Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » IDEA Intézet: DK 20%. Momentum...

IDEA Intézet: DK 20%. Momentum 6%. Ennek tudatában mit akar ez a Donáth Anna?

Figyelt kérdés

DK kb. 1.000.000 szavazó

Momentum kb. 350.000 szavazó.



2023. febr. 23. 11:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
53%
Most komolyan azt hiszed, hogy csak azok a fiatalok szavaznának a Fideszre, akik tejben-mézben fürdenek? Mert ha igen, tévedsz. Egyébként nem értem minek írod folyton el az MHM nevét, de gyanítom azért, mert sokat hallgatod Dave és a többi hasonló gondolkodású youtubert, akik képtelenek leírás rendesen a pártok nevét, és azt hiszik, hogy ettől ezek a pártok már meg is fognak szünni. Nem attól fog megszünni egy párt, hogy Zsidesznek, Degenerált Koalíciónak, Nem Lehet Más a Politika-nak, Maszopnak, Rosszabbiknak, Mi Tanyánknak, SZDSZ 2.0-nak mondjuk ezeket a pártokat, sőt ezzel magad járatok le valahol, de csak folytasd, ha ez neked örömöt okoz.
2023. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%

21-es: NEM, nem hittem azt, hogy a fidesz-maffiózók kölykei tennék ki a generációm 20%-át. Hol írtam ilyet? Te sportot űzöl abból, hogy olyanokat adj a vitapartnered szájába, amiket NEM állított? Példának hoztam fel ezeket a kis "saját lábunkon álló" gyíkokat, hogy ők IS a generációnkhoz tartoznak (tehat ab ovo nem állítható, hogy ne léteznének).


Értem, hogy nagyon izzadsz, hogy kiforgasd a mondandómat, de akkor sem azt állítottam, amikre te válaszolsz (a valódi állításaim helyett).


Ismétlem: én annyit mondtam, hogy a DK bejutási küszöb alatt van az én generációm szavazói között, a Fidesz támogatottsága pedig KEVESEBB MINT FELE az össztársadalmi támogatottságának (konkrétan 22% - még be is másoltam a pontos számokat!).


Azt mondtam továbbá, hogy a Fideszre a Mihasznák Borzalommal EGYÜTT is csak a generációm EGYHARMADA szavazna (és ez így is van, ezt támasztják alá a számok, amikről beszélünk).


Végül: ha egy kicsit figyelmesebb lennél, láthatnád, hogy KIZÁRÓLAG a Mihasznák Borzalom nevét írom így, még az általam az egyébként meglehetősen visszataszítónak gondolt maffiarezsim pártjait is helyesen írom.


Ez legyen az én személyes döntésem, szubjektív meglátásom: én a szélsőjobbosokat, nácikat, fasisztákat, sovéneket annyira sem tisztelem, hogy a nevüket helyesen írjam.


Kisebbségi sorsban nőttem fel, a kilencvenes évek Romániájában, álltam eleget a f@sz rossz végén ahhoz, hogy a világ ÖSSZES szélsőjobboldali idióta, nacionalista férgét egy életre megutáljam, mélységesen megvessem, lenézzem és annyira se tiszteljem, hogy a nevüket vagy a hányadék pártjaikét helyesen írjam le!


Az ilyen bohóczkaik és Mihasznák román ikertestvéreitől kaptunk mi is eleget a pofánkra, pontosan ismerem a sunyi, hazug, folyamatos csúsztatásokkal, alakoskodó, farizeus képmutatással vegyes (és ÁLDOZATI pozőrködéssel megspékelt), hamisan, alattomosan hergelő, uszító hangulatkeltéseiket. MIND EGYFORMA, csak ki kell cserélni a "román"-t "magyar"-ra, a "bozgor"-t "migráncs"-ra vagy négerre, vagy szőröstalpú oláhra, Árpádot Decebalra, Szvatoplukra, és megkapot a magyarra, románra, szlovákra, stb. átmázolt szélsőjobboldalt!


Annyi fantázia sincs bennük, hogy valami, bármi újszerű volna a különböző nemzeti színekre festett kiadásaikban, 1 bites, buta panelek, ugyanazzal a képmutatással előadva, mintha azonos receptet másolnának, egy-két összetevőt kicserélve.


Hányok tőlük, a világ ÖSSZES szélsőjobboldalijától szó szerint is öklendezni tudnék, ha túl sokáig kellene nézegessem a sunyi fejüket - amiben sem az őszinteségnek, sem az empátiának, sem az emberségnek, sem a szeretetnek, sem az irgalmasságnak, SEMMILYEN EMBERI vagy pláne keresztényi tulajdonságnak, érzésnek az írmagja sincsen meg. Az állatiasság politikai szintre emelt megnyilvánulása, semmi más.


Nem tudok undorítóbbat elképzelni (de tényleg, bármit mondhatsz, semmitől sem undorodom jobban) mint azt a kéjes kielégülésérzést, ami egy szélsőjobboldali szemében őszintén megcsillan, amikor bánthat valakit, legalább verbálisan. Látod a szemén az élvezetet, egy valóságos mikro-orgazmust, amikor egy kisebbségbe belerúghat, amelyikről pontosan tudja, hogy se matematikai, se politikai, SEMMILYEN esélye nincsen visszavágni, vagy bár megvédeni magát a többséggel szemben!


Ezeket az élőlényeket én pont olyannak látom, mint a gyerekverőket, asszonyverőket, azokat a humanoidokat, akik KERESIK a gyengébbet, hogy azon vezessék le az állatias ösztöneiket, indulataikat - mert végtelenül GYÁVÁK, gerinctelenek és kétszínűek.


Úgyhogy bocsánat, ez egy saját, személyes, szubjektív, rossz tapasztalatokból táplálkozó döntésem, amit következetesen végigviszek, legyen szó vadim tudor PRM-jéről, George Simion aranyeréről, vagy a bohóczkai-féle Mihasznák Borzalomról.


Ezek számomra egy lére mennek (azóta csak méginkább, mióta moszkvából pénzelik őket Európa-szerte!).


Az összes többi párt nevét helyesen írtam!

2023. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
4%

Tudod, hogy mi a gond veled? Hogy még túlságosan fiatal vagy ahhoz, hogy minden irányból átlásd a dolgok állását. Azt hiszed, hogy az emberek nem változhatnak? Hát nem jó példát adnak erre a Jobbik alapszavazói, aki kicsivel a 2018-as választás után már együtt tüntettek a szivárványos zászlókkal fölvonulókkal?


