Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A társadalom szerint a tanárok...

A társadalom szerint a tanárok tulajdonképpen lúzerek?

Figyelt kérdés

Próbálok visszaemlékezni, de nagyon rég hallottam, hogy valaki őszintén pozitívan nyilatkozott volna róluk. Parragh is megmondta, hogy szabad nyaruk van és délután 2-kor hazamehetnek, szóval ne elégedetlenkedjenek. De másoktól is ezt hallom legtöbbször, hogy a tanárok semmirekellő ingyenélők és alapból csak azok mennek oda, akik máshol nem állnák meg a helyüket. Egyik munkatársam is mondta, hogy a nővére "csak tanár, neki nem is voltak soha életcéljai".

Én sem szerettem amúgy különösebben a tanáraim, volt pár közülük, akikre felnéztem, de többsége eléggé lesz@rta a dolgokat. Egyik még azt is mondta mikor ideges volt, hogy ha bejönne és semmit sem csinálna, úgyis megkapná a fizuját azt csá. Nem tudom mi lenne a jó rendszer vagy nyugaton hogy csinálják, de tanárokra azért csak szükség lenne és egyelőre egyetlen életrevaló fiatal ismerősöm sincs, aki elment volna tanítani.



2023. márc. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
82%
Értelmes ember nem gondolja a tanárokat lúzereknek. Most lejárató kampány folyik ellenük. Ezért van ez a kép most róluk.
2023. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
84%

"tanárokra azért csak szükség lenne és egyelőre egyetlen életrevaló fiatal ismerősöm sincs, aki elment volna tanítani"

Akkor kezdd el támogatni a tanárokat azzal, hogy tudatosan mindig arra hívod fel mindenki figyelmét, ami miatt igenis tiszteletet érdemelnek, és nem a hibáikat veszed górcső alá.

2023. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
80%
Nem, szerintem nem azok.
2023. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
31%
Én azt vettem észre, hogy sokan nagyon sokan, "féltékenyek" vagy nem is tudom mi a jó szó erre, hogy ők csak 13-14-ig dolgoznak és utána szabad a napjuk. Jó pár embertől hallottam már érvként, hogy igen, alacsonyabb a fizetésük, de nem is dolgoznak annyit, nem 10-12 óráznak és ezzel kompenzálva vannak. Akkor olyat is hallottam, hogy a neves intézmények tanárai baromi jól keresnek, és csak a kezdő tanárok meg a kisebb falvak városok tanárai akik valóban alul vannak fizetve.
2023. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
78%

Ebben az orszàgban minde ki lenèz mindenkit. Az orvosok pökhendiek ès èrzèketlenek, a tanàrok lùzerek, a rendőrök csak trafipaxoznak, a mentősök nem jönnek ki, a futàrok nem tartjàk be a közlekedèsi szabàlyokat, a mèrnök csak rajzolgat a fűtött irodàban, a pènzügyesek csak àtverik a kisembereket, a gyàri melósok büdös pòtolhatò jobbàgyok, a buszsofőrök bunkók, stb. Stb.


Konkrètan nincs olyan szakma amit ne lehetnr pàr közhely ismètelgetèsèvel lejàratni a fidesz goebbelsi propagandagèpezetèt felhasznàlva.

2023. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
80%

A jól fizetett az tudtommal maximum a magán sulik.


A munka idő pedig egyáltalán nem igaz. Persze haza mehetsz utána, majd otthon jön a "home office". Nem irigylésre méltó mennyiségben.


Az sem irigylésre méltó amikor neked kell a munkahelyed (iskola) helyett fizetned dolgokat mert annak semmi pénze.

2023. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
73%
Egyeltalán nem. Sőt. Én nagyon becsülöm őket a munkájuk miatt. Nekem az eggyik tanárom egy életreszóló leckét adott :)
2023. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
76%

Nem lúzerek.

Viszont, mivel utoljára max a Horthy időkben voltak jól megfizetve, ezért tanárnak , tanítónak nem a legélesebb kések jelentkeznek.


Az alacsony létszám miatt nehéz szűrni, emiatt nagyon sok oktatási pályára, gyerekek mellé egyáltalán nem való ember is bekerül, ahogy ezt diákként nagyon sokat tapasztaltuk, illetve tapasztalják sokan.

2023. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

"nem 10-12 óráznak és ezzel kompenzálva vannak"


A valóság persze ezzel ellentétben az, hogy a tanárokat munkaidőben fizetik, majd munkaidőn kívül kell felkészülniük, dolgozatot javítaniuk, adminisztrációs feladatokat végezniük, mindezt bármiféle kompenzáció nélkül. A feleségem gimnáziumi tanár volt 3 évig, aztán megunta, hogy minden héten 50-60 órákat dolgozik, amelyből örülhet, ha 40-ért ki is fizetik...

2023. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, kíváncsi lennék, hogy neked vajon lúzer-szakmad van - e? Leírod nekünk, te mivel foglalkozol?
2023. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!