Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ha kritizál...

Miért van az, hogy ha kritizálom a kormányt, én vagyok a felelős, de ha előre haladok, a kormány a jó?

Figyelt kérdés

Lényegtelen, hogy itt gyakori kérdéseken, közösségi médiában vagy személyes beszélgetés alkalmával fordul elő, de valamiért ha Fideszes szavazóval beszélgetek, előbb-utóbb ez lesz kihozva (tisztelet a kivételnek, mert van!):

Ha kritizálom a kormányt, hogy nem tetszik a magas infláció, alacsony bérek, fenntarthatatlan nyugdíj rendszer, összeomló egészségügy és amit az oktatással csinálnak, akkor előbb-utóbb előjön az az érv, hogy én magam miatt vagyok ott ahol, nem a kormány tehet róla. Ha jobb minőséget akarok, fizessem meg, ha nem tudom megfizetni, az az én hibám.

Ha pedig ezt követően közlöm, hogy nekem nem okoz gondot a magán egészségügyi ellátás, ki tudnék fizetni egy újabb egyetemi képzést ha szeretném, öngondoskodásra is jut és összességében átlag feletti keresettel rendelkezek, akkor jön az ultimate: "miért vagyok elégedetlen, a kormánynak hála keresek ennyit". Néha (bár ez tényleg főként közösségi médiában jön elő) hozzá is teszik, hogy "mert ha baloldal lenne" és "Gyurcsány alatt így meg úgy volt".


De miért van az, hogy ha normális az életszínvonalam, akkor nem lehetek kritikus (pontosabban lehetek, de legyek hálás a kormánynak, mert ez neki köszönhető), míg ha nem tehetem meg, akkor én vagyok a "saját sorsom kovácsa" és az én hibám minden?


2023. febr. 16. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert minden, ami jó, a fidesznek köszönhető, és minden, ami rossz, azért egyedül a fidesz nem vonható felelősségre, bárki más igen (még akkor is, ha 13 éve volt utoljára hatalmon).
2023. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Fidesz-logika, értelmét ne keresd kerdező.
2023. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

1. Lehet nem mindig ugyanabban a körben kellene beszélgetned.

2. Szerintem csak nagyon kis mértékben függ az ember hétköznapja a kormánytól, így a hétköznapi életed miatt szidni ugyanannyira irreleváns, mint dicsérni ha elégedett vagy.


Lehet neked nem ezen kellene kattognod. Van ám élet a politikáén túl. Siker is, kudarc is.

2023. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy az ellenzékiek jellemzője inkább, hogy minden mondatuk úgy kezdődik: mert a FIDESZ, és így is végződik.

A FIDESZ minden dolog eredője, oka, okozója, origója és célja.

Kb. mint egy epicentrum körül pörögnek rajta.

2023. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországon egyszerre jellemző a szociális kohézió hiánya és a politikai hatalom szakralitása (=bírálhatatlansága). Ezért.
2023. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Elárulok neked valamit.

Németországban pl ugyanez van.

Ha a Scholz köreihez tartozó politikai körrel kapcsolatban.

Az a helyzet, hogy mi magyarok a politikát már egy ideje túl komolyan vesszük, mármint olyan értelemben, mintha csak és kizárólag az határozná meg az életünket.... pedig nem.

Szerintem te is ezt teszed.

Kezd el más dolgokra koncentrálni...ne mindig a politikán járjon az eszed. A média meg még rá is tesz egy lapáttal.

Anno pl én is egyfolytában itt" vitatkoztam" persze tök feleslegen politikai témákban. Volt,hogy már függőségnek éreztem... magamat meg egyre sz@rabbul.

Aztán egy szép napon a netes politika helyett elmentem futni, másik nap elővettem egy könyvet, stb.

Pár nap után olyan jól éreztem magam, hogy csuda!

Próbáld ki...

2023. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező, csak szólok a "másik" oldalon ugyanazt tapasztaljuk.

Hagyd a fenébe!

2023. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Attül függ, hogy miről van szó.

Ha a kormányzat adót emelt, variált, vagy hozott valamilyen téged hátrányosan érintő szabályt, döntést, vagy a fizetésed közvetlenül tőlük függ, és emiatt neked nehezebb lett, akkor jogos a kritikád.

Ha valamit te hibáztál, balesetet szenvedtél a hibádból, vagy eljátszottad a pénzed a kaszinóban, elvesztetted fogadáson, akkor azért csak te vagy felelős.

Valamire van hatással a kormányzat és van, amire nincs és csak rajtad múlik.

2023. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!