Ami a név leírását illeti:

Biztos vagy abban, hogy a MHM tényleg egy náci párt, vagy csak mondod a mantrát, amit a 444-en és hasonló portálokon olvasol? Félreértés ne essék, nem vagyok MHM szavazó (a jelenlegi pártok közül egyet sem tartok méltónak arra, hogy megkapja a szavazatomat), de követem a pártokat (baloldaliakat, jobboldaliakat egyaránt), és az MHM-nek valóban vannak náci tagjai és szavazói (ahogy mellesleg az összes pártnak is), de semmi olyat nem hallottam Toroczkaitól, hogy agyon kéne verni a kisebbségeket. Igen, a bűnözők keményebb büntetéséről valóban beszélt (amin lehet vitatkozni), de soha, egyetlen szót sem mondott arról, hogy ki kéne íratni bármelyik kisebbséget. Ettől függetlenül, ha neked örömöt okoz, hogy az MHM ellen kiírj valami baromságot, mit kitalálsz rájuk, csak tedd. Sajnos ettől nem lesz kevesebb náci az országban, és sajnos kevesebb antifasiszta sem, akik éppen úgy a gatyájukba élveznek, mint a nácik, ha hátulról leüthetnek valakit.

2023. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#23


1. Nem igazán bírsz meglenni személyeskedés nélkül, ugye? Ha érvekre nem telik, jön az izzadságszagú karaktergyilkossági kísérlet, amit a politikai idoljaid propagandistáitól tanultál (ők meg a pártállam propagandistáitól lesték el, amikor még nem szerették őket). Fogalmad sincs, hány éves vagyok (csak hogy 40 alatti), milyen végzettséggel és tudással, milyen tapasztalatokkal a hátam mögött beszélek ezekről a témákról (és arról sem akarsz tudomást venni, hogy milyen számok és tények tükrében teszem).


Értem, hogy most azt próbálod bebizonyítani (legalább magadnak), hogy mindenki fideszessé és DK-ssá öregszik végül - de ez már azon a ponton MAGBUKIK, mint színtiszta MARHASÁG, hogy ezen a hülye logikán haladva a fideszeseknek és DK-soknak viszont MDF-esekké, SZDSZ-esekké, MSZP-sekké kellett volna öregedni (az MDF-eseknek, SZDSZ-eseknek és MSZP-seknek pedig MSZMP-s kommunistává kellett volna visszaváltozniuk).


Ez ugyanaz az erőtlen, kényszeredett retorika, amit a fideszesek is kaptak fiatalon a nyakukba, az akkori "bööööölcs, öreg, régi elittől"!


Amikor a fidesz még 6-7%-os kis rétegpártocska volt, így oktatták az SZDSZ-esek is, a régivágású jobbos MDF-esek is, de így okoskodék annó decibel Horn Gyuszi bácsi is: maaaajd meglátjááátok, gyermekeim! Amikor már nemcsak a szex, meg a rock, meg a buli, meg a pia meg hosszú haj jár a fejetekben! Meg az a rühes szabadság - pfúj! :-)))))


És hol van ma az SZDSZ? Az MDF? A Kisgazdák? A KDNP? (sorban lenyelte a Fidesz + elfogytak + kihaltak).


Hol tart az MSZP? Hol az MSZMP?


Én csak meg akarlak kímélni az értelmetlen önáltatástól, öregfiú - ha készülsz rá, kisebb lesz a fájdalom és a csalódás! :-)


Ez a politikai generáció ugyanúgy a süllyesztő felé tart, ahogy a híres, megingathatatlannak gondolt 68-as generáció már el is tűnt benne (pedig még 10 éve is mindent uralt!).


Ez az élet rendje, tatus, ezt ilyen bölcs öregembernek, mint te, illenék különösebb érvelés nélkül is belátni! :-))


Ezek a pártok is eltűnnek, a vezéreikkel együtt - és minél vezérközpontúbbak, annál biztosabb, hogy eltűnnek, mert sem a gyurcsány-házaspár, sem orbán viktor helyébe nem tud csak úgy belibbenni egy új "vátesz-messiás" a szektás szavazók szemében! Mondhatja majd a Vadai Ági, Gréczi Zsolt vagy Molnár Csaba, hogy "Sziasztok, én vagyok az új Gyurcsány!", a fidesz dicső új generációjáról nem is beszélve! :-))))


Majd Rogán Tóni, Szijjártó Petike, Hollik Pityuka vagy a véralvasztó Gulyás Gergő, esetleg Rezsi Szilárd, vagy mindjárt Deák Danika áll ki bejelenteni: "Mogyorok! Borátoim! Én vagyok - ismétlem - én vogyok oz új Orbán Viktor! Piros lett a porodicsom, ismétlem, nem sárga, lánc, ismétlem, lánc, eszterlánc, székelybácsi, mit kívánsz? Nem kívánok egyebet, dakota viccet s kenyeret! Hajrá Magyarország! Hajrá magyarok! Előre-hátra!" - és majd ugyanúgy tombol bégetve a birkanyáj, mintha Orbán Viktor mondaná? :-))))) A BÁNATOT!


Az igazság az, hogy ezek is generációs pártok (degenerációsak inkább), és kb. azért van kétharmaduk, mert az általuk képviselt dicső posztkomcsi generáció annyit EGYKÉZETT, hogy a társadalmi kor-piramis a feje tetejére állt (és most a gyerekeikkel akárják megfialtatni a hiányzó adófizetői generációt a nyugdíjuk finanszírozására - ezért megy az a hülye mantra, hogy a nemzet ifjú hölgyeinek egyetlen feladata Kövér Laci elvtársbácsinak unokákat fialni!) :-))))


Hosszan fogják még húzni - éppen demográfiai okokból! -, de az élet rendje akkor is megváltoztathatatlan, az évek pedig telnek! Az MSZMP sem jön vissza már ugyanazon a néven (Fidesz néven persze igen), az SZDSZ, az MDF se támad fel, az MSZP is kimúlik! És hát bizony: felkészül a Fidesz és a DK!


Sic tranzit gloria mundi!



