban - de a demokrácia jobb állapotban volt. Volt erős ellenzék (az is került hatalomra 2010-ben), fékek és ellensúlyok rendszere, egy kőkemény köztársasági elnök Sólyom László személyében, aki a hatalom erős kontrollja, ellenlábasa volt, stb.


A demokráciát pont az igazolja, ha a rossz vezetőket el tudja takarítani a nép. A diktatúrát, autokráciát pedig az jelzi, ha nem tudja eltakarítani, mert olyan politikai rendszer van, amiben évtizedeket uralkodik a népen ugyanaz az egy személy, teljhatalmú vezetőként (lásd Ceaușescut, akit nem is lehetett volna máshogy leváltani, mint sortűzzel a fejébe, mert egyszerűen köré épült ki az államiság és az egész rendszer).


Szóval mindennel egyetértve, amit írtál, továbbra sem gondolom, hogy a demokrácia vagy a jogállamiság olyan rossz állapotban lett volna 2006-2010 között mint manapság, és ezt szerintem pont az igazolja, hogy 3 éven belül, a ciklusát sem tudva kitölteni, lemondásra kényszerült az az őrült, aki az országot gyalázatosan vezette, a kormánypártok közül az egyik el is tűnt, a másik, az MSZP most ott tart, ahol akkor az SZDSZ (és vágtat a megszűnés felé), az ellenzék kétharmaddal hatalomra jutott, stb.


A politikai váltógazdaság szerintem önmagában is igazolja, hogy működik egy demokrácia.


Budaházy esetében nem ismerem a részleteket, őszintén, nem tudom, hogy ártatlan volt-e vagy bűnös. Viszont tudtommal már a Fidesz-kormány idején ítélték el, tehát, ha ezt ártatlanul szenvedte el, akkor az már az Orbán-korszak igazságszolgáltatási rendszerét minősíti, nem a Gyurcsány-korszakét (ha jól tudom, de lehet, hogy tévedek).

2023. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 A kérdező kommentje:

72-es, lehet, hogy nem jutott el hozzátok, de az igazság 2006-ról az, hogy Orbán szervezett egy puccsot Gyurcsány ellen, amiért nem lett felelőségre vonva.

A megbocsájthatatlan az volt, amit a tv székházzal csináltak a foci ultrái, meg a rendőrséggel, meg a felgyújtott boltokkal és autókkal.

2023. febr. 9. 11:23
 74/89 anonim ***** válasza:
73%

73.


Na, itt a példa amikor csak akkor kell ajvékolni, ha épp úgy érzi, ha pedig nem illik narratívába, akkor "náciveszély" volt és jogos a nem demokratikus hozzáállás.

2023. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 A kérdező kommentje:
Nem ajvékolok, hanem jelen voltam 2006ban Budapesten és pontosan tudom, mi történt. Puccs. Ez nem ajvékolás, hanem kinyilatkoztatás. Orbán megpróbálta megpuccsolni a kormányt.
2023. febr. 9. 11:28
 76/89 anonim ***** válasza:
73%

75.


Bizonyítsd. Ez nem több, mint egy sima elfogult vélemény, bármilyen valós információ nélkül. Teória, érdekes fantázia.

2023. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 A kérdező kommentje:

Rendben. Egy gyerekkori barátom, bent volt a tv székházban aznap éjjel, le van fényképezve, még a szépemlékü IWIW-en is fent volt. Többször beszélgettünk erről, mondta, hogy fradisták szóltak neki, hogy menjen ki, mert balhé lesz, érdemes lesz kimenni.

Másnap nekem a Felszab téren volt dolgom, még érezni lehetett a könnygázt, életemben nem éreztem ennyire büdöset. A döbbenet mellett sokan voltunk lent az aluljáróban, hogy mi történt. A boltok kb be voltak törve, a boltosok próbálták felmérni, mi történt. Egyértelműen kva anyázott az összesre, egyértelműen Orbánt szidták és kijelentették, hogy eléggé látszik a saját felvételeiken is, hogy foci ultrák voltak.

legalább ne tagadnátok, hogy puccsolni próbáltatok

2023. febr. 9. 11:38
 78/89 anonim ***** válasza:
73%

77.


Ez megint csak a te szavad, a századik anonim kérdezőé. Hivatalos forrást, megerősítést kérek, nem mesedélutánt, mert ilyet én is tudok.

2023. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:

Nekem elég, amit láttam, és hallottam.

Viszont én veled ellentétben, budapestiként éltem ezt meg, itt tudjuk, mi történt.

2023. febr. 9. 11:41
 80/89 anonim ***** válasza:
100%

79.


Ezek csak szavak, ráadásul egy elég elfogult ember szavai.

2023. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!