Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg munkaerőhiány van...

Tényleg munkaerőhiány van Magyatországon?

Figyelt kérdés
Csak mert tavaly nyáron diplomáztam, azóta több, mint 100 helyre jelentkeztem, de sehova sem vesznek fel.

2023. febr. 28. 13:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
A Fidesz által támogatott alja gyári munkára jelentkezz, oda van hely bőven.
2023. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsész diplomád van? Olyan van nekem is 20 éve, ne csodálkozz, ha azzal nem találsz semmit!😊
2023. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
2es, ez nem igaz, a telefonos ügyfélszolgálatok tele vannak bölcsész diplomásokkal és pont ugyanannyit keresnek vele, mint egy sima érettségivel rendelkező.
2023. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyen szakmában akarsz elhelyezkedni és milyen elvárásaid vannak. Én egyetem előtt huszonévesen, végzettség nélkül elmentem egy évet dolgozni, a második állásajánlatra behívtak és fel is vettek. Nyilván nem valami hiper-szuper állást kerestem, csak valami ideiglenese tmaiből lesz egy kis pénzem. Nővérem élelmiszermérnökit végzett, félmilliós nettója mellett folyamatosan állást keres, hátha van ami jobban fizet. És ha talál, akkor vált (most már nem is a szakmájában dolgozik)

Vannak olyan szakmák amikben hiány van, de olyanok is vannak, amivel tele a polc. Első mukahelyre ne legyen fontos a jó fizetés, elsőre az legyen az elsődleges szempontod hogy találj munkát. Aztán ha van, akkor mellette lehet keresni jobban fizetőt, ráadásul így már munkatapasztalatod is lesz közben. A tapasztalat nélküli friss diplomásokat csillagokat igénylő elvárásokkal nyilván nem fogják sok helyre felvenni.

2023. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

#3

Jó, hát akkor ennyi erővel lehet a Mekdonelcben krumplit is sütni bölcsész diplomával (sőt bármilyen diplomával), pont annyit fogsz keresni, mint a melletted álló Sanyika, akinek még érettségije sincs.

2023. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Igen, aki dolgozni akar, annak van munka. Nyilván, aki felesleges diplomából szeretne láblógós irodai munkából jól élni, annek kevésbé.
2023. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos anno én ott rontottam el, hogy nem dolgoztam egyetem alatt. Akik már akkor is dolgoztak gyakornokként 1-2 évet, hiába csúsztak mondjuk emiatt kicsit a diplomával, de rögtön jó állásaik lettek. Egész egyszerűen, mert már rögtön volt 1-2 év munkatapasztalatuk.

Ha nincs releváns tapasztalatod, akkor tényleg "alulról" kell kezdeni. Elsőre valószínűleg olyan munkakörben, amihez talán még középfokú végzetség se lenne szükséges. Aztán 1 év után már sokkal jobb eséllyel találsz jobb munkát, ami nagyobb tapasztalatot és/vagy végzetséget igényel.

2023. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

5-ös, nem igazán. Mindenki lenézi a telefonos ügyfélszolgálatot, én innen küzdött fel magam FX-ig, OTC szintre.

Aki multiban gondolkodik, annak rohadt jó, biztos alap. A meló minősége más kérdés, mert idegzet kell hozzá, hogy kibird, hogy üvöltöznek veled, de 2-3 év után, ha szerencséd van, mint nekem volt, mehetsz feljebb. Itt a papir a lényeg, hogy szrt sem ér ma már, hanem a gyakorlat, a tudás számit.

2023. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Hacsak nem fogsz ki olyan "junior xy" munkát, amire kimondottan friss diplomást keresnek, akkor tapasztalat nélküli pályakezdőként ne is várd, hogy "diplomás állásra" fel fognak venni. Az ilyeneket meg lehet, meg is kell pályázni, de csak az esélytelenek nyugalmával.

Érdemes lejjebb adnod az igényeidet az első állásnál.

2023. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy előttem mondták is, szakmafüggő is. Vonatkerékpumpálót sohasem vettek fel sehova és ezután sem fognak.
2023. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!