2. A Jobbikkal nagyon rossz példát tetszett felhozni bácsi, éppen az érvelésed ellen szól! A 20%-os Jobbikból éppen a legnagyobb, kb. 10%-nyi tábor ment át a Fideszhez és 6% (mostani közvéleménykutatások szerint 9%) a Mihasznák Borzalomhoz. Akit te "alapszavazóknak" nevezel PONT NEM AZOK, hanem a régi Jobbik balszárnya, kb 4% értékben (ami mára kb 2% a mérések szerint).

Magadat cáfoltad meg lelkesen ezzel a példával: a Jobbik-tábor inkább arra példa pont, hogy az emberek, amennyiben nem orbán viktornak hívják őket (vagy nem kritikátlan követői olyan egyéneknek, akiket orbán viktornak hívnak), PÁRTOT CSERÉLNEK KÖNNYEBBEN, MINT ELVEKET!


A Jobbik szélsőjobbos kemény magja szélsőjobbos maradt - csak most a Mihasznák Borzalom vagy a Fidesz szavazója! Pártot cserélt, nem értékrendet!


3. Igen, egészen biztos vagyok benne, hogy bohóczkai és a Mihasznák Borzalom szélsőjobboldali csűrhe, annak is az újfajta, butább változata - mint Romániában az AUR (románok egybesüléséért szövetség).


Elődeik, bár ugyanilyen gátlástalan gyűlöletárusok voltak, de legalább tanult emberek, Csurka István vagy Vadim Tudor irodalmi munkássága legalább elismerésre érdemes. Ezek BUTÁK, egy egyetem elvégzésére is képtelenek (lásd: bohóczkai vagy gheorghe simion nemlétező diplomáit), a lumpenekhez szóló, nyilas-vasgárdista időket idézően lecsúszott rétegeknek politizáló, agyatlan és néphülyítő trágyadombok.


Elég végignézni azt a videót, amit a jobbikosok készítettek a határ mentén áttelepült szlovákokról, vagy megnézni, mikor a bohóczkai arról beszél, hogy túl sok a ni.gger pizzafutár - a követői meg gurgulázva röhögnek.


Mégegyszer mondom: egy kipécézett kisebbség tagjaként nőttem fel!


SOHA NEM TÉVESZTEK ÖSSZE EGY SZÉLSŐJOBBOLDALIT SEMMIVEL! Még egy darab sz@rral se, olyan éles szemem és szimatom alakult ki! Pedig utóbbival megtévesztő a hasonlóságuk!


(A népszerűségük pedig NEM ÉRDEKEL, volt ország Európa történetében, ahol relatív többséget is tudtak szerezni, felépítették a "harmadik birodalom" nevű szörnyszülöttet, szóval felőlem lehetnek akármennyien - a patkányok, a tetvek is sokan vannak, mégsem hat meg a lélekszámuk! Ezek az én szememben nem emberek!


Ha a bátorságnak egy szikrája is volna bennük, egymást gyepálnák, nem a kisebbségeket bántanák! De ahhoz nincs merszük, persze!)


4. Szélsőbalos, antifa erőszakoskodók, akik élvezik, ha hátulról ütnek le valakit, ebben az országban akkor vannak, ha átjönnek Németországból!

Nevetséges összehasonlítani a kettőt: a szélsőjobb LÉTEZŐ és tömeges jelenség a magyar társadalomban is, akárcsak az összes posztkomcsi országban a térségben - a szélsőbal egy importcikk, és most fordult elő kb. először a felbukkanása!


(Bárcsak lenne igazi szélsőbal, ha már szélsőjobbnak muszáj lennie - inkább egymást terrorizálják és gyepálják az ilyen hulladékok, mint a kisebbségeket vagy a normális embereket! De egymást - szívből kívánom! - az tényleg, szó szerint az utolsó szálig irtsák csak bátran! Az utolsót majd leütöm szívesen én!)

2023. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%

"1. Nem igazán bírsz meglenni személyeskedés nélkül, ugye? Ha érvekre nem telik, jön az izzadságszagú karaktergyilkossági kísérlet, amit a politikai idoljaid propagandistáitól tanultál (ők meg a pártállam propagandistáitól lesték el, amikor még nem szerették őket). Fogalmad sincs, hány éves vagyok (csak hogy 40 alatti), milyen végzettséggel és tudással, milyen tapasztalatokkal a hátam mögött beszélek ezekről a témákról (és arról sem akarsz tudomást venni, hogy milyen számok és tények tükrében teszem)."


-> 35-nél idősebb nem valószínű, hogy vagy, azok már elég sokat láttak ahhoz, hogy ne beszéljenek úgy, mint te. Így a bejegyzéseid alapján valahol 25-35 között vagy, és ez éppen elég nekem ahhoz, hogy azt mondjam, hogy nem éltél még túl sok ideje ahhoz, hogy minden aspektusát átlásd a dolgoknak -- ez nem lejáratás, hanem egy objektív ténymegállapítás, amivel egyébként nincs baj, természetes, hogy egy 25-35 közötti nem rendelkezik azzal a tapasztalattal, amivel egy 60+-os (mellesleg én sem rendelkezem még a 60+-osok tapasztalatával)


Veled ellentétben engem hidegen hagy a propaganda (mindkét oldalról), amikor veled leállok vitázni, egyáltalán nem az motivál, hogy lejárassalak. Azt se felejtsük el, hogy ez egy teljesen anonim portál, itt lejáratni, karaktergyilkolni senkit sem lehet.


2. "Értem, hogy most azt próbálod bebizonyítani (legalább magadnak), hogy mindenki fideszessé és DK-ssá öregszik végül - de ez már azon a ponton MAGBUKIK, mint színtiszta MARHASÁG, hogy ezen a hülye logikán haladva a fideszeseknek és DK-soknak viszont MDF-esekké, SZDSZ-esekké, MSZP-sekké kellett volna öregedni (az MDF-eseknek, SZDSZ-eseknek és MSZP-seknek pedig MSZMP-s kommunistává kellett volna visszaváltozniuk)."


-> Itt nem feltétlenül a pártokra, hanem az általuk képviselt ideológiákra gondoltam. A Fideszre nagyjából (és itt a nagyjából-t arra értem, hogy +-10-15%, mert ez a fluktuáció természetes a pártok között) annyian szavaznak, mint az MDF-re, a DK-ra, kb annyian, mint az MSZP-re, a Momentumra pedig annyian, mint az SZDSZ-re, vagy a későbbi LMP-re.



