Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kötelező a szavazás...

Miért nem kötelező a szavazás a parlamenti és önkormányzati választások során?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer ekkora szabadság van, akkor 4 évente 2-szer igazán lehetne ez kötelező vagy mégse?
2010. okt. 5. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Csak akkor kell egy tartózkodik opció is, amivel kb ugyanott vagy, csak több meló feldolgozni az eredményt.
2010. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tartózkodó opció nélkül nem megy? Úgy mint Törökországban?
2010. okt. 5. 21:02
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Te tudsz sok záptojásból ehetőt kiválasztani?

Ha valakinek egyik se felel meg, hadd tartózkodjon.

2010. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Struccpolitika. Még 2 rossz közül is lehet választani, hogy melyik a kevésbé rossz...
2010. okt. 5. 21:08
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egy tartózkodás rublika kellene, hanem egy "Egy párt sem érdemli megy, hogy rá szavazzak" kategória. Ezzel fejezhetnék ki ezek az emberek a véleményüket. Én nem tartom hülyeségnek, hogy mindenki szavazzon. Ha már van választójogunk éljünk is vele.
2010. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nem struccpolitika, csak elég a hazudozásból... Én mondjuk voltam szavazni, mert még akadt olyan, akire én talán érdemesnek találtam leadni az x-et, de ha ilyen nem lenne, én se szavaznék, mert olyanra nem szavazok, akiben egy kicsit se bízok meg. Ez olyan lenne, mint ha odaadnám a tolvajnak a lakáskulcsot. Ennek ellenére mindig van egy hülye tömeg, akik mégis megszavazzák a tolvajt, és az én egy szavazatom semmit nem ér ellenük.
2010. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A Kádár-rendszerben kötelező volt.Igaz,csak a Népfrontra lehetett szavazni.

Aki nem megy el,az nem talál egyetlen pártot sem jónak.

Talán többen mennének el szavazni,ha a listán nem csak a pártokra,hanem ellenük is lehetne szavazni.

2010. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
egyikre se szavaztam volna, inkább csukjanak le, de én ehhez a szarhoz nem adom a nevem.
2010. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert a politikai szabadságjogok közé tartozik az is, hogy jogod van nem szavazni.
2010. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Meg mit csinálnál azzal, aki nem szavazott? Börtönbe vele, mert nem élt állampolgári jogával? Nem állampolgári kötelesség, csupán jog, hogy eldönthetjük, melyik pár emberei alkossanak kormányt. Nem kötelező.
2010. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!