Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még olyan jobboldali, aki...

Van még olyan jobboldali, aki nem hisz a háttérhatalomban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
9%

Milyen sok nevetséges komment lett itt. Reagálok is egy párra.


#14

"Azok az embertársaink, akik mindenkinél több gazdasági erőforrással rendelkeznek, ezt egész biztosan használják politikai haszonszerzésre, befolyásolásra."

Miért lenne egész biztos? Keresetem alapján pl. én is felső 10%-ba tartozom, de még senkit nem próbáltam lefizetni, miközben a logikád pont az, hogy már mindenkit le kellett volna fizetnem.


"Ez nem más mint az emberi természet."

Ez egy érvelési hiba.

Beállítasz valamit axiómának, ami nem az, így nem érzed azt, hogy bizonyítani kellene.

A helyzet az, hogy az embernek nincs "emberi" természete. Ha az embert magára hagyod, akkor állati viselkedést fog követni, viszont ennek nem része az, amit a háttérhatalom viselkedéseként leírtál. Az állítok nem számítóak, nem az árnyékból irányítják társaikat.


Az ember pedig pont az oktatás miatt levetkőzi ezeket a viselkedési formákat. Pl. általánosban vagy legkésőbb gimnáziumra a diákok megtanulják, hogy mikor lehet a mosdóba menni.


És ennek megfelelően nem, nincs ilyen emberi természet, amiről beszélsz, az ember viselkedése felnőtt korában pedig nem valami tőle független dolog természetéből adódik, hanem neveltetéséből.

Ha úgy nevelik, hogy ne fizessen le senkit, meg se próbálja, akkor nem fogja.


#19

"Én azt gondolom hogy ott is több csoport lehet, ahogy megoszlik különböző szupergazdagok, különböző világképe."

De ezzel megszűnik a háttérhatalom ténye. Azt állítod, hogy az országok a háttérhatalmat követik, viszont ha több van, akkor ezek az országok sem tudnak egy entitást követni, mert nyilván ezek a csoportok is harcolnak az országokért.

Ennek megfelelően pedig az ország figyelheti a saját érdekeit, a csoportok meg kedvezhetnek az országoknak, hogy kiket kövessenek, így pedig egy kölcsönös együttműködésről van szó, aminek semmi köze, amit először elmondtál a háttérhatalomról, mint szervezetről.


#25

"Ebben továbbra sincsen ellentmondás"

Egyébként de. Ha nem tudsz erről semmit, akkor nem állíthatsz róla semmit.

Ha állítasz róla valamit, akkor azzal azt is állítod, hogy tudsz valamit róla, ami az eredeti kijelentéssel szembemegy.


"Leírtam azt is hogy az emberi természetre alapozva gondolom ezt."

Amit hibásan állítottál, igen, ezért hibás minden, amit mondtál.


"Ahogy működsz Te is épp."

Ahogy mondtam, én anyagilag le tudnék embereket fizetni, mégsem teszem. SZóval cáfoltam, amit állítasz.


"Megpróbálsz meggyőzni hogy neked van igazad, és a Te világképed helyes ,az enyém helytelen..."

A kettő közt különbség van, és ennek összemosása a részedről megint csak érvelési hiba.

Egyrészt, az egyik legális. Akivel itt vitázol az valószínűleg sosem fog fegyvert rántani, hogy meggyőzzön téged erről, miközben a háttérhatalom esetén, amit felvetettél az sok szempontból illegális is.

Másrészt, ebben az esetben mindenki neked akar jót, mert szeretnék, ha nem lennél ostobább, mint egy döglött tehén, miközben a háttérhatalom esetén azt állítod, hogy saját maguknak akarnak jót.


"Ha megvolna a minden erőforrásod hogy ezt sokkal több emberrel tedd"

Ez jelen esetben igaz. Én lennék a legboldogabb, ha nem lennének ostoba emberek.

Igen, ha lenne erőforrásom kib*szott jó oktatás lenne.


"Továbbra is az emberi természet egyik alapvető részével vitázol"

Azért mert ismételgeted, még nem lesz igazad.

Az "önzés" max állati természetre vezethető le, de ez meg intelligenciával, oktatással felülírható.

Vagyis ha nagyon okos CEO-król beszélünk és csak akkor működik a háttérhatalom, akkor nem beszélhetünk ilyen természetről.

Ha meg idióták, akkor már csődbe vittek volna mindent.


#28

"Amit sokan konteo-nak neveznek, az ma már nyílt titok. Mindez még 3-4 éve is megismerhető"

Ez 600 évvel ezelőtt is ismerhető volt, mivel ugyanazon a téveszmén alapszik az összes elmélet.

Ami most háttérhatalom, az több száz, több ezer éve is létezett pl. titkos lovagrendekként, szabadkőművesekként stb, de ettől még nem lesz egyik se igaz.


"viszonylag kis számú ember tulajdonolja vagy vezeti a világ gazdaságát és a világ pénzügyi rendszerét meghatározó vállalatait és intézményeit, amelyek birtokolják vagy uralják"

Érvelési hiba, ebből nem következik a háttérhatalom ténye.

