Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az összes akkori hibájával...

Az összes akkori hibájával együtt, a Kádár rendszer élhetőbb volt mint ez a mostani?

Figyelt kérdés
Sokan az mondják nosztalgiából gondolunk vissza arra a korszakra. De aki nem "ugrált" azt békén hagyták.Most meg láthatjuk mi van, nagyon sok a szegény és aki gazdag az meg piszok gazdag. Közbiztonság, oktatás, egészségügy is eléggé lepukkant finoman fogalmazva. A társadalom sem volt ennyire megosztva mint most. Dolgoztak éltek az emberek, hatalmas nagy anyagi különbségek nélkül. Mint az elején is írtam, voltak hibák akkor is persze a pártállam sem volt "szent" de mégis szívesebben gondolok arra az időre, mert ami most van az sokunknak nem világa szerintem.

2023. febr. 15. 17:00
1 2 3
 1/24 Ársapkás Alispán ***** válasza:
55%
Élhetőbb, főleg a 80-as évek.
2023. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy az olyan zártgazdaság, mint ami akkor volt, nem életképes.
2023. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 konteós ***** válasza:
27%
élhetőbb, a trabi büdös volt és zajos de barátságosabb :)
2023. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Az butaságot beszél, aki azt állítja, hogy a Kádár-rendszer élhetőbb volt. Minden probléma ellenére, a mostani rendszer sokkal élhetőbb. Minden téren olyan lehetőségek vannak, amikről a Kádár-rendszerben még álmodozni se lehetett.
2023. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Dehogy volt jobb a 80-as években, nem kell megszépíteni a multat. Még ahhoz is nagy protekció meg összeköttés kellet, hogy citromhoz vagy banánhoz juss.
2023. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem voltak déligyümölcsök és volt halálbüntetés is meg semmi okos eszköz (mondjuk a világon sehol sem volt akkor sehol) de csak az nosztalgiázhat aki élt és az idő mindent megszéoít.
2023. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Hülyeség. Ez az 50-es, 60-as években volt így. Vagy talán még a 70-es évek első felében.
2023. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

A kádár rendszerben mai szemmel nézve nagyon egyszerű körülmények közt éltek az emberek. Még nem volt ezernyi elektronikai cikk, ami ma már a hétköznapi életünk része. Az emberek hajlamosak elfelejtkezni, mennyit nőtt az életszínvonal, és hogy egy átlag háztartás mennyi, és milyen értékű ingósággal rendelkezik ma és akkor.

A mai átlag életszínvonalhoz se kell lényegesen kevesebbet vagy többet dolgozni, mint az akkori átlag életszínvonalhoz. Csak épp a kettő közt ez az életszínvonal sokat nőtt.

És ami nagyon fontos most van lehetőséged jó életre, utazhatsz is, nem vagy röghöz kötve. Ha valaki tanulás nélkül, nulla tudással, még 50+ éves korában is sori munkásként akarja eltengetni az életét, annak lehet, hogy tényleg jobb volt a kádár rendszer. De még azoknak se biztos.

2023. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%
Őszintén nem tudom megmondani, hisz akkor még gyerek voltam, és nem láttam át a dolgokat, csak a nosztalgikus szép emlékek jönnek elő. Ma sokkal több lehetőség van, nagyobb jólétben tudsz élni, ha ügyes vagy, utazhatsz külföldre stb. Régen a szüleim keveset kerestek, de boldogok voltunk, a boltokban amúgy se lehetett sok mindent kapni.
2023. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%

A most se túl magas tanári fizetések, akkor még siralmasabbak voltak. 1979-ben végeztem német-orosz tanári szakon, bár szolgálati lakásban laktam, de úgyis egyik napról a másikra éltem. Ráadásul akkor még a különóra se volt jövedelemforrás, mert nagyon kevés szülő engedhette meg magának,hogy azért fizessen. A hentesnek a gyerekét egy szelet húsért korreptáltam, meg a zöldségesnek fiát a déli gyümölcsökért, meg a Juli néni hozott nekem zöldséget meg tojást faluról, amiért az unokáját nyáron felkészítettem a pótvizsgára. Ha jól emlékszem egyedül a pártitkár tudott fizetni, azért mert a lányát korreptáltam oroszból, ha jól emlékszem 15 ft-ot óránként, meg egyszer elintézte, hogy mehessek egy hétre a Balatonra a pártüdülőbe.


Utóirat: Egyébként a 90-es évek legelején még én is azt gondoltam talán, hogy jobb volt a 80-as évek, de ne feledjük akkor jelent meg a rendszerváltáskor a munkanélküliség sokan kikészültek emiatt, voltak is akik öngyilkosok lettek. Pl nekem és több száz más orosztanárnak szerte az országban egy nap alatt feleslegessé vált a munkánk. Miután bejelentették,hogy megszűnik az oroszoktatás, a diákok másnap az iskolában tépték szét az orosz könyveket, a gimnazisták meg az iskolák udvarán meg az iskolák előtt égették el őket. Sok kolléga is az idegen kötött ki az átélt megrázkodtatások miatt. Nekem még az volt a szerencsém, hogy megnőtt a keresett a nyugati nyelvekre, és német is a szakom volt. De azért összeségében a mostani élet mérdföldkövekkel jobb, mind a Kádár-rendszer.

2023. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!