Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt Magyarországon az...

Mi történt Magyarországon az árakkal?

Figyelt kérdés

Bő fél éve a legolcsóbb ásványviz 69 Ft volt, most ugyanaz 109 Ft.

Egy-ket hónapja a whiskas 1800 Ft volt, most 2900 Ft...

Az álom is bő fél éve 899 Ft volt most 1599 Ft...

A disznó tarja 2400 Ft miközben kB annyi volt mint a hatósági áras comb...

1 kg csirkecomb 1200 Ft bő fél éve még 6-800 Ft volt...



2023. febr. 24. 11:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Jött a háború, azzal együtt az energiaválság, ami megdobta az inflációt. Ezt Orbánka még jól megfejelte az eszetlen választási pénzosztással meg a kommunista árstopokkal és kész a recept az Európabajnok inflációra...
2023. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Ez a kormánygazdaságpolitikájának eredménye. Erre szavaztak az emberek, idiótákra.


#5

"Szóval az, hogy az infláció majd 10 évig rekord alacsony volt ahhoz semmi köze a kormánynak"

Nem sok. Egyrészt konjunktúra volt, ami nem a kormány miatt volt, ahogy jöttek az EU-s pénzek, ami szintén nem a kormánynak köszönhető.

Ez a kettő együtt eredményezte az "alacsony" inflációt.


Egyébként rosszul számoljuk az inflációt, valójában ebből is többet érzett az átlag ember, így inkább erre se mutogatnék a kormány helyében, mint "rekord alacsony".


Ezzel szemben arról már a kormány tehet, hogy mostmár nem kapunk EU-s pénzeket és hogy idióta döntésekkel még rontanak is az infláció helyzetén.

A fidesz azt állította, hogy az elmúlt 100 év legjobb 10 évét hozták össze, akkor nem lennének ilyen szar gazdasági mutatóink.


#7

"Pont ez a lényeg, hogy aki szerint a kormányzati gazdaságpolitika vezetett az extrém áremelkedésekhez azok nem akarnak tudomást venni a valóságról"

Ez pont nem a valóság.

A valóság az, hogy vannak külső és belső tényezők.

A konjunktúra és EU-s pénzek alapból igazak voltak, ezek külső tényezők.

Viszont mondjuk az árstop, ami bizonyítottan ront a helyzeten már belső tényező.


Csak az igazán fogyatékosok gondolják azt, hogy vagy az egyik, vagy a másik tényező érvényesülhet csak.


"A gazdaság nem így működik."

De, egyébként pont így működik.

Más országokban is látható volt, hogy amikor kormányválság alakult ki, pl. Spanyolország vagy Bulgária, akkor a gazdaságok elkezdtek fellendülni.

Ennek egyszerűen az volt az oka, hogy a politikusok a hozzá nem értésükkel nem kezdtek el beleszólni a gazdaság működésébe és kiszámítható volt a piac a piaci szereplőknek.


Ezzel jár egy konjunktúra. Konjunktúrában a leginkompetensebb párt is legalább egy okés vezetést össze tud hozni. Nekünk pedig még erre rá is jöttek az EU-s pénzek.

Viszont amikor válság van, akkor kiderül, hogy mennyire is értenek a munkájukhoz, mert akkor már számít, hogy milyen döntsét hoznak.

A gazdaság bizony így működik.

2023. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

#12: Pontosan. Bárkinek, akinek kettőnél több agysejtje van eddig is világos volt, hogy a kormány dilettáns gazdaságpolitikát folytat. Csak a konjunktúrában ez nem mutatkozott meg. Most meg igen.


De már számtalanszor bizonyították a retardáltságukat. A senki által nem támogatott vasárnapi boltzár egy évig történő erőltetése. A CSOK, aminek a kártételei most kezdenek igazán megmutatkozni. A teljesen elhibázott járványkezelés, a kommunista árstopok, stb.

2023. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%

#5 nem volt rekord alacsony az infláció, semmikor nem volt az alacsony, csak a mostani száguldó inflációnál alacsonyabb.


Az árak nem szoktak csökkenni Magyarországon, nőnek.