" Jobbikkal nagyon rossz példát tetszett felhozni bácsi, éppen az érvelésed ellen szól! A 20%-os Jobbikból éppen a legnagyobb, kb. 10%-nyi tábor ment át a Fideszhez és 6% (mostani közvéleménykutatások szerint 9%) a Mihasznák Borzalomhoz. Akit te "alapszavazóknak" nevezel PONT NEM AZOK, hanem a régi Jobbik balszárnya, kb 4% értékben (ami mára kb 2% a mérések szerint)."


-> Éppen az, hogy nem cáfolom saját magamat, hanem téged cáfollak. A Jobbik fénykorában (2010-2018 között) a legnépszerűbb párt a fiatalok között, most pedig egy 2%-os párttá vált, és bár a szavazói 2018 előtt éppen úgy utáltál a Fideszt, mint pl. az MSZP szavazói, miután dobta az eredeti ideológiáját, simán vevők lettek a Fideszre (és ez bármelyik párttal, és szavazójával előfordulhat, hogy mit tudom én miatt elfordulnak tőlük a szavazói, és átmennek egy biztosabban működő pártra, pl. a DK-hoz vagy a Fideszhez). És igen, ezek az emberek nem csap pártot, hanem elveket is cseréltek, mert a nagy zsidózó/cigányozó jobbikosokból lettek "polgárosodó" Fideszesek, valamennyi MHM-es, és -- bár erről nem szoktunk beszélni -- áttértek Momentumosnak vagy MKKP-snek, de a Jobbikban is maradt jó néhány, pl. Gyöngyösi.


"Elég végignézni azt a videót, amit a jobbikosok készítettek a határ mentén áttelepült szlovákokról, vagy megnézni, mikor a bohóczkai arról beszél, hogy túl sok a ni.gger pizzafutár - a követői meg gurgulázva röhögnek."


--> Én ilyent nem csak jobboldaliakról, hanem baloldaliakról is hallottam. Konkrétan egy magát büszkén baloldalinak, és egy most Fidesz-MHM ellenes embertől hallottam először azt a viccet, hogy "mije fehér a négernek?"...



"SOHA NEM TÉVESZTEK ÖSSZE EGY SZÉLSŐJOBBOLDALIT SEMMIVEL! Még egy darab sz@rral se, olyan éles szemem és szimatom alakult ki! Pedig utóbbival megtévesztő a hasonlóságuk!"


-> Ha nem szakítottál időt arra, hogy megismerd egyik-másik pártnak a mondanivalóját, akkor nem is nagyon tudhatsz arról, hogy miket csinálnak. Sokkal könnyebb ráhúzni az MHM-re a náci jelzőt, ha ezt írják le a 444-en, mint megnézni, hogy miket is csináltak/mondtak a múltban. Az AUR és a hozzá köthető román szervezetek pl. magyar temetőket gyaláztak meg, magyarokat, cigányokat, zsidókat vertek meg csak úgy szórakozásból, és azzal szórakoznak, hogy sorra járják a székely településeket, csak azért, hogy megnézzék, hogy kiadják-e a helyi újságot románul is azokban a színmagyar falvakban, ahol egyetlen román sem él, és ha nem, akkor azt jelentik a hatóságoknak. Ezzel szemben az MHM (legalább is, amit olvastam róla) a bűnözői életmód ellen lép fel (ami természetes valahol, mert senki sem szeretné, ha megerőszakolnák a nagyanyját, vagy kirabolják a házát). Soha, egyetlen Toroczkai interjúban sem hallottam olyant, hogy be kéne tiltani a roma/zsidó kulturális társaságokat, hogy el kéne lehetetleníteni az egyetemeket, sőt, egyik MHM polgármester sem csinált olyant, hogy kereszteket állított a zsidó temetőkbe, hogy aztán évente felvonulgasson ott, mintha bármi joga lenne az ottani hullákhoz.


"(A népszerűségük pedig NEM ÉRDEKEL, volt ország Európa történetében, ahol relatív többséget is tudtak szerezni, felépítették a "harmadik birodalom" nevű szörnyszülöttet, szóval felőlem lehetnek akármennyien - a patkányok, a tetvek is sokan vannak, mégsem hat meg a lélekszámuk! Ezek az én szememben nem emberek!"

-> Azért még egy liberálistól is erős gondolat Hitlerékhez hasonlítani az MHM-t, bár mondjuk, az utóbbi időben gyakran vonnak párhuzamot Orbán és Hitler között is, ami nonszensz, belegondolva abban, hogy milyen jó kapcsolatot ápol a zsidó közösségekkel és Izraellel.


"Ha a bátorságnak egy szikrája is volna bennük, egymást gyepálnák, nem a kisebbségeket bántanák! De ahhoz nincs merszük, persze!)"

-> A volt Jobbik szavazói valóban vertek cigányokat, de ne felejtsük el, hogy ez egy nagyon rossz és méltatlan reakció volt pl. Szögi Lajos meggyilkolására, és más cigányok által elkövetett bűntettekre, amelyekből bizony rengeteg volt, főleg a 2010-es évek előtt, és lehet, hogy nem emlékszel, de abban az időben nagyon feszült, már-már polgárháborús hangulat volt a magyar-cigány szembeállás miatt, és bár még mindig nincs a megfelelő szinten, de 2010 után sokat csökkent ez a feszültség. Be kell látnod azt, hogy amíg a jobboldaliak azt olvassák (és sajnos ezeket az írásokat bizonyítékokkal is alátámasszák időnként), mit tudom én hol, talán a kurucinfon, hogy a cigány betört valahová, meglopott valakit, meggyilkolt vagy megerőszakolt valakit, akkor, ha korábban ő is volt elszenvedője egy-egy cigány túlkapásnak, akkor fel megy bennük a pumpa, és, bár ehhez semmi joguk, fegyvert fognak, és kitöltik a haragjukat az első cigányon, bár ehhez semmi joguk. Ez természetesen egy elhibázott cselekmény, és erős túlkapás is egy jogállamban, de ezeken idővel segíteni lehet az integrációval, a felzárkóztatással és pl. kisebbségi órák tartásával az iskolákban.


"Nevetséges összehasonlítani a kettőt: a szélsőjobb LÉTEZŐ és tömeges jelenség a magyar társadalomban is, akárcsak az összes posztkomcsi országban a térségben - a szélsőbal egy importcikk, és most fordult elő kb. először a felbukkanása!"