Ez több ezer éve is így volt. Mindig az uralkodók és nemesi családoknál volt a vagyon nagy része és sosem a társadalom többségénél.


Mindent amit itt alpontonként leírtál, az ugyanúgy igaz volt ezer éve is.


"az átlagember számára biztosított információk és azoknak az információknak az ellenőrzése is az uralmuk alatt van"

Amúgy ha ezt elfogadjuk, akkor még magadnak is ellentmondasz.

Minden állításod az alapján hoztad amely információkat ismersz, viszont ebből az következik, hogy az információkat, amiket ismersz azokat a háttérhatalom már ellenőrizte, így csak olyat tudsz, ami nem árt nekik vagy nem igaz.

Ha pedig céljuk titokban lenni, akkor nem tudnál semmiről, ami bizonyítaná létezésük.


Ezért is ostobák a konteóhívők, eddig tartott ellentmondani magadnak.


"ezek a gazdasági vezetők sok esetben egymás vállalatait is tulajdonolják, benne vannak egymás vállalatainak vezetésében."

Szintén igaz volt régen, csak akkor a királyi családok egymással házasodgattak.

De ez akkor sem jelentett semmit, mert rokonok egymás közt is harcoltak, vagyis megint csak nincs igazad.


"ÉS: többféle csoportosulásokban vesznek részt"

Megint csak, a címek halmozása ezer éve is létezett.


"TEHÁT: nem egymástól elkülönülten birtokolják, uralják a világgazdaság és a pénzvilág egy-egy nagy szeletét, hanem kapcsolatban állnak egymással, együttműködnek egymással"

Érvelési hiba.

Azért mert egymás vállalataiban vannak, még nem feltétlen működnek együtt egymással, ahogy a történelem során a rokonok is gyilkolták egymást.

Simán lehet, hogy ki akarják túrni a másikat és nagyobb befolyást akarnak, mert nem tetszik nekik az irány, pl. szakmai okokból, ahogy Musk-ot kirúgták a PayPal-tól, mert szarul vezette.


"plusz még úgy is viselkednek, mint akiknek szándéka uralni a világot"

Érvelési hiba.

Nem viselkednek úgy, te képzeled ezt.


"szóval ha valaki azt mondja róluk, hogy: "ők a világ valódi urai" abban mi a fene a "konteo" ?"

Pl. hogy nem ők döntik el, hogy kik legyenek kormányon. Vagyis a kormány már az emberektől függ.


"minden állam működése ki van szolgáltatva a globális gazdasági-, pénzügyi rendszereknek, amit mint fentebb írtam, az ún. háttérhatalom tart a kezében 90%-ban"

A kormánynak van hatalma a saját országán belül, vagyis tök mindegy, hogy milyen tőke és földbirtok van Brazíliában a háttérhatalom kezén, az itt nem fog semmit számítani, ezért a kkv-ok keresztül teljes mértékben tudna működni az ország.

Sőt, minden ország, ezért ökörség ez az állítás.


" Mi Hazánkban megvan a tehetség és a jó szándék hozzá, hogy amit lehet, kihozzanak a helyzetből"

Az egyik legtehetségtelenebb pártról bsezélünk.

Ebből látszik, hoyg te megvagy vezetve.


"másrészt pedig a magyarok érdekei egyre csorbulnak, életlehetőségeik romlanak stb."

Magyarország azért rettentő szar példa, mert a valóság pont az ellenkező.

Magyarországon anyagilag azok vannak jobban, akik multiknál dolgoznak, mivel jobb fizetést kapnak ,és akkor élnek szarabbul, ha helyi cégeknél dolgoznak.

2023. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:

# 30

"Mind a két pont alapja a feltételezés és a világ dolgai ismeretének hiánya."

Én azt gondolom ,hogy nem venni számitásba azt ahogy működik az ember ,maga a tagadása a világ dolgainak!


"Igen, vannak gazdag emberek de ebből azt feltételezni, hogy saját kényük-kedvük szerint irányítják a világ összes országának gazdaságát/politikáját, az már nem igaz."


A Te kinyilatkoztatásod mennyivel validabb mint azé aki ennek az ellenkezőjét állítja?

Mitől van neked inkább igazad?:D


"Ezek a téves következtetések -ahogy a konteók is- mindig feltételezésekből, logikátlan következtetésekből és ferdítésekből állnak.


Aki ezeket felismeri az röhög rajta aki meg nem, az elhiszi és terjeszti."


Én nem foglalkozok a konteókkal, legalábbis amiket említettél engem nem érint.Nem hiszek bennük.

Persze ha szerinted a háttérhatalom abban a formában ahogy én képzelem konteó, akkor ez nem igaz részemről...



Mostanában a hülyék közt divat az a beszólás, hogy "a konteók és a valóság között 1-2 év a különbség" azonban amikor azt kértem ezektől, hogy egyetlenegyet mondjun, csak a terelés/mellébeszélés jött mindig. Vagy a "bátor" kussolás... :D


Mondjuk az hogy oltasd be magad és akkor nem fertőzől ,rohadtúl konteó volt,és azoknak volt igaza akik ennek nem hittek.

