Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyébként értelmes jól szituál...

Egyébként értelmes jól szituált, nem száz százalékig elvakult tanultabb jobboldaliak miért követik facebookon a legaljáb kormánybarát propagandatermékeket?

Figyelt kérdés

Saját ismerősömnél látom.


Nem ilyenekre kell gondolni hogy Origó, 888, Mandiner, Vadhajtások, Pesti Srácok, hanem azokra a ténylegesen noname, uszító szennyre, amihez a nevét sem adja még az sem aki szerkeszti, ami még a fent felsoroltakhoz képest is a legalja.


2023. febr. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Politikai oldaltól függetlenül, amit intelligenciának szoktunk tekinteni hagyományosan, a logikai-matematikai intelligencia, vagyis az IQ, sem garancia arra, hogy valaki ne legyen teljesen elborult a politika terén, mivel minden ember érző lény, és nyilván ilyen témákban már megjelennek az elfogultságok. Ezenkívül olyan az intelligánciához nem kapcsolódó személyiségjegyek is számítanak, mint hogy mekkora valakinek az egója, mennyire magabiztos/bizonytalan típusú ember, hogyan vélekedik az igazságosság fogalmáról, stb.
2023. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Információkra vadászás. Nincs olyan portál, ami mindent megírna.
2023. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát figy. van, aki érzelemmotiváltság alapján politizál, gyakorlatilag pl én totál semleges vagyok minden téren, nálam egyszerű pszichológiai oka van, hogy azt reagálom, ami:

Egyszerűen dühítenek a károgó, elégedetlenkedő, okoskodó, pökhendi emberek.

Van ilyen ismerősi körömben, aki szélsőjobbos zs.dózó(tőlem is rendszeresen megkérdezi, nem-e vagyok az még mindig), meg vagy orbánfóbiás, akinek kb mintha fizetnének érte, hogy minden percben kimondja a nevét.

Na az ilyeneknek nagy ívben kerülöm inkább a társaságát.

2023. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pl? Csak kíváncsi vagyok mik vannak
2023. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert a magyarokat átjárja a gyűlölet amit orbánék szítanak. Az ingerküszöbnek már nem elég mondjuk a terroristákat utálni.


Kelteni kell a feszültséget a bal oldal, a diákok, a tanárok, brüsszel, az ukránok, amerika, a nők ellen is. A magyaroknak meg ez tetszik, még akkor is ha elvileg értelmesek...

2023. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak az a fura hogy van olyan is köztük aki amúgy egy tök nyitott vilàgi embernek tűnik az egyik oldalról, közben meg egy konzervatív keresztèny fidesz puncsos.
2023. febr. 10. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!