-> Oké, csakhogy minden őrület, ami megjelent tőlünk nyugaton, rövidesen át is jött hozzánk is, erre bizonyíték az, hogy a mostani antifa támadók között is volt néhány magyar.


"(Bárcsak lenne igazi szélsőbal, ha már szélsőjobbnak muszáj lennie - inkább egymást terrorizálják és gyepálják az ilyen hulladékok, mint a kisebbségeket vagy a normális embereket! De egymást - szívből kívánom! - az tényleg, szó szerint az utolsó szálig irtsák csak bátran! Az utolsót majd leütöm szívesen én!)"


-> Én ezt nem kívánom a következő okok miatt:

1. Nem biztos, hogy akik szélsőjobbosnak vallják magukat, agresszívek is. Ismertem én már olyan jobbikosokat (még a régi időkből), akik a légynek sem tudtak volna ártani, és a szélsőjobbos identitásuk kimerült abban, hogy időnként elmentek egy-egy Kárpátia koncertre és felvették magukra a "Vesszen Trianon" vagy a Nagy Magyarországos pólójukat. Kötve hiszem, hogy hagyni kéne azt, hogy a szélsőbal nagyobb teret nyerjen ebben az országban, és pusztán a ruháik miatt támadjanak meg ártatlan családapákat, akik soha nem ártottak senkinek.


2. A nácizmust és az antitézisét nem azzal lehet megszüntetni, hogy hagyjuk, hogy kiirtsák egymást, hanem neveléssel és médiával. Sajnos a média (és itt nem csak a jobb, hanem a baloldali médiára is gondolok) nem azért küzd, hogy közelebb vigye egymáshoz a többséget és a kisebbségeket, hanem éppen azért, hogy minél jobban eltávolítsa őket. Baloldali példa Rónai Egon, aki az egyik műsorában Puzsérba is belekötött, hogy miért nevezte a romákat cigányoknak, mert egyébként is -- legalább is szerinte -- cigányok nem is léteznek az országban, csakis magyarok és roma származású magyarok.


3. Ha arról ábrándozol, hogy leütsz valakit, pusztán azért, mert az ideológiája nem egyezik a tiéddel, akkor te sem vagy jobb a diákné vásznánál, de ahogy a nácikon és az antifákon, úgy rajtad is segíthet a média és az oktatás, ha azok valóban azt tűznék zászlóikra, hogy közelebb vigyék egymáshoz az embereket. A legtöbb ember nem azért gyűlöl vagy fél az embertársaitól, mert azok olyan rosszak vagy gonoszak lennének, hanem azért, mert nem ismerik őket.

2023. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#25


1. "Azt se felejtsük el, hogy ez egy teljesen anonim portál, itt lejáratni, karaktergyilkolni senkit sem lehet."


Épp ezért banálisan nevetséges a totózásod - ráadásul nem is talált :-)))) 37 vagyok, de ennek semmi jelentősége. Itt - éppen mert egy anonim portál -, ÉSZÉRVEKKEL kellene vitatkozni, az anonimitás előnye, hogy kizárólag a mondanivaló számít, nem a kor, társadalmi státus, anyagi helyzet, funkció, tanulmányok stb. Nem mintha utóbbi téren szégyenkeznem kellene (írásaid és érvelésed minősége alapján egészen biztos vagyok benne, hogy magasabb végzettségem van nálad, tudományos fokozattal is rendelkezem).


2. Örülök, hogy - néhány megismételt önellentmondás dacára - alapvetően elismered, hogy az emberek az ideológiákhoz sokkal jobban ragaszkodnak mint a pártokhoz (kivételt pont a vezérelvű szektapártok képeznek, akiknek a szavazóbázisa a vezért követi, nem az elveit, pl. Fidesz, DK. a magyar politikában).


Legalább ennyiben sikerült közös nevezőre jutnunk, tél-túl elismerted, hogy a szélsőjobbos szavazók szélsőjobbosok maradtak, a liberálisok liberálisok, a zöldek, zöldek, balosok balosok, stb. - attól függetlenül, hogy átvándoroltak a Jobbiktól a Mihasznákhoz és na Fideszhez, az LMP-ből a Momentumhoz, az MSZP-től a DK-hoz, stb.


Ezzel implicit módon elismered, hogy minimális a valószínűsége annak, hogy mai Momentumos, vagy pláne MKKP-s szavazók egyszercsak Fideszessé vagy DK-ssá öregedjenek.


3. Sajnos a SZEMÉLYEK ELUTASÍTOTTSÁGÁT, mint politológiai-szociológiai fogalmat viszont még mindig nem érted, holott ez kulcsfogalom.


Ha egy adott politikusnak az ELUTASÍTOTTSÁGA évtizedes mércével mérve is változatlanul magas, az MÉG VALÓSZÍNŰTLENEBBÉ TESZI, hogy átpártoljanak a táborához, azok, akik elutasítják a személyét. A fideszesek ezért nem fognak soha jó szívvel emlékezni Aczél elvtársra, Grószra, Kádárra, a mai fiatal generációk pedig Gyurcsányra, Orbánra.


Meg kellene érteni, hogy akiknek az ELUTASÍTOTTSÁGA ilyen hosszú időn keresztül ilyen változatlanul magas egy adott társadalmi csoportban, azoknak a vezetésével esélye sincs a pártjaiknak szavazójukká tenni az adott csoportot.


Az a baj, hogy egyáltalán nem értesz a politológiához és a szociológiához sem, ezért nem vágod, hogy működnek ezek a társadalmi mozgások - és abból sem tudod levonni a helyes következtetést, hogy egy egész generáció körében miért egy viccpárt az egyik legnépszerűbb, más európai országoktól eltérően. Éppen azért, mert, mert ez is egy PROTEST gesztus az orbán-gyurcsány tengelyen mozgó mainstream politikai közállapotokkal szemben.


Nem baj, idővel majd megérted, hogy igazam volt (ezt az idő fogja számodra is bizonyítani), és egészen egyszerűen elképzelhetetlen, hogy orbánistákká vagy gyurcsányistákká öregedjenek a mai fiatal generációk, akik elutasítják ezt a két közszereplőt SZEMÉLYÉBEN IS, ráadásul ideológiailag sem osztják a pártjaik nézeteit.



4. A fidesszel kapcsolatban viszont legalább három körrel lemaradtál, és tévesen nevezed "polgárosodó" Fideszeseknek őket.