2023. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

#14 Ez butaság volt.

Itt pontosan láthatod hogyan alakultak az árak az elmúlt hatvan évben.

[link]

1990-1998 között - a rebdszerváltást követően bőven sokkal magasabb volt az éves infláció, mint most az amit az élelmiszereknél tapasztaltunk, 25-35% közötti.

Ezután kezdett csökkenni az infláció és először 10% alá került, majd 5% alá. Ez már alacsony infláció - a magyar viszonyok között. Nekünk ez számít és nem az, hogy máshol mi van.

Egészen 2021-ig sikerült is 3% vagy az alatt tartani, 2021-ben volt újra 5% felett kicsivel és tavaly lett magas újra, 14,5%.

2014-ben, 2015-ben pedig pontosan árcsökkenés volt a rezsicsökkentésnek és több más állami szolgáltatás árának eltörlésének is köszönhetően. Azért azt mondani, hogy a közel nulla infláció az nem alacsony, az nevetséges.

2023. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

#15 nem volt soha a közel nulla infláció, árcsökkenés sem volt.


Amit pedig a KSH állít az inflációról az nem igaz, ahogy más kormány megrendelésre készített kamu statisztikájuk sem.

Például az élelmiszerek ára alsó hangon emelkedett 40%-ot (ha keveset drágulók drágultak ennyit), de sok élelmiszer 100-200%-ot is.

2023. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

#16

Oda tettem az orrod elé a linket. Mi az hogy nem volt soha közel nulla infláció?

Ott van egyértelműen, hogy a fogyasztóiár-index 2014-ben és 2015-ben 100% alatt volt (99,8 és 99,9%) ami azt jelenti hogy az előző évihez képest nem növekedés volt hanem elhanyagolható csökkenés. EZ a közel nulla infláció.

"Amit pedig a KSH állít az inflációról az nem igaz, ahogy más kormány megrendelésre készített kamu statisztikájuk sem."

Szóval neked az EU statisztikája nem felel meg, aha. Hát akkor mi felel meg? Hogy megírja a telex meg a 444? Ennyi a színvonalad.

2023. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 nincs eu statisztika sajnos, hanem hamis ksh statisztika van, kormány rendelésre. Telex, 444 is megírta a hamis ksh statisztikát, mert csak hírvivők.

Nekem a tapasztalat felel meg, a valós infláció átlag 2-3x a ksh hamis statisztikáihoz képest, egyszerűen csak a termékek árát nézve, bizonyos időtávlatban.

2023. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Jó, ez nevetséges. A KSH-nak KÖTELEZŐEN az eustat által használt metódust kell használni, hogy összehasonlítható legyen az infláció az EU-n belül. Ez tény. Szóval ha ez hamis, akkor a holland és német statisztika is hamis.


#17 és #18 is

Amiről lehet beszélni a kérdés kapcsán, hogy ez az infláció egyáltalán nem arra szolgál hogy az átlag ember kiadásainak a növekedését kövesse. Szegényebb és gazdagabb ország lakóinak a kiadásai máshogy oszlanak meg, így ami kijön Németországban és tegyük fel lefedi a valóságot, az a módszertan sosem működne Mo.-on. Akkor lesz "jó", ha arányaiban ugyanannyit keresnek az emberek. Szóval, ha valaki a mostani fizetése háromszorosát keresi holnaptól, akkor igen, már beszélhetünk a magyar inflációs adatról.

2023. febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#18 Ez nagyon szánalmas. Értem, látom hogy mennyire erőlködsz valamit kihozni a kormány ellen, de ez nevetséges, annyira ostobán csinálod.

A KSH kötelező módon - EU-s kötelezettség - az Eustat módszereivel mér. Másképpen nem lehetne az eu országait összemérni. A KSH oldalán azokat a statisztikákat találod amiket maga az Eustat is kér és felhasznál.

Pont annyira ostobaság ezeket hazugnak nevezni, mintha azt állítanád, hogy hazudik a szorzótábla, a 2x2 nem is 4, csak mert egy új tankönyvben van benne ami neked nem tetszik, merazorbán...

2023. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!