Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ehhez a cikkhez mit szóltok ?...

Sulek Péter kérdése:

Ehhez a cikkhez mit szóltok ? (4 napos munkahét )

Figyelt kérdés

[link]


Köszönöm a válaszokat, szép napot :)



2023. márc. 10. 12:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek jó lenne bevezetni,és ha igen mikor ? a közel jövőben,vagy később (még nem vagyunk rá érettek) ?
2023. márc. 10. 12:36
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
51%

Nem az érettségről van szó, sokkal inkább az ország teljesítőképességéről.

Amíg rajtunk ül a béka, felesleges a 4 napos (3 napos, 2 napos....) munkahétről álmodozni. Ahhoz először meg kell(ene) teremteni az alapokat.

2023. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Jó lenne ezt mihamarabb bevezetni, bár Mo.-n ez lehetetlen, hisz munka alapú társadalom van.
2023. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Jövő héten nagy napos munkahét lesz.
2023. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a nyáron július 1-től vezetik be a 4 napos munkahetet, közvélemény kutatást tartottak nálunk, amiből kijött, hogy 55%-a támogatta és a 45%-a nem....én nem vagyok Orbán Viktor hívő, de amikor anno a magyar munkaalapú társadalomról magyarázott, akkor bizony igaza volt sajnos...


A magyarnak tényleg semmi nem jó, rettegve remeg változtatni a berögzült megszokott kis életén, pl. nálunk az irodában a 4 napos munkahetet elutasítok legtöbbje azt jelölte be, hogy azért nem akar 4 napos munkahetet, mert már megszokta, hogy heti 5 napot dolgozik és így van berendezve az élete...ezen én nagyon kiakadtam...inkább dolgozik 5. napot csak mert az van megszokva neki...hozzá teszem nálunk nagyon sok 40 év feletti boomer melózik, akik rugalmatlanok már mindenre az életben. A második legtöbb elutasító pedig azért utasították el, mert a heti 3 nap pihenő nap sok, megnéztem a papírt közben, az állományunk 11%-a választotta ezt az indokot.


Tehát visszatérve, Magyarországon maga a társadalom nem áll kész a 4 napos hét bevezetésre, legalább is egyenlőre, a 4 napos hét bevezetése akkor lesz aktuális, amikor a mai 41 év feletti boomerek naggya nyugdíjba megy, és a mai fiatalok lesznek a munkaerő piacon többségében. A mai magyar munkavállalók fele vagy nagy része, az annak örül, ha napi 10-12 óráztatják, heti 6 napot dolgoztatják, minden nap puffoghat a munka miatt valamiért, így érzik jól magukat.


Félreértés ne essék, nem a fizikai dolgozókról beszélek, ami rohadtul más tészta...., hanem csak az irodai dolgozókról beszéltem és gondolok....!

2023. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!