A fidesz politikai mozgása éppen, hogy JOBBRA TOLTA a pártot - a Jobbik pedig TUDATOSAN NÉPPÁRTOSODOTT és rosált a fidesszel: balra tolódva a centrumba húzódott (el is veszítve korábbi szavazótáborát).


A fidesz 2015 óta kb. kettős retorikát folytat, igyekszik megtartani a centrumszavazóit, de jobbra tolódni is a korábbi szélsőjobbos szavazókat megszólítva!


SZÓ NINCS RÓLA, HOGY A KORÁBBI JOBBIKOSOK POLGÁROSODTAK VOLNA ÉS CENTRUMBA KERÜLTEK VOLNA!


Ellenkezőleg: a korábbi jobbikosok alól KIHÚZÓDOTT A PÁRTJUK, kizárólag az egykori tábor bal széle maradt a Jobbikban. A korábbi Jobbik "centruma" a Fidesz alá került, amelyik TUDATOSAN TOLÓDOTT JOBBRA és nyúlt ki a szélsőjobbos szavazókért.

Csak a régi Jobbik legradikálisabb jobbszéle maradt lefedetlenül, ők lettek aztán a Mihasznák Borzalom tagjai - és igen, éppen azért, mert nekik még a jobbszélre tolódó Fidesz IS KEVÉS, a mérsékeltebb rasszizmus és a hiányzó antiszemitizmus és radikális cigányellenesség miatt! Ergo nekik új párt kellett.


A régi Jobbik CENTRUMA mérsékeltebb volt ELEVE. A nácikat idéző szélsőséges antiszemitizmus és cigányellenesség helyett elegendő számukra a Fidesz mérsékeltebb, ámde tudatos és következetes szélsőjobbra tolódása: a régi Jobbiktól átvett határkerítés, határzár, a migráncsellenesség, szalonrasszizmus, homofóbia (de nem b.ziverős, csak olyan vasárnapi ebédnél szalonb.zizós módon), a sovinizmus, EU- és Nyugat-ellenesség, ruszofília, stb. - amit a Fidesz mind beemelt szépen, sorban a politikájába (a 2010 előtti, valóban polgári-konzervatív fidesz esetében ezeknek NYOMA SEM VOLT!).


Ez a tábor NEM POLGÁROSODOTT, NEM VÁLTOZOTT, NEM HÚZÓDOTT KÖZÉPRE, egész egyszerűen a még jobbra tolódó Fidesz csúszott be alájuk (miközben a néppártosodó Jobbik kicsúszott alóluk, balra).



5. A szélsőjobboldaliakról folytatott szerecsnmosdató, patikamérlegen dekázó eszmefuttatásod részletei között nem szeretnék elveszni (te már úgyis elvesztél, épp eléggé).


Én nem vitatom, hogy a szélsőjobbosok között is van rossz, még rosszabb, annál is rosszabb és legrosszab!


DE NEM ÉRDEKEL, melyik egy kicsit kevésbé állat, melyik állatabb - amitől az ember undorodik, nem szagolgatja sorba!


Ahogyan azzal sem szeretek szórakozni, hogy mérlegeljem, 125 rakás sz@r közül melyik a büdösebb és undorítóbb (ehhez ugyanis hosszasan végig kell szaglászni mind a 125 kupacocskát, aprólékosan elemezve a bukéjukat), úgy abban sincs kedvem itt most elmélyülni, hogy melyik szélsőjobbos csűrhe undorítóbb a másiknál, mennyivel és miért.


VISZONT FELISMEREM, IGEN - ÉS SOHA NEM TÉVEDEK BENNE. Pont mert undorít, pont mert mindenik kupac büdös!


IGEN, A MIHASZNÁK BORZALOM SZÉLSŐJOBBOS CSŰRHE!


Ha majd egyszer elég idős és tapasztalt leszel hozzá, hogy a saját bőrödön is megtanuld, milyen egy üldözött, megvetett kisebbség tagjának lenni, hidd el, automatikusan kialakul benned a felismerésük képessége!


Ameddig csak többségi nézőpontból láttad ezt a világot, ez a kérdés relativizálható marad a számodra - ugyanis MIND SUNYIK, kivétel nélkül gerinctelenek, alakoskodnak, kétszínűsködnek, passzív-agresszív vigyorral, vagy akár önmagukat sajnáltatva, a többséget "féltve" a kisebbségtől adják elő a szellemi kútmérgezéseiket!


Kamerák előtt nem agresszívek - csak ha előttük áll egy 8 éves kisgyerek a cigánytelepen, a kezükben pedig töltött fegyver van, akkor bátrak!


ISMEREM ŐKET. Soha nem fogom összetéveszteni semmi mással, és nem érdekel, melyik a büdösebb kupac!


6. Az antifa elkövetők között nem voltak magyarok, tudtommal. És ez továbbra is egy egyedi eset, külföldi elkövetőkkel - nem hasonlítható semmiben a szélsőjobb valós tömegeihez.

_____________________________________________________


Az utolsó három pontodra pedig ez a válasz:


1. "Nem biztos, hogy akik szélsőjobbosnak vallják magukat, agresszívek is."

Ez a szélsőbalra is pontosan ugyanígy igaz. Most mondtál egy barominagy üres közhelyet, ráadásul hamisan tálalva (mintha a szélsőbalosok MIND erőszakosak lennének, a szélsőjobbosok pedig csak elenyésző számban)!


Ezt hívják CSÚSZTATÁSNAK. A szélsőbalosok közt - ahol ez létező jelenség - ugyanolyan arányban vannak szájkaratésok és lenines pólóban pozőrködő ártalmatlan majmok, mint a szélsőjobbon fotelnackók, és kb. ugyanolyan a valóban erőszakos elövetők aránya is (azzal a különbséggel, hogy pl. GYILKOSSÁGIG, tömegmészárlásig az utóbbi évtizedekben azért szinte kizárólag szélsőjobbosok jutottak el Európában, Magyarországot is beleértve!).


2. Ez az EGYETLEN pont amiben egyetértünk - azzal a hangsúlybeli különbséggel, hogy megint összemosod a két külön esetet! Messze nem azonos a felelőssége a kisebbségek ellen sokkal hangsúlyosabban uszító jobboldali médiának, mint a sokkal kevésbé kisebbségellenes baloldali médiának!

