Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az éttermek sok esetben tömve...

Az éttermek sok esetben tömve vannak, szinte szabad ülőhelyet nem látok egy hétköznap du. Ennyire jólét van?

Figyelt kérdés
Vagy csak a szegényeket érintik a megszorítások és a brutál infláció?

2023. febr. 12. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Jólét van, Orbán a király!
Csak a szegények szívnak…
Mindenkit érint, csak nem fogják fel vagy nem érdekli őket
Soros, Brüsszel, Dollár baloldal tehet róla!
Egyéb
28 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
nyílik az olló gazdagabb-gazdagabb lesz a szegény -szegényebb
2023. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

A "szegények' miatt sem kell azért sírni:


Tavaly az unió 21 országa közül mindössze hazánkban (3,6%-kal) és Romániában (2,1%-kal) növekedett a minimálbérek reálértéke.


[link]

2023. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

az egyedülálló 25 éven felülői középszíntű végzetséggel rendelkezők

szegényebbek szenvedik meg ezt is.

2023. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

A hajléktalanszállók sok esetben tömve vannak, szinte szabad ülőhelyet nem látni egy hétköznap du.

Ennyire "jólét" van.

2023. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz időszakokban megfigyelhető, hogy a felső tízezer jobban gyarapszik, a többiek csúsznak lejjebb. A nívósabb, drága helyekre biztos, hogy csak ez a réteg jár.

De az is lehet, hogy egyes éttermekben, kifőzdékben egyesek számára már olcsóbb enni, mint bevásárolni és elkészíteni.

2023. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Éppen ma voltam étteremben vidéken, ahol jártam. Egyedül voltam. A többiben egyedül se lehettem, mert nem tudtam bemenni, zárva volt. Vasárnap.


Pár tízezer ember jó sok éttermet meg tud ám tömni.

Pár milliónak nincs annyi hely. A többi milliót meg se említettem.


A minimálbér növekedésének története: nyugat: "nálunk a minimálbér kétezer euró volt tavaly Az idén is. Ez nagyjából 600 kg kenyér ára." magyar: nálunk a minimálbér 120 ezer forint volt tavaly. Az idén már 124 ezer. Ez nagyjából 150 kg kenyér ára." Hát igen, azok a nyomorultak tavaly is, idén is csak hatszáz kg kenyeret ehetnek havonta. bezzeg nálunk idén már nem 150 kg, hanem öttel több. Hurrá!

Ja, hogy ott valaki mesélte, hogy ennyi, itt valaki a parlamentben mesélte, hogy a statisztika megírta. De hogy eheti is, az még nem derült ki.

2023. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
A NEReseknek igen
2023. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem azért mondom, de akár csak 1-2 éve még ha azt mondtad 5 ezer Forint akkor mindenki egy közepesen erős éttermi ebédre gondolt.


Most veszek melegszendvicshez alap dolgokat aztán akkor kifizetek 5 ezret...

2023. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Voltam most szombaton 1ben.

Mivel a heten fizu volt így voltak vendegek bőven.

És ahogy én is a többi vendeg is gyerekkel volt.

Neztem a szülők kiüresedett szemét...a gyerekek ácsingózását hogy ezt meg azt kér mert nem tudja nem fogja még fel hogy mibe kerül.

Szóval a szülők ettek vmi olcsó vmit a gyerekek meg faltak.

Én is így tettem és arra gondoltam hogy az itt elköltött pénzből 1 hetre be tudnék vásárolni.


Amúgy roh adt szomorú hogy az emberek dolgoznak 1 évvel ezelőttig még jónak is számító pénzért...és mára ott tartunk hogy fizetesből kb luxus lett havi 1x elmenni egy normális vendéglőbe a családdal.

És a fizetés már nem életet, önmegvalósítást, fejlődést jelent.

Hanem egy segélyt amivel éppen ki lehet valahogy húzni a következő fizetésig nagynehezen.

2023. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9%
Nem mindenki kp.-val fizet, hanem Szép-kártya-, és tsi.-val, tehát ingyen:).
2023. febr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!