Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaphat ma nyíltan kormányellen...

Kaphat ma nyíltan kormányellenes énekes / művész Kossuth-díjat?

Figyelt kérdés
Ez egy ártatlan kérdés, nem akarok politikai vitát, csak érdekel, hogy mennyire itta bele magát ebbe a dologba a politika. Sokan mondják, hogy Nagy Feró pl a politikai hozzáállása miatt kapott Kossuth-díjat, amit nyilván nem is erősíthetünk, de nem is cáfolhatunk addig, amíg nem tudunk olyan emberről aki úgy kapott volna mostanában Kossuth-díjat, hogy nyíltan kormányellenes.

2023. febr. 24. 00:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%

Miért kapna?

Ha ennyi a művészete, hogy nyíltan kormányellenes, azért miért járna Kossuth díj?

Amúgy kérdező mi lenne ha megnéznéd kik kaptak Kossuth díjat az elmúlt 12 évben? Csak hogy ne írj ki ostoba kérdést feleslegesen.

Azok kapnak Kossuth díjat akik megérdemlik. Ez a kormányzat lesz@rja, hogy amúgy kire szavaz, erre csak ti ballibek vagytok rákattanva, mert nektek fontos az illető politikai véleménye ahelyett amit valós teljesítményként nyújt.

[link]

2023. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Látom sikerült felhergelnie magát egy politikailag elfogult szerencsétlennek :D (igaz nem trollkodási céllal tettem fel, de úgy érzem megérte mégis)


és sikerül úgy "ballibezni" hogy fingod sincs róla, hogy mi a véleményem bizonyos dolgokról :D


Csak közben a kérdést nem sikerült értelmezni. Tehát a gyengék (pl te) kedvéért felteszem megint a kérdést, mert nem megy másképp.


Van-e, pl az általad belinkelt wikipédiás linkben felsorolt (googlezni mindenki tud amúgy..) embereken belül olyan, aki NYÍLTAN kormányellenes.


Így fog menni esetleg? capiche?

2023. febr. 24. 01:26
 3/22 A kérdező kommentje:
Mellesleg attól még, hogy valaki kormányellenes, nem azt jelenti, hogy akkor "annyi a művészete" ebből is látszik, hogy habzó szájjal válaszolsz. Feldöhödsz olyan dolgon, amin nem is kellene és azonnal feltételezel, ahogy feltételezted azt is, hogy "ballib" vagyok, amikor fingod sincs a politikai hovatartozásomról sem (de látszólag másról sem :D) Eskü el kellene kezdenem trollkodni, élvezném.
2023. febr. 24. 01:28
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudok a kérdésre én sem válaszolni érdemben, de az első válaszolótól megkérdezném, hogy nagyjából hány centire van benne a nyelve Orbán seggében, hogy egy ilyen ártatlan kérdésre (ami még akár elhangozhatott volna egy fideszestől is) képes ilyen vörös fejjel válaszolni? :D


Habzó szájjal, lol. Kérdező is kb úgy képzelte el, ahogy én :D Biztos verte a billentyűzetet is dühében, falon meg Orbán potré lóg :D

2023. febr. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alexa1800 válasza:
75%

Amikor azt hinné az ember, hogy van esetleg nem elfogult, higgadt fejű fideszes, akkor felmegy gyakorikérdésekre, megnyit egy random kérdést, és azonnal talál egy, az első válaszhoz hasonló őrjöngést. :D


Ettől már hol van lejjebb? Egy másik kérdés esetén meg azt láttam, hogy valaki megkérdezte, hogy hogyhogy megmentették Kaletát a felelősségrevonás alól? (szintén egy tök normális, jogos kérdés) ott meg azt találtam, hogy egy szintén elvakult fideszes elkezdte mondani, hogy jaj, hát kaleta nem is volt bűnös, ártatlan.. szerencsére rohadtul beoltották, nekem már hozzá sem kellett szólnom :D Komolyan sírok a röhögéstől néha.

2023. febr. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Azt a kérdést pont én is láttam :D Nem csak azt mondta, hogy ártatlan.. még ő az áldozat!!! :D
2023. febr. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Fsms ***** válasza:
20%
Nem. Mer liberális, soros ügynök, bántotta a gazdit, etc.
2023. febr. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Van egy kör, akiknek esélyük sincs, hasonló kaliberű vagy kevésbé fontos kormányközeli művészek meg már rég megkapták. Alföldi vagy Schilling a büdös életben nem lesz Fidesz kormány regnálása alatt Kossuth-díjas, Dörner és Szarvas Jóska meg már rég megkapta a harminc ezüstpénzt. Általában amúgy erre bőven érdemes művészek kapják, minden évben 1-2 arc van, akinél a pártállás annyit segít, hogy mondjuk 4-5 évvel előbb kapja, mint a karrierje indokolná, de ennyi. A nagydíjak például majdnem mindig jó helyre mentek, Törőcsik vagy Sára Sándor a magyar kultúra legnagyobbjao között vannak, de mondjuk Jókai Anna nyilván azért kapta, mert deréktól felfele benne volt Orbánék seggében évezredek óta, minimum 20 jelentősebb és jobb magyar írót tudnék mondani. Esterházy, Krasznahorkai és Nádas, a 21. század minden kétséget kizáróan legnagyobb magyar írói nem kaptak semmi említésre méltó díjat 2010 óta, ezt úgy, hogy Krasznahorkai például egy Man Bookert is összeszedett, ami nem sokkal kisebb elismerés, mint egy Nobel.


Elég pitiáner dolog ilyenek miatt mellőzni művészeket, a Párhuzamos történetek, a Harmonia Cælestis vagy a Sátántangó jottányit nem lesz rosszabb attól, hogy nem kormánypárti emberek írták.

2023. febr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

"Azok kapnak Kossuth díjat akik megérdemlik."


Nagy Feró mivel is érdemelte meg? Ok, szórakoztató zenéket csinált a 80-as években, de napjainkban gyakorlatilag csak egy celeb a sok közül.

2023. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ennél a díjnál mindig számított a politikai hovatartozás. A szocializmus alatt is, Gyurcsány Ferenc alatt is és most is.
2023. febr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!