Ettől még tény, hogy a feladat a többség és a kisebbség közelítése lenne, párbeszéd által - nem a szakadékok mélyítése!


3. Nem azért utálom tiszta szívemből a szélsőségeseket, mert az IDEOLÓGIÁJUK nem egyezik az enyémmel - hanem MERT BÁNTANAK MÁSOKAT! Mindegy, hogy fizikailag, lelkileg, tettleg vagy verbálisan, de MINDENIK AGRESSZÍV!


A te jellegzetes, abszolút tipikus relativizáló érvelésed (ami amúgy népbetegség) menti fel és mosogatja tisztára folyton a szélsőségeseket (a baloldali megfelelőid, nyugi, ugyanezt csinálják a szélsőbalosokkal!).


Valójában persze ez olcsó és primitív SZERECSENMOSDATÁS. Kitenni az egyenlőségjelet aközé, aki a VÉDTELEN ÁLDOZATOT zaklatja és aközött, aki AZ ÁLDOZAT VÉDELMÉBEN lép(ne) fel az ELKÖVETŐVEL SZEMBEN, egy UNDORÍTÓ CSÚSZTATÁS!


Életemben nem bántottam senkit, nem kezdeményeztem (maximum befejeztem) verekedést, de azt, aki mást bánt, igenis le tudnám ütni! - ettől azonban nem leszek azonos súlycsoportban a védtelen kisebbségeket, a GYENGÉBBET bántalmazó ELKÖVETŐVEL!


És végezetül: az oktatás neked is javadra válnék (én, veled ellentétben, elég jól állok ezen a téren!).


Ha kicsivel több gondot fordítottál volna rá, talán tudnád például azt is, hogy a DIÁKNÉ és a DEÁKNÉ között óriási a különbség, sőt, AZ ELLENKEZŐJÉT jelenti a kettő!


Diákné = egy tanuló felesége.


Deákné = egy TANÍTÓ felesége (esetleg tanítónő), archaikusan.


Tanulgassál még, mielőtt okítani kezdesz másokat, azt javaslom! Igazán rád fér! :-)

2023. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
67%

Honnan veszed, hogy én a többség szemüvegén keresztül nézem a világot? El sem tudod rólam képzelni, hogy talán én magam is kisebbségiként nőttem fel, és talán éppen abban az országban, mint te? Ettől függetlenül nem ítélek el egy embert, amíg az nem követ el bűntényt, függetlenül attól, hogy az éppen milyen ideológiát (szélsőjobb, szélsőbal stb. követ), amíg nem követ el erőszakot. Az erőszakot, és egymás lenézését, a másoktól való félelmet azonban a tanulás hiánya okozza, és mivel te rettegsz azoktól, akik ezekben a szélsőséges pártokban vannak benne, valószínűleg nem tudsz róluk eleget. Fenntartom azt, amit az előbb írtam, bár a korodat illetően csak két évet tévedtem, már ha a valódi korodat írtad ide. A tanulás bárkire ráfér, a magam részéről ezt el is ismerem, jó pap holtig tanul, de amíg te úgy állsz a világhoz, hogy te mindent tudsz, és már nincs mit tanulnod a világról, addig csak a tanulatlan ostobák útjait követheted.


A jog szerint sem én, sem te nem ítélkezhetünk senki felett, amíg rá nem bizonyítják a bűnösségét, de a büntetés kimérése sem a mi feladatunk, hanem a másé. Ezt vésd az eszedben, mivel hasznodra lehet, ha valóra válna az az álmod, hogy az szélsőségesebb antifák és a szélsőségesebb MHM-esek kiírták egymást, de egy valahogy mégis túléli ezt a küzdelmet. Mivel ha ezt az utolsót te ütöd le, akkor semmivel sem leszel jobb, mint azok, akik halomra gyilkolták egymást, és ha a bíróságok bizonyítékot találnak arra, hogy te ölted meg ezt az utolsót, akkor mind magyarázkodhatsz, hogy az egy náci volt, éppen úgy megbüntethetnek, mintha egy ártatlant öltél volna meg.


Ehelyett inkább tanulj, és próbáld jobban megismerni az embert, és igen, még az AUR-osokat is, mert talán bennük is megtalálható a jó, csak még nem vetted észre.

2023. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#28-as:


1. Valóban nehezen tudnám rólad elképzelni, hogy tartósan éltél kisebbségben. Ha éltél is Romániában - ezt te tudod - arra fogadnék, hogy lokális többségben éltél, nem kisebbségi sorsban.

Ha valóban erdélyi vagy te is, pontosan tudnod kell, milyen égbekiáltó a különbség az erdélyi magyarság három, nagyjából egyenlő méretű csoportja között:

- akik lokális vagy megyei szintű többségben élnek (Székelyföld, Partium egy része)

- akik jelentékeny, 20% fölötti arányú kisebbségben élnek

- akik 20% alatti lakosságarányú kisebbségben és/vagy szórványban élnek


Valódi kisebbségi sorsnak csak az utóbbi kettő nevezhető, a legnehezebb, gyakorlatilag kollektív jogok NÉLKÜLI, totális kisebbségi sors pedig kizárólag a legutóbbi kategória (de az erdélyi magyarság közel harmada él így, teljesen kiszolgáltatva a többség roppant túlsúlyának, kollektív nyelvi, közösségi jogok nélkül).


Nagy fokú érzéketlenséget mutatsz az áldozatokkal szemben (legtöbb irományodban ki sem térsz rájuk, mintha nem léteznének), ellenben hosszas apológiákat intézel az őket fenyegető, zaklató vagy akár bántalmazó szélsőségesek védelmében.


Ez a mérhetetlen aránytévesztés számomra leleplezőnek tűnik és arról árulkodik, hogy nem éltél valódi kisebbségi sorsban - de megengedem, hogy tévedek (utóbbi esetben őszintén gratulálok az ámulatba ejtő feledékenységedhez!).



2. Tévedsz. Egyáltalán nem rettegek tőlük, soha nem rettegtem. Demokrata vagyok és hívő keresztény! A demokrata nem fél - mert szabad. A keresztény sem fél - mert Krisztusban szabad!


Mi a sz@rt pusztíthatnak el rajtam a testemen kívül?


Én akkor sem féltem, amikor félholtra vert egy ilyen állat, egészen fiatal koromban (ő meg lehetett vagy 30+), majdnem megölt, mégsem féltem tőle.


