Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi az emberek motivációja a...

Mi az emberek motivációja a hétköznapi "politikában"?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy emberek, hogy képesek egymásra vörös fejjel ordítani, személyeskedő megjegyzéseket tenni, káromkodni, verekedni stb., csak azért, mert más a politikai álláspontja. Egyszer kihal az emberi faj, bármit is teszünk.

2017. aug. 4. 17:47
 1/7 Alain Delon ***** válasza:
58%
A vörös fejjel ordibálók stb. félresiklott életű emberek, akiknek ez az egy utolsó lehetőségük maradt az életben, hogy a politikát jobban tudják, mint mások. De természetesen ez is csak illúzió, mert nincs olyan politikai párt, eszme stb., ami ne került volna már önmagával szöges ellentétbe. Erre legjobb példa mostani kormányunk.
2017. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy félresiklott, de akkor miért nem foglalkozik vmilyen rekreációs tevékenységgel, így ő is boldogabb lenne. Mellesleg ha vki "politizál", akkor azt érvekkel tegye, ne üvöltve. Egyrészt a vitakultúránk a béka popója alatt van így is, nem kéne tovább süllyedni. Másodszor pedig nem gondol bele, hogy nem kell az "élete árán is" megvédenie az adott pártot. Nincs túl nagy relevanciája, mint "kisember".
2017. aug. 4. 19:14
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
Épp azért siklott félre az életük, mert annyi eszük nincs, mint egy döglött hangyának. Majd rekreációra lennének képesek az ilyenek? Az meg számukra küldetéstudat, hogy megvédjék a pártot, amivel "értelmet" nyer a sz_ros életük.
2017. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de nem kell minden rekreációhoz olyan nagy ész. Pl. a horgászat is rekreációs tevékenység. Hobbi szinten nem kell hozzá nagy ész, meg vastag pénztárca sem. Sőt bizonyos "szereket" is lehet rekreációs jelleggel használni. Az nagyon szomorú szerintem, hogy ha vkinek csak a politika létezik. Annak sérült lehet a pszichéje.
2017. aug. 4. 22:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ, ment a zöld. Én nem gondoltam ennyire tragikusnak a helyzetet, de úgy tűnik elég naiv vagyok.
2017. aug. 4. 22:34
 6/7 anonim válasza:
A sport és a politika, hogy kinek szurkolsz, kinek a híve vagy ezek nagyon meg tudják osztani az embereket, mert itt vagy egyik mellett állsz, a másikkal szemben, vagy a másik mellett, az egyikkel szemben. És akkor jön az "aki nincs velünk az ellenünk van" mentalitás. Erősen kötődnek a "saját csoporthoz" és személyes támadásként értelmezik, ha a másik a "másik csapatban játszik", ezért olyan hevesek a reakciók. Szerintem.
2017. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
A vörös fejjel ordítozókat én sem értem ugyan, bár talán még mindig jobb ez, mint amikor már semmiféle érzelmet reakciót nem vált ki az emberből a politika, a politikai történések.
2017. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!