Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanulók érdekeit szolgálja,...

A tanulók érdekeit szolgálja, hogy júli 15-ig kitolhatják a tanítást és 48 órát dolgozhatnak a tanárok?

Figyelt kérdés
Ismerős, családtag tanárok eddig is gyakorlatilag napi 10 + órát dolgoztak.
2023. márc. 10. 09:07
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"ez ellentmondás. Ha kevesebbet dolgozna otthon a matektanár, akkor jobban megtanítaná az anyagot? Ugye most csak humorizálsz


Hidd el, hogy már a legtürelmesebbek is a felmondást tervezgetik, és ezt csak erősítik, hogy már a gyerekek meg szülők is lúzerként kezelik (lekezelik) a tanárokat.

Mindez a kormány szívatásai, lejáratókampányának eredménye.

2023. márc. 10. 11:40
 22/29 A kérdező kommentje:

"ez ellentmondás. Ha kevesebbet dolgozna otthon a matektanár, akkor jobban megtanítaná az anyagot? Ugye most csak humorizálsz"

Az ismerőseim nem vállalnak plusz munkát, mert nincs idejük.

Lehet, hogy van, aki félállásban csinálja, vagy otthagyja az államit...

2023. márc. 10. 11:41
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ha más tanárt helyettesítettek, azért nem kaptak plusz pénzt és nem írhatták be magukat, mert bizonyos bent töltött óraszám felett nem tudnak elszámolni, maguk ellen kellett hamisítani a jelenléti ívet."


Munkaidő van 8-tól. Mi sem írjuk be, ha kollégát kell helyettesíteni és senki nem kap érte semmi. A munka legyen elvégezve. Tanár esetében ez azt jelenti, hogy legalább a felügyeletet meg kell oldani, mert az a minimális szolgáltatás. Megjegyzem, amikor még 20 éve diák voltam, akkor nem ritkán szakos tanár jött be és vettük a tananyagot. De tudom, ma már nincs ennyi tanár.


"Meg tesóm is tanár és ő is mondja, hogy csak hétvégén van ideje bármire, mert a hétköznapok elmennek a munkával."

Üdvözlöm akkor a való világban. :)) Én is tanítottam, most más munkám van, szóval van összehasonlítási alapom. Máshol is dolozni kell.

2023. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

"Munkaidő van 8-tól."

Ez nem így működik.

A tanároknak van egy "számított/becsült" otthoni, meg van konkrétan óra megtartásával, ügyeléssel töltött ideje.

Ha helyettesíteni kell, az elkönyvelhetetlen plusz munka (ingyenmunka).

.

"Én is tanítottam, most más munkám van,"

És most miért nem tanítasz, ha máshol is szar?

Szinte mindenhol tanárhiány van, bárhova mehetnél.

2023. márc. 10. 12:05
 25/29 anonim ***** válasza:
13%
A pedagógusoknak meg....tanulni kellett volna -.-
2023. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Ha helyettesíteni kell, az elkönyvelhetetlen plusz munka (ingyenmunka)."


Nem az. Nem kell megtartani az órát, nem kell tanítania. Leül a seggére és felügyeli a gyermekeket

2023. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

"Leül a seggére és felügyeli a gyermekeket"

Azt te csak hiszed.

Ha csak a gyerekek 10%-át a szülei nem neveli (és nem neveli), akkor a helyettesítés nagy része is idegtépő fegyelmezés, idomítás.

2023. márc. 10. 13:25
 28/29 anonim ***** válasza:

A tanév (szorgalmi időszaka) 180 napból áll.

A nyári oktatás olyan hatékony lesz bent, az iskolában, mintha online lenne. Talán tanulnak valamit, szemben azokkal a napokkal, amikor a tanárok sztrájkoltak.

2023. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28

sztrájk idején ugyanúgy megvolt a tanítás, mintha nem lett volna sztrájk.

2023. márc. 10. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!