Azóta még kevésbé félek - annál ugyanis, amit végigművelt velem, hosszú perceken, talán negyedórán keresztül (megszűnt az idő), NEM TUD DURVÁBBAT EGYIK SEM - csak megölni, de az már nem fáj.


A vicc az, hogy a verés sem fáj, kikapcsol a fájdalomérzeted, meg se érzed az acélbetétes bakancsot, azt is a röntgenről tudtam csak meg, hogy eltört a bordám. Sosem a verés fáj - a túlélés fáj. A másnap.


Szóval ÓRIÁSIT TÉVEDSZ, barátocskám, abszolút semmilyen félelem nincsen bennem velük kapcsolatban. Azóta, hogy megismertem - ahogy csodálatos tehetségű áldozatuk, Radnóti Miklós nevezi - "AZ ÖKLÖK ÉRVEIT", egészen zsenge kamaszként, csak még pontosabban tudom, hogy NINCS MITŐL FÉLNI.


Féljenek ők! - amúgy is gyávák, akik kizárólag a gyengébbekkel szemben tudnak bátrak lenni! Ezért is kerülik el például egymást, nevetséges módon!


Summa summarum, engem egyszerűen NEM ÉRDEKEL, milyen mélyen és pontosan hol van bennük eltemetve az ember. Nem félelemből, hanem UNDORBÓL nem érdekelnek.


Isten bocsásson meg nekik (és nekem is, amiért én nem tudok), de ENGEM NEM ÉRDEKELNEK azon túl, hogy mélységesen megvetem a képmutató gyávaságukat, uszításukat, a gyűlöletből összefoltozott, sérült, beteg lelküket.


Te foglalkozz velük nyugodtan, ha passziód, értsd meg őket, keresd az embert, a jót, a szépet a kis lelkükben - nekem erre sem időm sem kedvem.


Osszuk meg a munkát: míg te az elkövetőket sajnálod, én foglalkozom az áldozataikkal. Valakinek azokkal is kell!



3. A tanulás bárkire ráfér, valóban - csak rögzítsük, hogy TE KEZDTÉL ITT ENGEM okítani valami igencsak hamis és megalapozatlan korosztályi/tanulmányi felsőbbrendűség hamis talapzatáról, nem pedig fordítva!


Gondolom az szélsőjobbos kedvenceidtől tanultad azt a fordított logikát, hogy az a hibás, aki visszaütött, de rögzítsük: én nem villogtam sem a tanulmányaimmal, sem a korommal, sem a tapasztalatommal (pedig annyira mint te, én is megtehetném, ezt garantálom) - egyszerűen VÁLASZOLTAM, miután elkezdtél egy buta, értelmetlen, ködszurkáló személyeskedést.


Továbbra is azt javasolom: térjünk vissza az ÉRVEK mezejére!



4. A tanulmányaim miatt ne aggódj! Egész eddigi életemet végigtanultam - és folytatom! Efelől nyugodtan alhatsz!


5. Nem a jog szerint ítélkeztem senki felett, haver, hanem a saját ERKÖLCSI ÉRZÉKEM SZERINT. Nem vagyok bíró, kizárólag saját morális ítéletem van a dolgokról ("Az én vezérem bensőmből vezérel").


Szándékosan túlreagálsz itt egy szófordulatot, hogy bebizonyítsd: aki a nácik fölött ítéletet mer mondani, maga is náci. Csakhogy ez NEM IGAZ.


Pontosan tudod, hogy eleve egy irreális, hipotetikus helyzetről volt szó -

amiben az összes szélsőjobbos és szélsőbalos kölcsönösen kiirtja egymást - ami már csak a végtelen gyávaságuk miatt is elképzelhetetlen (csak gyengébbeket mernek bántani). Erre mondtam, ironikusan, hogy az utolsót majd "LEÜTÖM" én - erre te GYILKOSSÁGRÓL vizionálsz! :-))))))


Azon túl, hogy nyilvánvaló, hogy egy totális fikcióról beszéltem, képletesen, a hülye is érti a "LEÜTNI" és a "MEGÖLNI" szavak súlya közti különbséget - csak te nem:


"ha a bíróságok bizonyítékot találnak arra, hogy te ölted meg ezt az utolsót, akkor mind magyarázkodhatsz, hogy az egy náci volt, éppen úgy megbüntethetnek, mintha egy ártatlant öltél volna meg."


WTF????? Te miről beszélsz??? Hol írtam azt, hogy megölnék bárkit is???


Vagy téged tényleg ennyire megfertőztek már, hogy te magad is ÁLDOZATNAK próbálod láttatni őket? - ez egyébként a kedvenc taktikájuk!


Levezeted, hogy többségük milyen jó ember, a légynek se ártana, lelkük mélyén jók - én meg egy gyilkos vagyok, natürlich! :-)))))))))))


Szánalmas ez a szerecsenmosdatásod. Egyelőre még csak FORDÍTVA fordult elő: hogy szélsőjobbos próbáljon engem megölni, az ellenkezője még soha!


(Az más kérdés, hogy felnőttem már azóta, és ha mégegy megpróbálná, onnan ezúttal valóban csak egyikünk távozna élve, azt garantálom!)


Egyéb csúsztatás??? Gondolom van még bőven a tarsolyodban, ahonnan ez jött...



Végezetül pedig azt javasolnám neked, ha kitanultad magad az elkövetők változatos szubkultúrájával és bonyolult lelki világával kapcsolatban, egyszer majd - ha még belefér az életedbe - tanulj valamit AZ ÁLDOZATOK szempontjairól és lélektanáról is!


Tudod, ameddig az én nagyapámat a vasgárdisták megkínozták és kis híján megölték, addig ENGEM SÉRT EGY VASGÁRDISTA SZIMBÓLUM! Nem félek tőle - hanem FELHÁBORÍT, sért és kinyitja a bicskát a zsebemben.


A szándékosan a nyilasokat idéző egyenruhákban és jelképekkel grasszáló szélsőjobbos kedvenceid ugyanígy rengeteg érzékenységet sértenek - olyanokban, akik EMLÉKEZNEK és GYÁSZOLNAK.


Ha végeztél a szélsőjobbosok tanulmányozásával és a velük való mélységes empátiád már tökéletesen kiépült, akkor hozzáláthatsz majd az általuk, vagy istenített elődeik által meghurcoltak és a történelemtudomány, mint olyan, tanulmányozásához is!

2023. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!