Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Messze lehet meg vajon az az...

Messze lehet meg vajon az az ido, amikor tobb magyar fog Szloveniaba, Szlovakiaba, Romaniaba koltozni, mint ahany szerb, szlovak, roman Magyarorszagra?

Figyelt kérdés
Vagyis tobb lesz a hatarmenti orszagokba koltozes, mint az onnan betelepules, Ausztriahoz hasonloan?
2023. febr. 22. 22:53
A kérdező szavazást indított:
Hamarosan
Soka meg
Ez mar most is igy van
Egyeb
19 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Messze. Aki menni akar az tovább megy, nem a fent emlegetett "bezzegországokba", kivéve Szlovénia esetleg.
2023. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Románián már gondolkodtam a nyelv is kellemes hangzású,

csak öreg vagyok már megtanulni. Soha nem gondoltam volna:

szívesebben lennék bármelyik (akár) szomszédos országban is

mint itt. (Ukrajna mondjuk jelenleg nem lenne szerencsés)

2023. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Ez a hülyéség hogy jut valaki eszébe?
2023. febr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Szlovénia gyakorlatilag ausztria- alsó, szlovákiába,romániába pedig már most is sokan járnak át melózni.
2023. febr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Elmúlt az az idő amikor büszke voltam arra, hogy magyar vagyok.
2023. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem is voltál az soha.
2023. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Voltam. Ma a birkák vannak többségben. Olyan embereket választottak meg

arra, hogy képviseljenek minket, akiket csak szégyelni lehet.

2023. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Én erdélyiként örülnék neki. Négy embert ismerek, aki Magyarországon született és ide települt át, de abszolút jó lenne, ha tömegesebb jelenség volna.


A keresetek itt sem rosszabbak már mint Magyarországon, ráadásul nálunk még demokrácia van és szólásszabadság, elég jól el lehet boldogulni magyar + angol nyelvismerettel akkor is, ha nem beszélsz románul (de amúgy az sem nehéz nyelv).


Miért is ne jöhetnének ide is az anyaországból? Sokkal jobb fejek itt az emberek, kevesebb a politikai gyűlölködés, szebbek a városaink, az épített örökségünk, gyönyörűek a tájak, az erdők, a hegyek (egy 300 ezres nagyvárosok központjától mérve 25 perc vezetés az érintetlen természet, a leggyönyörűbb, lélegzetelállító tájakkal), a falvak is tiszták, rendezettek, békések, gyönyörű népi építészettel (a székely és szász, illetve sváb falvak főleg), ideális nagycsaládosoknak, nyugalomra vágyó nyugdíjasoknak - a nagyvárosok pedig a fiataloknak.


Sokkal szabadabb a sajtó, pezsgőbb, izgalmasabb a kulturális élet, élhetőbb, barátságosabb, befogadóbb, színesebb, multikulturálisabb, izgalmasabb az egész társadalom.


Persze valószínűbb, hogy inkább a nagyobb keresetet választják és Nyugat felé mennek az emberek - de Magyarországnál Erdély is százszor jobb hely!

2023. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

#8

Örülök a hozzászólásodnak. Hiába kaptam negatív like-okat,

csak nem "ördögtől való" hülyeség amit írtam.

2023. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
#9 Tőlem pozitív like-ot kaptál :-) Különben is, nem tökmindegy, milyen like-okat kapsz? A lényeg, hogy te találd meg a helyed!
2023. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!