Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárokról miért gondolják...

A tanárokról miért gondolják itthon, hogy ők az értelmiség része?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jobber, támogatom a tanártüntetéseket, megelőzve a károgókat.

De mindig meglepődöm azon, amikor magyar értelmiségként hivatkoznak a tanárokra, akiken jellemzően középsikolai, általános iskolai pedagógusokat értünk, nem pedig egyetemi oktatókat, akik inkább lennének nevezhetőek annak (ők nem is tüntetnek egyébként, hiszen jellemzően meg vannak fizetve).

Azok a tanárok, akik éhbér alatt vannak tartva nem azért tartanak ott, ahol, mert a tudásukra szükség van, hanem éppen azért, mert nincsen, a piaci értékük nulla. Nincs szakmájuk, valódi hozzáértésük semmihez, ahogy Woody Allen mondta: aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja.



2023. márc. 1. 11:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
2023. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát te mekkora gyökér vagy, baszki... Annyi hülyeséget írtál össze, hogy elkezdeni sincs kedvem rá egyesével válaszolgatni. Épp csak felnéztem a gyk-ra, de meg is győztél, hogy jobb lesz nekem máshol.
2023. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagy te jobber, csak a Lendvay utcából fizetnek neked ezekért a kérdésekért!

Egyetértek kettessel, te a mai nap főhülyéje vagy!

2023. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Ahol Woody Allen hivatkozási alap, ott nem nagyon van miről beszélgetni...


Az értelmiségi rétegnek több értelmezése is van, ebből az egyik az, hogy az a réteg, ami diplomával rendelkezik. Innentől jogosan mondhatók a tanárok értelmiségieknek.


A tanárok arról meg pláne nem tehetnek, hogy a diplomájuk piaci értéke 0 (bár ez sem teljesen igaz, de mindegy); ha valaki választ egy szakmát, annak nem mindig elsődleges célja, hogy miliárdos legyen, de azért egy anyagilag biztonságos életet szeretne élni. Persze lehet jönni azzal, hogy a tanárok bére mindig is relatíve kevés volt, viszont mindig meg lehetett belőle kényelmesen élni, ami a mostani (kezdő)fizetésekről egyáltalán nem mondható el.

2023. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami troll kérdés?

A tanárok egyetemet végzett emberek, a tanítók pedig főiskolát (régebben legalábbis így volt, lehet, hogy mára ez is egyetem már).

A tanároknak igenis értelmiséginek kell lenni. Aki nem az, az nem jó tanár.

Nem értem, szerinted mi lenne a gyerekekkel, ha nem lennének tanárok? Amennyire lenézed őket, érdekelne, hogy szerinted mégis hogyan kellene az iskolarendszernek működnie.

2023. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%

Klasszikus értelemben értelmiségi az, aki szellemi munkát végez felsőfokú végzettséggel. Tehát ilyen téren a tanár maximálisan az.

Amúgy lehet vitatkozni azon, hogy mit értünk értelmiségi szó alatt. Pl. ha adatokat pötyögök be a gépbe egyetemi végzettséggel, akkor én most értelmiségi vagyok vagy sem?

2023. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Azon tényleg lehet vitatkozni, hogy aki adatokat pötyög be, az értelmiségi-e, de a tanároknak minden értelemben értelmiséginek kellene lenniük.
2023. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"mert a tudásukra szükség van, hanem éppen azért, mert nincsen, a piaci értékük nulla"


Rengeteg olyan társadalmilag kritikus szakma van, aminek nincsen jelentős piaci értéke. Ilyen például az orvos, az ápoló, a tűzoltó, a rendőr, a mentős, a beteggondozó, a szociális munkás, és a pedagógus is. De ezek nélkül a magas piaci értékkel bíró, de társadalmi hasznosság szempontjából jelentéktelen, vagy legalábbis kevésbé hasznos munkák nem létezhetnének: ha nincs általános iskolai matektanár, akkor nem lesz informatikus sem, ha nincs középiskolai magyartanár, nem lesz ügyvéd sem, ha nincs mentős, akkor a mérnök a munkahelyi balesete során helyben meghal, ha nincs rendőr, akkor az újgazdag marketingest leszúrják és kirabolják az utcán.


És hát bizony a munkaerőpiac törvényei előbb-utóbb érvényesülni fognak: ha nem fizeted meg a tanáraidat, akkor a következő generáció nem fog elmenni tanárnak, így az azt követő generációnak nem lesz matektanárja, és akkor nem lesz mérnök, nem lesz közgazdász, nem lesz meg az a munkaerő, ami szükséges egy jól pörgő gazdasághoz.

2023. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

5: én is egyetemet végeztem, két diplomám is van. Akkor értelmiségi vagyok? Iskola teszi az értelmiségit?

Mellesleg eléggé szégyelleném magam, hogy egyetem mellett annyit ér a tudásom, hogy egy középiskolában tanítsak kémiát.

2023. márc. 1. 11:31
 10/32 A kérdező kommentje:

"És hát bizony a munkaerőpiac törvényei előbb-utóbb érvényesülni fognak: ha nem fizeted meg a tanáraidat, akkor a következő generáció nem fog elmenni tanárnak, így az azt követő generációnak nem lesz matektanárja, és akkor nem lesz mérnök, nem lesz közgazdász, nem lesz meg az a munkaerő, ami szükséges egy jól pörgő gazdasághoz."


Drága barátom, a közgazdászt és mérnököt szerinted az általános- középiskolában képzik?

2023. márc. 1. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!