Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a népszámlálási adatokról? Ti is így tapasztaltátok a népességmozgást?

Figyelt kérdés

[link]


Mármint hogy honnét és hová költöztek, hol élnek többen stb.


2023. febr. 20. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Ezt egy egyén sosem lesz képes felmérni. Azt mondjuk tapasztaltam, hogy imseretségi körömben egyre többen költöztek Magyarországra az elmúlt 12 évben, van köztük nyugatról visszatérő, határon túli magyar, francia, ukrán...
2023. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
1es, jól megcáfoltad saját magad
2023. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

2.


Tanulj meg szöveget értelmezni.

2023. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt Győr környékén bizony van a kollégáim közül az ország minden részéről érkezett. A legtöbben egyetemistaként jöttek ide, majd telepedtek le itt. De van olyan idősebb is, aki komplett családdal jött át az ország túlfeléről. Bár aki ilyen távolságra elköltözik, az többnyire nem áll meg a határ ezen oldalán.

Budapest irányába meg mindig is volt egyfajta migráció. Szintén sok egyetemista ragad ott akár végleg, akár csak pár év erejéig(mármint az egyetem elvégzése után).

2023. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
2: Nem cáfolja, ebből én nem merném megtippelni az egész országot, főleg nem a természetes fogyást, ami a legfontosabb tényező.
2023. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen egyértelmű, hogy mindenki a több munka és a jobb fizetés irányába mozdul. Ebben nincs semmi új.

Az a csoda, hogy nem mentek még többen külföldre.

2023. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
6: Ezek szerint Magyarországon egyre jobb a helyzet, mert nettó bevándorló ország vagyunk.
2023. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7es, ezt a -465000 embert kéne megkérdezni erről.
2023. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Az ukránoknak, a mexikói meg maláj vendégmunkásoknak ez a jobb élet meg a jobb fizetés. Debrecenben is épül az akkumulátorgyár mellé a lakótelep, kínaiaknak. Ott egy tucat fejesen kívül nem lesz magyar dolgozó.

Mondjuk az is igaz, hogy ha nekem se kéne albérletet fizetni, meg ingyen tolnak minden a se.ggem alá, én is beérném picit alacsonyabb fizetéssel. De ez már megint más kérdés.

2023. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meghamisították az adatokat, ennél sokkal többen vannak már külföldön
2023. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!