Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a cigányok...

Akik szerint a cigányok felemelésére nem kellene költeni, mit gondolnak arról, hogy egy romaszakértő szerint: "az arányuk a 10 év alatti korosztályban ma akár a 12-15 százalékot, az 5 év alattiak körében pedig akár a 18-20 százalékot is elérheti."?

Figyelt kérdés

Van más út, mint a felemelésük, ha ennyien lesznek?


[link]


2023. febr. 12. 12:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell őket támogatni.


1995-2000 környékén épültek sorházak Hódmezővásárhelyen a cigányoknak.

Eltüzelték,eladták a parkettát,ablakot,ajtót,cseréplécet,cserepet a házakról.


Én,mint magyar meg kezdtem minden támogatás nélkül az ország másik végében egy munkásszállón egy kis sporttáskányi póló,zokni és gatya tulajdonában az életem....


És ma mi van?


Én végzem a dolgom,több szamát szereztem (a munkahelyeknek hála,nem az államnak) és magyar viszonylatban jól élek,fizetem az adót.


Az akkori parketta tüzelőknek már az unokája születik azóta és a mai napig a segély mértéke miatti rasszizmusért verik az asztalt mindenhol,meg hogy ki vannak rekesztve és nincsenek képezve és kellően támogatva...

2023. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy fel lehessen emelni őket, tanítani, beilleszteni a társadalomba, az is kellene, hogy nekik legyen erre igényük. Amíg segélyből, bűncselekményekből jól élnek, miért is akarnànak beilleszkedni. Semmit nem tisztelnek, csak a velük szembenálló erőt, de akkor sipákolnak rendesen. Aki a beilleszkedésükről beszél, költözzön a szomszédságukba, és nézze meg hogyan élnek. Emellett nagyon tisztelem azokat, akik ténylegesen normális életet szeretnének élni, és nagyon sajnálom, hogy milyen kevésnek van igénye erre.
2023. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"a komcsik által nevezett szoci rendszerben is kötelező volt nekik iskolába és munkába járni, felemelkedtek"


Akkor többen is dolgoztak közülük, nem segélyből éltek, mint most.



A lényeg, hogy ha nem kezdünk velük valamit, hogy kimozduljanak ebből, akkor brutális dzsungelállapotok lesznek itt 10-20 éven belül, illetve már most is elég sok utcai támadásról olvasni, amiből egyre több lesz.


Lehet mondani, hogy feneketlen kút rájuk költeni, de ha próbálkozás sincs, hogy ki legyenek ráncigálva ebből a helyzetből, akkor az egész probléma ránk zuhan.

2023. febr. 12. 15:38
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, fel lehet állítani munkatáborokat, ahol kötelezően dolgoztatjuk őket. Így fel lehetne őket zárkóztatni az akaratuk ellenére is. De ebből a legutoljára is balhé volt.
2023. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%
Szóval panaszkodsz, hogy a mostani helyzet nem jó, de nem tudsz semmijen javaslatot mondani, ami megoldaná a problémát.
2023. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
24: Európában nem lehet munkatáborozni, szóval reálisabb megoldásokon kellene ötletelni, nem extrém, megvalósíthatatlan ötletekkel jönni
2023. febr. 12. 15:46
 27/35 A kérdező kommentje:
25: bentlakásos iskola vagy hasonló, ahol nem húzza vissza őket a környezet, mi lenne a te megoldásod?
2023. febr. 12. 15:47
 28/35 anonim ***** válasza:
#27 nem rossz, de Európában ez pont annyira megvalósíthatatlan, mint a munkatábor.
2023. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

28: nem feltétlenül, mert lehet önkéntes is a bentlakásos iskola, és ha a cigány szülőknek elmondanák, hogy legalább a gyerekük kiszabadul a mocsokból és a nyomorból, akkor biztosan lenne nem kevés olyan, aki hozzájárulna, hogy a gyerek oda kerüljön


És ha a cigánygyerek ott lakik hétközben, majd hétvén pl. hazamegy, akkor egyre inkább látja majd a kontrasztot a két világ között, és a többségük esélyesen nem akarna a nyomorba visszamenni a normálisabb környezetből.


Persze erre költeni kellene akkor, hogy legyenek ilyen iskolák nekik, ahol nem a földpadlós nyomorkunyhóban laknak, ahol tanulni sem lehet.

2023. febr. 12. 15:56
 30/35 anonim ***** válasza:
66%
Akkor se zárkóztak fel, hiába volt a komcsi kisérlet a szoci rendszerbe, nem akarnak felzárkózni, és ez minda fehér magyar gyerekek rovására megy, inkább azon kellene lenni, hogy minnél több fiatal fehér vállaljon gyereket, és arra áldozni azt a pénzt amit a cigányok felzárkóztatására megy el feleslegesen. Láttam amint több ingyen lakást is kaptak, sok magyar fiatal örült volna neki ezek meg lelakták, aztán követelték a másikat. Én meg dolgozhattam szarért húgyért az állami szférában, azért hogy ők ingyen lakásokat kapjanak. Akit lehet közülük, és beakar illeszkedni, és tesz is érte azt kell segíteni, aki nem az adjuk oda a franciáknak, a hollandoknak, angoloknak stb. Ők úgy is igénylik.
2023. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!