Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami kimutatás arról...

Van valami kimutatás arról hogy Magyarországon az alsó 4 millió embernek mennyi a vagyona?

Figyelt kérdés
2023. febr. 14. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de nem sok értelme lenne, hiszen elég természetes, ha pl egy gyereknek nincsen vagyona.
2023. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Felső retegnèl meg a gyerek kapásból kap 100 milliókat úgy már van mi?
2023. febr. 14. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Arról van, hogy a felső 1% nak annyi vagyona van mint a maradék 99%nak
2023. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3folyt


Már hogy az egész bolygóra értve

2023. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erről volt egy felmérés tavaly nyáron, de nem találtam meg róla a cikket.

24 milliárd Forintra emlékszem amit úgy emlegettek hogy a "magyar háztartások megtakarításai". Ezalatt azt a vagyont értették ami bankszámlán, készpénzben lehet megtakarításként.


Igazából az aktív korú népességet kell nézni, tehát ez 4,5 millió ember, akik a 15-64 éves korosztályt jelölik, hogy közülük az alsóbb réteg mit takar azt nem tudom. Esetleg ha a háztartáson belüli jövedelmet nézed, akkor mondjuk 450.000Ft nettó az lehet egy határvonal és az ezalatt kereső háztartások vagyonát keresed mint az "alsóbb" rétegét.


Nem hiszem hogy olyan sok megtakarításuk lehetne, tegyük fel hogy gázzal fűtenek mert nem volt pénzük korszerűsítésre és nincs vegyestüzelésű rendszerük. A gáz jó esetben 100.000Ft, a villany tegyük fel hogy arról megy a használati melegvíz, akkor olyan 25-30.000Ft/hó. A víz olyan 10.000Ft körül lehet, egyéb szolgáltatások pedig még 10.000Ft. Tehát 150.000Ft elmegy közüzemi díjakra.


Most nem fogok leírni mindenféle kiadást ami előfordulhat egy ilyen családnál, a lényeg hogy abból a 450.000Ft nettóból a hónap végére jó esetben 80.000Ft megmarad. Szóval egy ilyen háztartás esetében nem tudok elképzelni 10 millió Forintnál nagyobb megtakarítást, de kb ezt tartom reálisnak.

Viszont itt nem 4 millió emberről van szó, hanem nagyjából 120.000 háztartásról. Nyilván ilyen CSOK és hasonló dolgokkal nem számoltam, de megtakarítási szempontból az sem dob nagyot ezen az összegen, az alsóbb rétegek esetén a spórolás csak akkor szempont amikor rá vannak kényszerítve.

2023. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül 1kg krumpli.
2023. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!