Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne elengedni Trianont?

Miért kéne elengedni Trianont?

Figyelt kérdés
Erre átlagosan az a válasz: "102 éve volt el kéne engedni.", kérdem én, és akkor mi van? 102 éve volt, és nagyon sok magyar él határon kívül, minden természeti adottságunkat, bányáinkat, mindenünket elrabolták idegen hatalmak. 102 év ilyen szempontból édeskevés. Buda hány évig volt Török kézen? 150 évig. Mondták valaha az akkori magyarok, hogy "jaj 150 éve volt el kéne engedni"? Soha, ők nem voltak ilyen gyávák mint a mai politikusok, hogy nem mernek tenni a hazáért semmit. Más hatalmak elveszik az ezeréves földünk, aztán minket, magyarokat nyomnak el ott, és mi meg ölbetett kézzel nézzük, hogy lehet ezt így hagyni?

2023. febr. 18. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek veled, szerintem sem kéne, sőt, nem is lehetséges elengedni. Millió magyar él továbbra is a határainkon túl, velük a mindenkori magyar kormánynak kutya kötelessége foglalkozni. Amit el kell engedni az a határrevízió. A határon túli magyarok érdeke a békés európai integráció, a kisebbségi jogok erősítése, és a háborús retorika teljesen elfogadhatatlanná tétele mind közéleti, mind magánéleti szinten.
2023. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha visszakapnánk a korábbi területeinket, az azt jelentené, hogy még több ember vándorolna el ebből az országból. A mostani országot sem tudjuk megfelelően kezelni és élhető jelent biztositani, mi lenne, ha még kapnánk mellé nem tom hányszázezer gyüttmentet, meg intézményt mellé.
2023. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
El köll engödni. Francis Fukuyama óta tudjuk, hogy véget ért a történelem.
2023. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

"Buda hány évig volt Török kézen? 150 évig. Mondták valaha az akkori magyarok, hogy "jaj 150 éve volt el kéne engedni"? Soha, ők nem voltak ilyen gyávák mint a mai politikusok, hogy nem mernek tenni a hazáért semmit"


Őőő, kedves kérdező, nem akarlak téged elkeseríteni, de Budát nem mi foglaltuk vissza, hanem a Szent Liga (a habsburgok, a lengyelek, az oroszok, és Velence szövetsége).

2023. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 meszike91 ***** válasza:
29%
nincs ráhatásunk
2023. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4, Attól függetlenül az emberek, uralkodók nem törődtek bele. Esélyük sem volt, mégis küzdöttek, 2 világhatalom között voltak, mégis küzdöttek. Most ahhoz képest piskóta lenne a revízió, mégsem tesznek semmit.
2023. febr. 18. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Azért a török korban más világ volt. Akkor az emberek nem etnikai alapon gondolkodtak hanem osztályalapon (nemes vs paraszt) meg vallás alapon, ez a mai nemzeti gondolkodás ez Napóleonnal jött be sokkal később. Az előtt a nemzet kizárólag a nemességet jelentette, az átlag paraszt nem is volt része.

Magyarul hiába élt Felvidéken több millió szlovák, nem érdekelte őket hogy etnikai alapon szerveződött államban éljenek, mert ez a gondolkodás nem volt meg. Ma már nagyon is érdekelné őket, hiszen ez volt a 19. századi nemzeti mozgalmak lényege hogy saját nemzeti állam és ma is igy gondolkodunk. Amit meg lehetett csinálni a 400 éve élt szlovákokkal, azt már nem lehet ma.

Arra hogy pár határ menti magyar lakta részt visszacsatoljanak meg mondjuk a székelyeknek egy nagyfokú autonómia, ez egy reális cél lehet, de ennek a mindent vissza dolognak nem sok értelme van.

Meg mondjuk az se ártana ha Magyarországon jobb élet lenne mint a környező országokban, hogy a lakosságnak legyen kedve ide tartozni.

2023. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

"Attól függetlenül az emberek, uralkodók nem törődtek bele."


Ne haragudj, de ez olyan szintű ostoba történelmi revízionizmus, ami felett nem lehet elsiklani.


Ahogy a 7-es válaszoló is mondja, a 16.-17. században az átlag magyar jobbágyot egyáltalán nem érdekelte, hogy ő most magyar nemesnek, vagy török pasának fizeti az adót. Maximum a határvidékeken, ahol a magyar nemesség előszeretettel portyázott az Oszmán Birodalom által elfoglalt területeken, hogy "megadóztassa" (értsd: kifossza) az ott lakó jobbágyokat, akik így egyszerre voltak kénytelenek a török pasának, meg a magyar nemesnek is adózniuk, és hidd el, ők sokkal szívesebben fizettek a török pasának, mert az kergette el a magyar nemeseket, míg fordítva erre nem nagyon volt esély... Külön komédia, hogy a három részre szakadt ország egyetlen területén, ahol megmaradt a magyar irányítás, Erdélyben, na ott mi magyarok szépen szövetségre léptünk a törökökkel a Habsburgok ellen.


"Esélyük sem volt, mégis küzdöttek, 2 világhatalom között voltak, mégis küzdöttek"


A török hódoltság területén lakó magyarságnak gyakorlatilag semmiféle befolyása nem volt abba, hogy végül a Szent Liga a Habsburgok vezetésével visszafoglalta Budát, majd később a Magyar Királyság maradékát is. Semmiféle parasztfelkelés vagy polgári lázadás nem volt a 150 évnyi török hódoltság alatt, sőt, mivel az Oszmán Birodalom meglehetősen toleráns volt a keresztényekkel nálunk, és nem tett különbséget a protestánsok és a katolikusok között, a paraszti és polgári réteg nagyrésze kifejezetten ellene volt annak, hogy a kifejezetten katolikus, Habsburgok által uralt Magyar Királyság uralja ezeket a területeket újra (ennek, illetve az erdélyi nemesség Habsburg-ellenességének lett a következménye a Rákóczi-szabadságharc 4 évvel a karlócai béke megkötése után). A karlócai béke előtt mindösszesen egyetlen parasztlázadás volt a török hódoltság volt területén: a tokaji parasztlázadás, amely a Habsburgok által uralt Magyar Királyság ellen irányult.

2023. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert már unalmas :D
2023. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-es jót írt
2023. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!