Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazat adtok ennek a civil...

Igazat adtok ennek a civil szervezetnek, amelyik azt kéri, ne lehessen iskolai farsangozás a nagyböjt alatt?

Figyelt kérdés
A FICSAK erre kéri az óvodákat és az iskolákat: [link]
2023. febr. 22. 10:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Ezek se jobbak, mint az ISIS vagy az al-kaida. Be kellene tiltani az összes ilyen vallási fanatizmust.
2023. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
#11 Azért egy "Kérlek, ne farsangozzatok feburár 22 után" nem egyenlő a terrorizmussal. Azon persze lehet vitázni, hogy mennyire értelmes a kérés, de ne mossuk már össze a kettőt!
2023. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

"nem is értem, hogy kit, és miért zavar, ha böjt alatt farsangi buli van"


A hívő keresztényeket. És azért, mert a húsvéti (böjti) időszak Jézus haláláról és kínszenvedéséről, illetve az arról való megemlékezésről szól.


Ettől függetlenül nem tartanám szerencsésnek, ha ebbe is felülről hoznának döntést. De az intézmények figyelhetnének arra, hogy beleférjenek a farsangi szezonba, elég hosszú az ahhoz.

2023. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%

Engem cseppet sem érdekelnek a hívő keresztények és az agymenéseik.

Ha neki nem tetszik, ne farsangozzon, vagy farsangozzon amikor neki megfelelő, de másnak ne tiltsa meg.

2023. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Egyetlen embert sem ismerek, aki tartaná a nagyböjtöt. Két embert aki olyan álszent félig-meddig módon.
2023. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk családi hagyomány, hogy nagypénteken nem eszünk húst, ezen kívül én sem ismerek senkit, aki húsvét előtt 40 napig böjtölne. Biztos van ilyen ember, szíve joga, hogy mit csinál, ha neki ilyen meggyőződései vannak, de attól még mást hagyjon nyugodtan farsangi bulizni.
2023. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

Én vega vagyok vallasi okból, szerintem tiltsuk be a menzán a húst mert zavar.


Nóóórmális?

2023. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%

Tiltani valóban felesleges. De ha csak arról szól a javaslat, hogy népszokás szerint a farsangi időszak végén, de még a húsvéti (böjti) időszak előtt legyen farsangi mulatság, azzal egyet tudok érteni.


Hasonlóan például szüreti bált sem szokás augusztus közepén vagy novemberben tartani. Ha valaki bulizna, ünnepelne, ekkor is van lehetősége más címszó alatt.

2023. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

"attól még mást hagyjon nyugodtan farsangi bulizni"


Énfelőlem az bulizik a böjtben, aki akar, de farsangi bulizni senki nem tud, tekintve, hogy a farsangi időszaknak tegnap vége volt. Ahogy bárki állíthat most is fát díszekkel és égőkkel, az nem lesz karácsonyfa.

Akár tetszik, akár nem, a farsang a keresztény hagyománykörhöz tartozik és vízkereszttől húshagyó keddig tart. Amúgy meg mindenki ott bulizik, ahol akar.

2023. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%
A társadalom többsége nem keresztény. Sokan nincsenek is megkeresztelkedve. Mások megvannak, de azt se tudják, hogy mit ünneplünk húsvétkor. Sokan a 10 parancsolatot nem tudnák fejből elmondani. Egy 10 százalékos kisebbség ne akarja megmondani a többségi társadalomnak, hogy hogyan éljünk.
2023. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!