Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyenek a debrece...

Szerintetek milyenek a debreceni emberek? A többsèg. Milyen a stìlusuk ès mentalitàsuk? Hogy viselkednek? Vidèkies vagy vàrosi közeg?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Párszor jártam Debrecenben, de akkor is csak a csajok seggét néztem.😆 Azzal meg voltam elégedve.😝
2023. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy hallottam, hogy Kósa Lajos Pestre költözésével meg is szűnt a város. Nem tudom, hogy igaz-e, de több helyről is tökretutira megerősitve hallottam, hogy olyan, hogy debreceni ninncs is igazából...
2023. febr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pécsről jöttünk Debrecenbe. Az egy nagyon katolikus város, Debrecen meg nagyon református.

Nekem Debrecen kicsit szabadabbnak, szabatosabbnak is tűnik.

Talán lazábbak az erkölcsök.

A beilleszkedésünk nagyon könnyű volt, a szomszédok rendesek voltak, sokat segítettek, tanácsokkal, kétkezi munkával! Azt hallottuk, hogy régen nagyon elutasítóak voltak az idegennel, de ebből mi semmit sem éreztünk. Talán azért, mert feltűnően sok a külföldi.

Meg van a városias rohanás ugyanúgy, mint a vidéki nyugalom. Feltűnően jó a közbiztonság! Nem tudok olyan elgettósodott környékről, mint pl. Pécsett a Kolónia utca és környéke.

Optimisták, és nagyon lokálpatrióták - a nagy többség biztosan.

Nem érezni azt a nagy tiltakozást a beruházások ellen, mint amit az országban egyesek híresztelnek. Valóban szinte nincs munkanélküli, a villamosokon, trolikon inkább álláshirdetések vannak. Mindenütt építkeznek - nekünk ez is szokatlan (ilyen léptékben).

Nem bántuk meg hogy ide költöztünk.

2023. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
A debreceniek nagyrésze suttyó, az a kevés kivétel aki nem azok vagy nem debreceni származásúak, vagy már elköltöztek a városból.
2023. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

4es - „Szép öcsém, be nagy kár,

Hogy apád paraszt volt s te is az maradtál.”

Arany János

2023. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!