Mégis őket hívták hülye konteósóknak.

Pedig itt rengeteg ember joga sérült, akiket pl kirugtak ,oltás hiányában..

Közben kiderült hogy pl a Pfizert nem is tesztelték erre.. [link]

Én is beolttattam magam 3x...

2023. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

#32

Javítva a válaszodat:


"Mondjuk az hogy oltasd be magad és akkor nem fertőzől ,rohadtúl konteó volt"

Ez bizonyítottan nem konteó.

Ha beoltatod magadat, akkor TÉNY, hogy enyhébb tüneteid lesznek. Szerinted mikor terjeszted jobban a vírust, ha nyugodtan állsz és nem csinálsz semmit, vagy ha teleköhögöd a buszt, az irodát vagy a boltot?


Szintén TÉNY, hogy a szervezetedben, akkor kevesebb lesz maga a vírus, mivel nem tud olyan gyorsan osztódni majd, mivel az immunrendszered előbb tud válaszolni. Ha kevesebb a szervezetedben a vírus, akkor megint csak kevésbé tudod terjeszteni.


És utoljára, megintcsak TÉNY, hogy ha kevesebb ideig vagy beteg, akkor kevesebb ideig vagy fertőző.



A cikk, amit linkeltél arról szól, hogy konkrétan ebben az esetben tesztelték-e, hogy emberek kb. egymás szemét nyalogatják. Ezt nem tesztelték, viszont korábbi vírus fertőzések, terjedések tesztelése megtörtént és azokból tudjuk, hogy a fentebb leírt kijelentések, bizony igazak és ezért tényleg kevésbé terjed.

2023. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

#33

Kösz, hogy leírtad neki helyettem, kb ezt akartam írni én is.

Az utolsó megjegyzésed is azt támasztja alá, hogy a konteósok félreértelmezik vagy elferdítik a híreket a saját szájízüknek megfelelően.


Erre tökéletes példa a kemtrél konteósok azon érvelése, hogy "már a svéd kormány is beismerte a permetezést."

Valójában meg csak annyi történt, hogy egy kisvárosban a svéd zöld párt egyik aktivistája elmondta egy cikkben, hogy ő hisz ebben.


Így csűrik-csavarják a dolgokat a konteósok.

Amikor ilyesmivel érvelnek mindig az a vicc jut eszembe ami úgy kezdődik, hogy "Igaz a hír, miszerint berlinben merciket osztogatnak?"...

2023. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%

#32

"Mondjuk az hogy oltasd be magad és akkor nem fertőzől ,rohadtúl konteó volt,és azoknak volt igaza akik ennek nem hittek.

Mégis őket hívták hülye konteósóknak."


Soha, senki nem állította azt, hogy nem fertőzhet aki be van oltva.

Tipikus hazugsággyártás, hogy legyen mibe kapaszkodniuk az oltásretardáltaknak.

Látszik te sem tudod mi a védőoltások lényege és hogyan működnek.


Az oltásokkal kapcsolatos konteók:

Az oltásokban grafén-oxid van.

Az oltásokban mikrochip van.

A cél, hogy kiirtsák velük az emberiséget mert billgécc megaszonta, hogy csak 500millió ember lehet a földön.

Billgécc kezében van a WHO.

A világ összes virológusa/infektológusa/epidemiológusa/gyógyszerkutatója titokban le van fizetve hogy átverje az embereket a kamujárvánnyal.

A vírus nem létezik, mert (és itt jött erre építve ezerféle különböző ok...)

A vírust az 5G hálózaton terjesztik.

Stb...


Na, a konteók ezek...

2023. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
90%
Háttérhatalom nem hit kerdese, kb 200éve letezik, sőt ha valaki jobban beleássa magat, sokaig nem is voltak háttérhatalom, az 1930as évekig nyíltan felvallaltak befolyasukat, mint bankardinasztiak, de akkor meg angliaban volt a székhelyük, ma pedig mar az usa.Kb az usa-i "kiköltözesük" utan vonultak inkognitóba, mert sokan nem szimpatizáltak velük, de ma is szinte név szerint tudni kik ők, csak az "áldásos"tevékenységüket nehéz bizonyítani, mivel közvetetten végeztetik el a piszkos munkat.
2023. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
0%

#36

Akik háttérhatalmat vizionálnak azoknak közük nincs a való, bonyolult világhoz.

Így egyszerűsítenek...

2023. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%
37.Akkor ne hívjuk háttérhatalomnak, hívjuk csak pénzhatalmi elitnek, úgy már nem titokzatos a csengése, bár sajnos ez a lényegen még nem változtat.
2023. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

Van elit, ugye a leggazdagabbak.

De ez nem jelenti automatikusan azt, hogy ezek parancsolnak a világ összes országának vezetőinek.

Sokan mégis így képzelik.

2023. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

39

Ja,ők csak úgy vannak...:D

2023. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!