Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma kezdődik a nagyböjt....

Ma kezdődik a nagyböjt. Betartjátok, foglalkoztok vele? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 08:43
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
58%
Nem, de eszek helyetted is
2023. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
85%

Nem kulonosobben. Anglikan vagyok, ahol lehet bojtolni, rad van bizva, hogyan, de soha nem kotelezo.

Az emberek nagy resze, még akik nem is templomajarok, szivesen lemondanak kaverol, alkoholrol, csokirol, sajtrol, husrol, ki mirol. Esetleg a netezest csokkentik.

Van a bojtnek olyan resze is, hogy adakozzunk jobban a raszoruloknak, illetve keruljunk kozelebb Istenhez tobb imaban, Bibliaolvasaban, hitrol valo tanulasban. A mi gyulekezetunkben (Anglia) ketszer lesz plusz Bibliaora bojt alatt, de online is van az egyhaznak mindennapi olvasnivaloja. Azt megrendeltem, ha jo, akkor azt fogom olvasni minden nap. Ha nem, akkor egy masik online konyvecskeben fogom a Janos evangeliumat olvasni, ahol tudom, hogy modern, erdekes es intelligens magyarazatok es imak vannak. Ezt a presbitarianus egyhaz csinalja. Mar olvastam veluk egyszer a Lukacs evangeliumat bojtben, ugy idozitve, hogy husvet utan 2 hettel lett vege, es az is nagyon jo volt.

Szoval nalam inkabb ez lesz: kajarol, ilyesmirol nem szeretek lemondani, mert akkor mindig azt az egy dolgot kivanom.

2023. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
32%
Már alig várom a szokásos nagypénteki szalonnasütéat :-)
2023. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kívételesen ma reggel voltam misén és hamvazkodni, mert este nem fogok tudni eljutni.

Kaptam egy nagyböjti naptárat, amiben minden napra van valamilyen kis vállalás: a jócselekedet, az ima vagy az önmegtartózkodás területén. Ezt fogom végezni.

2023. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Mi az a hamvazkodás?
2023. febr. 22. 10:47
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az a hamvazkodás?"

Igazából a nagyböjt kezdtetét jelző szertartás, ami során a pap a bűnbánat jeleként hamuval keresztet rajzol a homlokunkra. Ennek mondata: "Emlékezz ember, hogy por vagy és porrá leszel" egyúttal emlékeztet minket a végességünkre, mulandóságunkra.

2023. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
86%
Igen, betartom, számomra fontos és a Biblia szerint is. Krisztus ebben is számunkra a minta, még ha nem is tudjuk olyan tökéletesen követni, mint kéne.
2023. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
14%

"Igen, betartom, számomra fontos és a Biblia szerint is. Krisztus ebben is számunkra a minta, még ha nem is tudjuk olyan tökéletesen követni, mint kéne."


Az neked Jézus követése hogy egy napig nem eszel húst? :)

2023. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
40
2023. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
71%

Már kb. 24-szer leírtam... kíváncsi vagyok, hogy valaha eljut-e a céljához:

A BÖJT LÉNYEGE NEM A LEMONDÁS!

A böjt lényege az, amit a kettes is megemlített egy fél pillanatra: ELMÉLYÜLNI A HITEDBEN.

Jobban megismerni magad - és az istened.

HA EZT NEM CSINÁLOD, FELESLEGES AZ EGÉSZ BÖJT!

Épp ezért 1 percnél többet teljesen felesleges azzal foglalkoznod, hogy miről mondasz le, mivel ez önmagában LÉNYEGTELEN!

Nem szabad zabálni, mert akkor nem tudsz jól gondolkodni, ennyi, kész.


Ha erre rájöttél, AKKOR elkezdhetsz gondolkodni, hogy akkor pontosan hogyan is fogsz közelebb kerülni Istenhez?

Mert ez a lényeg.

2023. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!