Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is érzett hasonlót mikor...

Árokpart kérdése:

Más is érzett hasonlót mikor Magyarországról elment Olaszországba kirándulni ezen belül Milánóba és mintha kb. 20-22 évet fiatalodott volna?

Figyelt kérdés
A hétvégén voltunk kint egy egynapos útra Wizzair-rel Milánóba. Hihetetlen, hogy ők mennyire valósan élik az életüket nem úgy virtuálisan a neten mint sajnos nálunk egyre jobban itthon Magyarországon. A vendéglátóhelyek szinte tömve vannak, ha nem is fogyasztanak sokat, de mindenhonnan az olasz slágerek hangzottak,kegyetlenül jó volt a péntek esti hangulat. Kb. olyan érzéem volt mint mikor itthon a 2000-es évek elején fősulis voltam. Ez az életstílus a mai globalizált világban szinte csak a déli népeknél maradt meg? Mi betagozódhattunk ebben a tekintetben az északi civilizáció németalföldi, svájci, osztrák, közép-európai csendesebb elmélyülősebb vonulatához? Mi a véleményetek erről,
2023. febr. 28. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem, sőt Milánót éreztem a leginkább "magyar" hangulatú olasz városnak Trieszt mellett, nem sokban különbözött a jóval északabbi Münchentől sem.


Az a tipikus olasz hangulat szerintem Rómától délre kezdődik, Észak-Olaszország, főleg Milánó még nem sokban tér el Közép-Európától.

2023. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem, én is voltam többször Olaszországban, és egyáltalán nem éreztem, hogy visszafiatalodtam volna. A budapesti vendéglátóhelyek is tömve vannak.
2023. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Voltam Milánóban és más olasz városokban is. De pont Milánó egy kicsit csalódás volt. Talán túl sokat vártam. Nem volt rossz egyébként, csak nem nyűgözött le.

Jó hangulatú, teli teraszok, vendéglátóhelyek itt is vannak, meg más országokban is, nem olasz sajátosság.

Egyébként a sok ember, akit láttál, lehet, hogy pont ugyanúgy turista volt, mint te :D

Meg nem is értem, hogy ebből, hogyan derül ki, hogy nem virtuálisan élnek.

2023. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tök jó, hogy ilyen jó élmény volt neked és jól érezted magad. De ezt pozitív töltekezésre használd. Kirándulj, utazz máskor is, hogy kikapcsolódj. Gondolj rá vissza szívesen. De ne arra használd, hogy leszólsz mást, más országokat.
2023. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Menj le Pécsre, ott is tömve vannak a különféle szórakozóhelyek, vendéglátóhelyek, kocsmák, sörözők, éttermek stb. még hétköznapokon is.
2023. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milánó egy európai szintű gazdasági központ. A legkevésbé "olaszos" város. A sztereotíp Olaszország Rómától délre kezdődik.


Nápoly teljesen fiatalos, de mit sem ér ha sajnos a nyomor ott sokkal nagyobb. Bari viszont teljesen élhető, fiatalos dél-olasz egyetemi , ipari és kikötő város. Még a buta külföldiekben kialakult sztereotípiáknak is megfelel.

2023. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!